Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények egyetértenek...

A keresztények egyetértenek abban, hogy a koronavírus a Sátán találmányai?

Figyelt kérdés

Nemrég az egyik ateista vlogger videója alatt láttam, belinkeltek egy facebook post-ot, amin egy hitgyülis fejti ki az álláspontját, hogy miért van koronavírus.


Ott leírja, hogy a bűneset, meg stb., és végső soron azt mondja, hogy a vírusok a Sátan találmányai, eszközei.


Mellékesen jegyzem meg, hogy a hívő az orvostudományt az Istennek tulajdonítja, ami persze nem igaz, hiszen Jézus nem látta el a követőit semmilyen tudományos tanáccsal. Aztán rátér az imára, mint aki hegyeket mozgat meg - LOL.


Végső soron az a kérdésem, hogy a kereszténység tényleg azt hiszi, hogy a vírusok, és így a koronavírus is a Sátán találmánya?


2020. márc. 12. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Megosztott a mezőny.

Egyesek szerint a sátán nem teremtett semmit.

2020. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A katolikusok mit mondanak?
2020. márc. 12. 15:29
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ezt csak pár nagyon hardcore zakkant valláskárosult állítja.
2020. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Egy hívő ember is lehet normális, úgy gondolom. Tehát az hogy egy vírus (ami elég régóta jelen van a bolygón) egy bizonyos állatfajt fertőzgetett, majd valami hü**e úgy gondolta megeszi megeszi ezt az állatot, szerintem nem a Sátán, Ördög (vagy hívd ahogy akarod) hibája. Egyszerűen a Földön már csak így mennek a dolgok, mindenkinek és mindennek meg van a maga szerepe. Ha egy vírus, vagy baci megölné az emberiség nagy részét, én akkor sem tulajdonítanám a "Sátán" művének. Hacsak nem ember alkotta, mert akkor abban az emberben ott van a gonoszság.
2020. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Közben olvasgatom ennek a baromnak az oldalát.


A kommentszekcióban megkérdezék tőle, hogy Isten miért nem pusztítja el a betegségeket.


Erre azt válaszolta, hogy ha azt megtenné, akkor elpusztítaná a Sátánt is, ami lehetetlen, mert szellemi lény, vagyis örökkévaló létező.


Hogy mivan?????


Amikor keresztény voltam, én azt olvastam a Bibliában, hogy csak az Isten a halhatatlan. Ezek szerint a Sátán is az?


😂

2020. márc. 12. 15:43
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
Vallás. Nincs értelme logikát keresni benne.
2020. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

Ez is zseniális:


[link]


"A koronavírus miatt lezárnak egy katolikus gyógyító forrást


Maga a zarándokhely azért épült meg Lourdes-ban, mert Soubirous Szent Bernadett a 19. században ott látta Szűz Máriát – összesen 18-szor. Az egyik alakalommal a jelenés arra utasította, hogy menjen a helyi paphoz, építtessen a egy templomot a forrás mellé és tegyék zarándokhellyé, ahová a hívők gyógyulni járhatnak. Szent Bernadett 1879. április 16-án csonttuberkulózisban meghalt."

2020. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#6


Egyetértek.


Viszont szép mesét talált ki. A Sátán elpusztíthatatlansága után közli, hogyha az Isten elpusztítaná mégis, akkor azzal örök kárhozatba taszítaná azokat is, akik a Sátan fogsága alatt vannak. Azután jön a Jézus story-val. Alaposan meg tudja indokolni tehát a marhaságát. Érdekessége, hogy ha az Isten ennyire lekorlátolt, hogy csak ilyen szar megoldásai vannak, amik miatt sokan szenvednek, akkor nem is olyan hatalmas, mint amilyennek mondják. Mondjuk ez JT álláspontja is tudat alatt, hiszen szerintük az Isten nem látta előre a bűnesetet (ami az én értelmezesemnen az, hogy hibázott). Ez az Isten semmire sem jó, teljesen haszontalan.


Na mindegy, csak eléggé durva, hogy még a koronavírus jelenségben is a VALLÁST latják.

2020. márc. 12. 15:59
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Ki teremtette a vírusokat? Nem az, aki mindent teremtett?
2020. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

"Ki teremtette a vírusokat? Nem az, aki mindent teremtett?"


Ha János bácsinak van egy fia, Ákos, Akosnak is van egy lánya Noémi, tehát Noémi Jani unokája...


Ha Noémi elültet egy fát, azt Jani bá teremtette?



Leülhetsz, keress más célpontot, vagyis ahogy szoktátok mondani "ellentmondás" szívesen válaszolok, de valld be ez most részedről nem sikerült... 😥😢😆

2020. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!