Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a templomokra nem vonatkozik a bezárás?

Figyelt kérdés
[link]
2020. márc. 12. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Azt gondoljuk, jól van ez így. Nem szoktak ott nagy bulikat csapni.
2020. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Nem feltétlenül gondolom, hogy 16 regisztrált fertőzött miatt be kéne zárni a templomokat.

A sok külföldi diák miatt érthető volt, hogy az egyetemeket bezárják, viszont a templomokban zártabb a közösség.

2020. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Ja, de általában az öregek járnak oda.
2020. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Templomba járó vagyok én is, de most őszintén: Jellemző Magyarországon, hogy 100-nál többen mennek egy misére / Istentiszteletre? Ugye hogy nem!
2020. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

#4

Nálunk azért elég jellemző, pedig nem egy nagyobb városban lakom.

Ettől függetlenül, túlzásokba se kell esni a járványt illetően.

2020. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

#5

Akkor az egy nagyon vallásos település lehet...

2020. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dolgozni be kell menni és a plázákban és a tömegközlekedésen a tömeg senkit nem zavar, addig hadd ne legyen gond az sem, hogy szentmisére megyek...

Ne legyen ilyen, de nyilván a teljes karantén ezt is érinteni fogja és ilyen esetekben kötelező is betartani az állami előírásokat.


"Ja, de általában az öregek járnak oda."

Aki már nagyon öreg, az ritkán tud elmenni. Egyébként a gyerekeiktől, unokáiktól (akik napi szinten mennek be dolgozni, iskolába, tömegközlekednek) szerintem ugyanúgy vagy ha nem hamarabb elkapják, mint misén.


"Templomba járó vagyok én is, de most őszintén: Jellemző Magyarországon, hogy 100-nál többen mennek egy misére / Istentiszteletre? Ugye hogy nem!"

Jellemző. Nálunk a közepes nagyságú templomban 270 fő ülőhely van és az ülőhelyek minimum fele mindig foglalt egy átlag vasárnapi misén. És még van 2 másik katolikus templom a közepes nagyságú városunkban.

2020. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
8%
Igen. Valoban abban MOSSAK! :D
2020. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
Azt gondolom, hogy qrvára be kéne zárni a templomokat, sulikat, ovikat is! Úgy fogunk járni, mint az olaszok!!! Ők se vették komolyan először.
2020. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

A liberálisok véleménye:


1. Amikor szó volt arról, h esetleg a templomokat is bezárják:

"Képmutató keresztények, nem véd meg a hitetek?"


2. Kiderült, h nem zárják be a templomokat:

"Felhívjuk Semjén Zsolt virológus figyelmét, hogy a koronavírus nem tesz különbséget egy színházterem és egy templom között."

2020. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!