Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A történelmi egyházak szerint...

A történelmi egyházak szerint a szellemek miért ragadnak a Földön?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy nem vagyok hívő, nem hiszek a szellemekben sem, de akik igen (ezoterikusok), azok rendszerint intenzíven magyarázzák ezt a jelenséget. A nagy egyházak magyarázata érdekelne, hogy szerintük mik a szellemjárás okai?


Jehova tanúi, adventisták, mormonok, pünkösdisták - tőletek nem kérek válaszokat.


Katolikus, ortodox, református, evangélikus válaszokat szeretnék. Légy szíves a kommentbe majd írjátok oda, ti melyik egyházba tartozok. Köszi.


2020. márc. 18. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk az a véleményünk nincs szellemjárás és a szellemek nem léteznek ilyen formában, hogy "visszajárnak kísérteni." A lélek transzcendens állapotban van. Halál után nem vesz fel már fizikai tulajdonságokat, ezért nem lehetséges, hogy csapkodja az ajtót vagy kopogtat. Ezeket valami más, fizikai eredetű ok adja ki.
2020. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

A történelmi egyházak szerint egyrészt nincsenek szellemek, mert az ember testből és lélekből (pneuma) áll. Az ember halálakor a test a földbe kerül, a lélek pedig Isten ítélőszéke elé áll. Az ítélet után pedig vagy elkárhozik, vagy üdvözül (ha kell, előtte megtisztul).


Tehát nincs lehetőség itt ragadniuk.


Az elkárhozott sátánnak és a vele kárhozott szellemi lényeknek (nem szellemek ők sem) van ráhatásuk a földi, fizikai világra.


Katolikus.

2020. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

"Szellem" alatt a magyar közbeszédben vagy mítikus lényeket, vagy Kant és Descartes után francia közvetítéssel az értelmet, tudatot, köztudatot értjük. Emiatt nem használjuk a "szellem" kifejezést a görög pneumára, és spiritus-ra. Egyébként ennek a kifejezésnek a forrásnyelvekben is elég ingatag a jelentése.


A teológia három spirituális (nevezzük így) létformát ismer: az emberi lelket, az angyalokat és Istent. Ez hagyományosan a következő tulajdonságokat jelenti: anyagtalanság, egyszerűség, értelem, szabad akarat, személyes öntudat. Ez minden spirituális létezőre igaz.


A külvilágra vagy a másik lélekre való ráhatás kizárólag Isten vagy Isten engedélyével az angyalok képessége. Az emberi lélek csak a testre képes hatni, ha nincs test, akkor meg semmire. Tehát ha ezek a jelenségek nem csalások, akkor a bukott angyalok - Isten által megengedett - művei.


Katolikus.

2020. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

jav.*


Tehát ha ezek a jelenségek nem csalások, VAGY nem kizárólag fizikai okokból történő véletlen események, akkor feltehetőleg a bukott angyalok - Isten által megengedett - művei.


[Ez az okkult dolgokra vonatkozik en bloc, nem pusztán a "szellemjárásra".]

2020. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:
26%

A másik kategóriában(ahol kiírtad ezt a kérdést) ezt írtam,ide másolom:

"Szia


Én viszont hívő vagyok, Jehova tanúja, vagyis teljes mértékben hiszek Istenben, Istennek, és elfogadom azt, amit a szellemekkel kapcsolatosan Tőle olvastam a Bibliából, ezt tudom neked leírni. Kicsit utána is néztem, találtam egy aránylag rövid leírást az általad kérdezett témáról, ezért ide másolom neked:

" „Ebben az állapotban [a feltámadását követően, szellemben] el is ment [Jézus], és prédikált a börtönben levő szellemeknek, akik engedetlenek voltak egykor, amikor az Isten türelme várt Noé napjaiban, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek [„lélek”, ÚRB, Kár.; „nyolcan”, Kat.] vitetett át biztonságban a vízen.” (Vajon a ’börtönben levő szellemek’ azoknak az embereknek a lelkei voltak, akik nem hallgattak Noé prédikálására az Özönvíz előtt, s akik előtt most megnyílt az égbe vezető út? A 2Péter 2:4 (Isten nem vonakodott megbüntetni az angyalokat, akik vétkeztek, hanem a tartaroszba vetette, és a sűrű sötétség láncaira verte őket, hogy ítéletre legyenek fenntartva.) és a Júdás 6 (Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére.) összehasonlítása az 1Mózes 6:2–4-gyel megmutatja, hogy ezek a szellemek Isten angyalfiai voltak, akik Noé napjaiban testet öltöttek, és feleségeket vettek maguknak. Az 1Péter 3:19, 20-ban a ’szellemek’ szó a görögben a pneuʹma·szin, míg a ’léleknek’ fordított szó a pszü·khaiʹ. A ’szellemek’ nem a testből eltávozott lelkek, hanem az engedetlen angyalok voltak; az ugyanitt említett ’lelkek’ élő emberek voltak, mégpedig Noé és a családja. A „börtönben levő szellemeknek” prédikált üzenet ezért ítéletüzenet kellett hogy legyen.) "


1Mózes 6:2–4 "az igaz Isten fiai felfigyeltek rá, hogy az emberek lányai szépek, és akit csak akartak, feleségül vettek. Jehova ekkor ezt mondta: „Szellemem nem fogja a végtelenségig elviselni az embert, mivel csak hús-vér lény. Napjai ezért 120 évet tegyenek ki.” Azokban a napokban, és azután is, nefilek* voltak a földön. Abban az időben az igaz Isten fiai nemi kapcsolatot létesítettek az emberek lányaival, és azok fiúkat szültek nekik. Ők voltak a híres hatalmasok az ősidőkben."


Bemásoltam a bibliai idézeteket, mert nem tudom mennyire vagy járatos a Bibliában. A Bibliában amikor szellemről van szó, az soha nem a testből eltávozott valamire utal. Viszont a szellem szót más értelemben is használja a Biblia. Erről nem kérdeztél, ezért ne menjünk ebbe az irányba.


De a kérdésed másik fele még mindig ott van:"...miért ragadnak a Földön?" Nem egészen pontos a megfogalmazás, mert a Biblia azt írja, ide a föld KÖZELSÉGÉBE lettek ledobva. Tulajdonképpen Krisztus ezért kérte, hogy állandóan kérjük Atyjától:"Jöjjön el a királyságod(országod). Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is". Nos Krisztus amikor megkapta Atyjától királyi hatalmát, akkor ez történt a Jelenések leírása szerint: 12:7-12 "És háború tört ki az égben: Mihály és az angyalai harcra keltek a sárkány ellen. A sárkány is harcra kelt az angyalaival együtt, de nem győztek, és többé már nem volt helyük az égben. Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt. Hallottam, hogy egy hang ezt mondja hangosan az égben: „Isten most hozta el a megmentést, ereje diadalmaskodott, a királysága létrejött, és Krisztus hatalomra jutott, mert ledobták testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt. És legyőzték őt a bárány vérének és az üzenetnek köszönhetően, amelyről tanúskodtak, és készek voltak feláldozni a lelküket. Ezért örülj, te ég, és ti, akik ott laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”


Jelenleg az előtt az izgalmas esemény előtt állunk, hogy a föld közeléből is el lesz takarítva, és akkor beteljesedik teljes mértékben a Krisztisra vonatkozó prófécia: „Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa” 1János 3:8.


Bocsi ha kissé hosszúra sikerült, pedig éppen csak érintettem a kérdésedet."

2020. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!