Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Jézus Krisztus...

Keresztények! Jézus Krisztus a "szeressétek ellenségeiteket" helyett, miért nem inkább azt tanította, hogy: "ne legyenek ellenségeitek"?

Figyelt kérdés

2020. márc. 20. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem csak az az ellenségem, aki ellen vagyok, hanem aki ellenem van.

Azt pedig nem én befolyásolom.


Ennek ellenére Jézus parancsa szerint felé is felebaráti szeretettel kell, hogy forduljak.

2020. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 követ62 ***** válasza:
54%

Jézus törekedett arra, hogy ne legyenek ellenségei, mégis voltak. Mert azok az emberek nem tudták elviselni az Ő jóságát, tisztaságát csak három és fél évig.

Ő szerette ellenségeit is, csak azok nem kértek belőle.

Te hiába akarsz valakit baráttá tenni, ha ő nem akarja. Jézus az Isten igazságát képviselte, de ez soknak nem tetszett, mert féltették hatalmukat.

Sajnos ez ma napig is így működik.

2020. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha valaki szeretettel fordul még azok felé is, akik vele ellenségesek, gyűlölik őt, akkor szerintem mindent megtett azért, hogy ne legyenek ellenségei.
2020. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Én meg tudom ezt erősíteni. Jóságos és kedves vagyok mindenkivel. Egy részük rámszáll és kihasznál a másik részük gyűlöl. De van olyan aki szeret, ritka. Viszont egy ember konkrétan megmondta nekem, hogy utál és irigy rám, mert én kedves vagyok.
2020. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem lehetetlen elérni, hogy mindenki szeressen és azt is, hogy mindenkit szeress, mert a szereteten kívül, legjobb esetben is közömbös valaki a másik iránt. Azön görcsölni, hogy elérd, hogy mindenki szeressen éppen olyan felesleges, mint eljátszani, hogy mindenkit szeretsz. Egyszerű képmutatás és álszentseg mindkettő. Ellenségei, irigyei mindenkinek vannak, tök mindegy, hogy kedves vagy gonosz. Ha több ember kedvel, mint utál, és te is több embert kedvelsz, mint utálsz, akkor már boldog lehetsz.
2020. márc. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!