Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek istenben?

Miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés

Akik hisznek "istenben", azok miért teszik? Unják az életet és nem tudnak egy "felsőbbrendű" ember, vagy micsoda irányítása nélkül önállóan élni?


Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik. Az, hogy mohammednek voltak látomásai, vagy valakinek "megjelent" isten álmában, az szimplán csak furát álmodott..


Annyiszor hallom ismerőseimtől, hogy isten nem akarja, hogy ezt tedd. Igen? Mégis honnan a r*tkes ronybatekert rabok fsz*ból tudod, hogy ezt akarja? Vagy az, hogy isten "nem engedi". És akkor mi lesz, ha mégis megteszem? semmi.


Meg az, hogy isten irányít minket. Tényleg? Aztaa. hol a bizonyíték? Tudtommal én irányítom magamat.


Hiába imátkoztok. Úgy is TI döntitek el, hogy mi fog történni. Imádkozhatsz egy beteg emberért, hogy felépüljön. De akkor is az orvos dönt, hogy segít-e neki, vagy nem.


Ha valaki beteg, az IMA NEM SEGÍT!! magától csak úgy nem gyógyul meg senki!


Mi van, ha a biblia csak egy kitalált "mesekönyv"?


Ugyanis "régen" az embernek mániája volt, hogy az emberiség történetére kitalál valami baromságot, hogy megnyugodjon mindenki. Így elkezdték követni.


És ha én most írok egy könyvet, hogy hát bizony nekem megjelent egy hatlábú macskafejű hal, és ő mondta el nekem a felhők közül, hogy ő teremtette az embert, mert épp ezt álmodtam, és 2000 évvel ezután meg ezt fogják beszélni. És abban a hatlábó halban fognak hinni.


2020. márc. 21. 21:02
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

és ha mária lefizette az őröket a barlang előt, hogy engedják, hogy elvigyék a fiát? na? akkor mi van? és elhallgatták. úgy tartották számon, hogy "feltámadt".


a mostani politika is ugyanígy működik, mégsem mondják halottnak hitt emberekre, hogy feltámadtak, csakazért, mert jött egy álhír az origótól, hogy él, csak délamerikába menekült

2020. márc. 21. 21:05
 2/35 anonim ***** válasza:
29%
Én speciális eset vagyok. Hiszek Istenben, viszont tudom, hogy nem létezik.
2020. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Van olyan élethelyzet,amikor érdemes hinni benne.Nekem még nem sikerült,mert szinte egész életemben kaptam az "ívet",aztán 23 évesen megkaptam,amitől tartottam.Most 24 éves vagyok.Hogyha mégis létezik,akkor szívesen beszélnék vele,hogy miért kaptam ezt a dolgot.Nem nagyon tudom,elhinni,hogy létezik.Régebben az volt a véleményem,hogy ezzel tudták a népet befolyásolni stb (nem megyek bele,mert hosszú lenne).Na meg többistenhitel mi a helyzet? Szerintem a HITBE bele kell születni.Jób könyvét olvasom,kiadta az orvosom,mert nem tud velem mit kezdeni,szerinte engem a HI

T menthet meg lelkileg,hát nem tudom.Őszintén megmondom,hogy inkább lennék koronás,mert akkor nagyobb esélyem lenne.


Nyílván aki vallásos azt nem ítélem el,de valahogy ez a rám erőltetik dolog...

2020. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező, te hiszel az atomokban, az elektronban, vagy hogy ne is említsük a húrelméletet, a húrokban? Vagy az elektromágneses sugárzás szemmel nem érzékelhető részében? Ezek ugyanúgy nem láthatók, mint Isten. Amikor egy elektronmikroszkópban látsz valamit, akkor nem az atomot vagy a molekulát látod, hanem annak egy elektronsugárra gyakorolt hatását, amit felerősítenek, és szemmel látható felnagyított képpé alakítanak. Nem lehet, hogy átvertek téged, és nincs se atom, se foton se elektromágneses sugárzás, se semmi ilyesmi? Miért hittél a fizikatanárodnak anno?

De van egyfajta indirekt bizonyíték ezek létezésére, mégpedig hogy a látható, makroszkópikus világgal ezek az amúgy láthatatlan dolgok kölcsönhatásba lépnek, és ezek létezése magyarázatot ad sok olyan jelenségre, amely egyébként nem lenne megmagyarázható.

Hasonló a dologIstennel is, ő maga nem látható, de ahogyan az elektromikroszkópon is megjelenik egy látható kép a molekuláról, Isten is küldött magáról egy képet. Jézus az ő képe és "kivetülése" az anyagi világba látható formában, és ő egy jól megfogható, hiteles, ledokumentált személye a történelemnek, ugyanúgy, ahogy a közelebbi (apostolok) és távolabbi követői. Az apostolok szinte mindegyike, és Jézus sok más tanítványa mártírhalált halt. Ha Jézus nem támadt volna fel a halálból, akkor mit nyernek ők a saját szenvedésükkel és halálukkal?

Azt természetsen, hogy Jézus Isten Fia, a testben megjelent ISten, és a láthatatlan Istent is kizárólag rajta keresztül lehet teljesen megismerni, csak hittel és alázatal fogadható el. Gyerekkorában mindenkinek volt hite és alázata, viszont ha felnőtt korára eldobálja a hitet magától az ember, mint valami fölösleges terhet, akkor bebukta az örök életet. És nem lesz túl nagy vigasz számára, amikor majd látja a prófétákat, a szenteket és az igaz embereket Isten dicsőségében és az örökké tartó örömben és boldogságban, amelyből ő kimarad, hogy "De legalább itt a földi 70 évemben jól kiélveztem mindent." Isten előtt az az áldott, aki nem lát, és ennek ellenére hisz.

üdv Stefán

2020. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
4-es. amiket felsoroltál fizikailag izonyítható dolgok. Isten létezése pedig csak mendemondta. mi van,h a jézus csak egy hibbant volt, aki gondolta, na én egy új vallást találok ki. Mi van, ha máris félrak*rt? és jézus azt terjesztette, hogy uuu aztaa az anyja szűzen szült gyereket. aaaa. aha, hogyne
2020. márc. 21. 22:26
 6/35 A kérdező kommentje:
4-es. Oké, de azt te hogyan bizonyítod? Bizonyítékok nélkül nincsen semmi... Te ezt csak HISZED, hogy létezik. Én is hihetem, hogy a szomszédnéniből kettő van, ha nagyon akarom mgé el is hiszem,. arra sincs racionális magyarázat. Mégsem létezik
2020. márc. 21. 22:28
 7/35 anonim ***** válasza:
34%

Az élet a kézzel fogható bizonyiték. Akinek ez nem elég, annak más bizonyiték felesleges.

Az élet nem jött létre magától. a semmiből nem lesz valami.

2020. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%

"Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik"

Miből gondolod, hogy az emberi agy, tudat, érzékelés, psziché abszolút felsőbbrendű és mindent képes átlátni? Miből gondolod, hogy nincsenek olyan szférák, dimenziók, amibe az ember egyszerűen nem tud betekinteni? Ez nem feltétlenül csak egy bármilyen istenre vagy felsőbb hatalomra értem. Annyira egyszerű azt mondani, hogy amit nem látok vagy nem tudok megfogni, az nem is létezik, ez a könnyű út, gyorsan kizár az ember rengeteg lehetőséget és tetszeleghet abban a szerepben, hogy csakis ő irányítja az életét.

2020. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
18%

Gondolj egy olyan országra ahol még nem jártál. Gondolj a világűrnek arra a részére ahonnan még nincsenek forrásaink. Honnan tudod hogy léteznek ha nem láttad még őket? Érzed hogy léteznek. Ez Istennel ugyan így van. Érzed hogy létezik.

Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy semmiképpen nem akarod elfogadni hogy van akkor miért fejtsük ki a véleményünket neked, ha már eleve eldöntötted már látatlanban, hogy nincs igazunk🤷‍♀️.

Isten látható. Nem rejti el az arcát előlünk. De nem a szemünkkel látjuk őt.

Amit a négyes mondott, hogy aki nem hisz az elfelejtheti az örök életet és a bűnbocsánatot az nem így van. Nem felejtheti el, mert már elő van készítve a helye a Mennyben. Isten fia Jézus, megszenvedett a mi bűneinkért.

Kedves kérdező! Ajánlanám az Isten nem halott!, A tökéletes idegen, Egy másik tökéletes idegen, a Szerelempróba és a Tökéletes ajándék c. filmeket

2020. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
29%

Tudod kérdező, Te egy erkölcsi érzékét elvesztő, vagy soha nem is ezzel az érzékkel rendelkező ember vagy.

A szavaid gátlástalanságról, és perverzióról árulkodik, ami ebben a mocskos világban népszerű.

Hát Én nem szeretnék ilyen népszerűséget, inkább nevezz hülyének, vagy elmebetegnek.

2020. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!