Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy létezhet Isten örök...

Hogy létezhet Isten örök időtől fogva? Mit jelent egyáltalán ez? Nem Volt kezdete? Csak úgy megjelent egyszer?

Figyelt kérdés
Nekem ez kissé érthetetlen , azt meg értem hogy örökké él,mindenható,mindenttudó,de hogy létezhet örök időktől fogva ? Hogy lehetséges hogy a semmiből egyszer csak hopp lesz egy Isten ? :D 14,7 milliárd évvel ezelőtt hol volt ? Másik dimenzióban?
2020. márc. 26. 09:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem volt kezdete, tehát nem jelent meg "csak úgy egyszer". Változatlanul, egy örök állandóságban létezik, az időtől függetlenül. Nehéz ezt elképzelnünk, mert mi csak időben tudunk mérni dolgokat.
2020. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem jelent meg, akkor lenne kezdete. Csak isten van, benne lárezik az idő, de ő a minden egyben.

Ez csak a fizikai sík, és annak egy periódus kezdete.

Ő minden. Benne van minden. A fizikális létezés egy illúzió. Az igazi isten egyszerre van és nincs, mert látezésen is felül áll. Mintha egy villanás lenne, ami.magában foglal minden lehetséges létezési szintet, és az összel létezési szint vég nélküli idejét, végtelen számú tudattal.

2020. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy előttem irták, néhányan, Isten nem lett.

Ő mindig is létezett, nem volt kezdete.

Ezt azért nem fogod megérteni, mert a Te életed kezdethez van kötve, és jelenleg sajnos még véget is ér.

A végtelen fogalmát az ember soha nem fogja megérteni.

Volt aki megpróbálta, és beleőrült.

Jvaslom vagy fogadd el, hogy van egy ilyen Élőlény, vagy ne fogadd el.

2020. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Egy euklideszi egyenesnek sincs vége, mindkét irányba végtelen. Nincsen kiindulási pontja.


Vagy mint a számok, nincsen legkisebb szám, ahonnan a számegyenes indulna.

2020. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
49%
Most ugyanebbe a hibába estek a materialisták. Az anyag hogy került oda a nagy bumm előtt? Ki sűrítette össze? Miért tágul a világegyetem? Miért végtelen? Mindig létezett? Tiszta tébolyda, nem? Lehet több végtelen világegyetem? Mi célja van az anyagnak? Miért alakít ki életet? Tehát, ezer egy kérdés van, halvány lila gőzünk nincs.
2020. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Anahystor ***** válasza:
50%

Valóban sok kérdésre nincs válasz - még!

Kevesebbre és egyben többre mint a múltban, hiszen minden válasz újabb kérdéseket szül.


De ha felteszed mindezen kérdéseket Istent beemelve az egyenletbe, akkor (ha csak nem vagy vak/elvakult) fel kell ismerni, hogy megnyugtató választ egyikre sem tudsz adni.


(Az, hogy mindent Isten rendezett így csupán egy lépéssel feljebbi szintre emeli a problémát, mivel MINDEZEN kérdésekre Isten esetében kell megnyugtató, bizonyítékokkal alátámasztott választ találni.


Mivel pedig Isten nem vizsgálható a tudomány eszközeivel, ezért tulajdonképpen nem teszel mást, mint kitérsz a válasz adás elől.


Mint írták már előttem, ha az anyag spontán létezést megkérdőjelezi valaki, akkor egy sokkal összetettebb entitás okozó nélküli létezését logikusan még sokkal inkább hihetetlennek kell tartania.

Ráadásul, míg az anyag működésének szabályszerűségei felismerhetők, mérhetők, leírhatók, addig az Isten működése ellentmond minden eddig felismert szabálynak.

2020. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 KZitus ***** válasza:
66%

Szia

Valaki azt írta itt,"Ezt a mi elménk nem képes felfogni." - ez a lényeges válasz a kérdésre! Miért? maga Isten válaszolja meg, amikor ezt íratta le nekünk:

"Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. Mert ahogy az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatta a földet, hogy kihajtsanak a növények, és gyümölcsöt teremjenek, hogy legyen magja a magvetőnek, és kenyere annak, aki enni kíván, úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem." Ézsaiás 55:8-11

2020. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
Ők se tudják csak szájhagyomány útján ez terjedt el.
2020. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Maradjunk abban, hogy nagyon sok vallás van, ahol az istenek egyszer csak úgy ott vannak.
2020. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de a nagy egész szempontjából, miért mindig a totál lényegtelen dolgokon akadunk fent? Ez az igazi kérdés. Ha van Isten akkor lényeges, hogy megértsük róla amit úgy sem tudunk, ahelyett, hogy azon gondolkoznánk amit viszont igen? Pl. A szándékát? Hiszen a mi sorsunk szempontjából ez sokkal lényegesebb!


Amúgy meg igen, nagyon jó pofa amikor a mindent tudók, hirtelen összezavarodnak. És ha én azt állítom, hogy HISZEM, hogy Isten van és mindig is volt és lesz, de bevallom nem értem hogyan lehet ez. Akkor ki röhögnek.


Aztán amikor ők jönnek azzal, hogy TUDOM, hogy anyag mindig is volt van és lesz, de nem tudom hogyan lehetséges ez, akkor nem érzékelik a helyzet iróniáját.

2020. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!