Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtam egy ellentmondást a...

Találtam egy ellentmondást a Bibliában?

Figyelt kérdés

Az mennyről/új földről találtam egy ellentmondást.

Ézsaiás könyve ezt mondja:

A legiatalabb is 100 éves korában hal meg az átkozott is. Szóval itt van halál.

A jelenések könyvébe meg az van hogy nem lesz halál és nem lesz átok. Nem lessz többé fájdalom letörli a szemekről a könnyet.


Mikor szerkesztették a Bibliát azok az idióták legalább arra figyelhettek volna hogy ekkora baromság ne maradjon benne.



2020. márc. 30. 15:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de nagyon sok ellentmondás van benne.

Az apokrifokkal együtt még sokkal több.

2020. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%
A Ézsaiásos idézet Izraelről szól. :P
2020. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy izraelről?
2020. márc. 30. 15:51
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
Csak EGYET????
2020. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

"Nem lesz ott olyan csecsemő, aki csak néhány napig él, sem öreg ember, aki magas kort nem ér. Mert a legfiatalabb is százéves korában hal meg, és aki nem ér meg száz évet, átkozottnak számít."



4Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem fáradság, mert az elsők elmúltak.”


Itt van a két ige

2020. márc. 30. 16:01
 6/38 anonim válasza:
14%

mivel a két anyag keletkezése között jó 700-800 év telt el ez talán okozhatott némi akadályt a konzultációban


de ezek egyébként sem szó szerint értelmezendőek, 100 év kre 700ban annak is lehet a szinonímája, hogy egy embernek felfoghatatlanul sok idő

2020. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

A Bibliának több szerzője volt, akik különböző korokban éltek, mást hittek.


Azok, akik például szerkesztették a Tórát, valószínű semmilyen üdvösségben nem hittek, hiszen abban nincs szó halál utáni életről.


A szadduceuok ezen az alapon tagadták a feltámadást még a római korszakban is.


Mindenesetre ez is mutatja, hogy az a "csodálatos összhang", amit a szektás hittérítők prédikálnak NEM LÉTEZIK.


A Biblia egymásnak ellentmondó tanításait csak nehéz, teologizálás során lehet összhangba hozni. Értelkesebb körökben már nem is szokás, mert elimerik, hogy a Biblia is átment egy vallásfejlődésen.


Egyébként Ésaiás könyve sem egy szerző műve.

2020. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
32%
*értelmesebb körökben.
2020. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%

de az egyik Izraelről szól, és ugye tudod, hogy a törvény szövetsége nem ígér örök életet, csak hosszút, és áldásosat? A jelenések meg már Krisztus szövetségéről beszél, ott pedig már az örök élet is a miénk.


Ez kb. akkora balfogás, kedves kérdező, a 67%-os hivatalos agyhalottal együtt, mintha egy matek feladatgyűjteményben ellentmondást találnál, mert egyszer azt írja, hogy X=5, másik feladat megoldásában pedig, hogy X=42.

Jézusom, és még ki is írtad a kérdést, hogy végleg beégesd az ateistákat.


"Nem tudom, hogy feltűnt-e, de nagyon sok ellentmondás van benne.


Az apokrifokkal együtt még sokkal több."

Ezért apokrif hamisítványok, mert ellentmodásban vannak a Bibliával. Micsoda lángelme :)



"Mikor szerkesztették a Bibliát azok az idióták legalább arra figyelhettek volna hogy ekkora baromság ne maradjon benne."

Akkor ezért a kérdező bocsánatot kér, átgondolja az életét, és megtér Krisztusban

2020. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
65%

"Ezért apokrif hamisítványok, mert ellentmodásban vannak a Bibliával."


A 3. századig számos apokrif irat is a Biblia része volt. Origenész hatására kezdtek lefaragni belőle.


Van erről a témáról egy nagyon jó tudományos könyv:


Vanyó László: Az egyházatyák Bibliája és az ókeresztény exegézis módszere, története


Persze, megértem, ha sok keresztény fél elovasni ezt a könyvet.

2020. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!