Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A New York Times miért a...

A New York Times miért a keresztényeket vádolja az amerikai koronavírus kitörés miatt?

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 31. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Mert azok nem robbantják fel a szerkesztőséget?
2020. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Csak az első pár mondat látható nálam, nincs hozzá accountom, így nem tudom elolvasni a cikket. De talán árnyaltabb lehet, mint a kérdésbe szőtt állításod.
2020. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csicsky ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam többet elolvasni belőle, hogy beállítottam a Google Chrome böngészőben a nagyítást (kicsinyítést) 50%-ra, majd frissíttetem az oldalt és még mielőtt átfedte volna a szöveget azzal a másik ablakkal, csináltam egy képernyőmentést amit aztán megnyitottam egy képszerkesztőben és olvashatóvá nagyítottam.
2020. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ami az USÁban a kereszténység neve alatt zajlik, az elsősorban szektás agymosás és pilótajáték. Az Egyesült Államokban az egyházak speciális adózási előjogokat élveznek, ezért rengeteg szélhámos magát valamilyen egyháznak bejelentve tevékenykedik, folytatnak üzletet és kérnek "támogatást" áldásért cserébe. Ami annak idején a búcsúcédulákkal a reformáció kirobbanását idézte elő Európában, azt szorozd meg százzal, és kábé képet kapsz arról, hogy mi zajlik Amerikában a neoprotestáns felekezetek égisze alatt.


Általában az ilyen fundamentalita közösségek elég szélsőségesen tudományellenesek, ők azok, akik ágálnak az evolúció oktatása ellen az iskolákban (a másik szélsőségesen tudományellenes csoport meg az erre reakcióként megjelent militáns ateizmus, bár ők annyira nem szervezettek).


Gondolj bele, a búcsúcédulákkal a túlvilágra váltották meg egy elvileg amúgy is üdvözült ember szenvedését. Vagyis még a puszta ígéret is hipotetikus. A televangelisták meg azt mondják, hogy küldj nekik pénzt és Isten majd gazdaggá tesz! Vagyis azt állítják, hogy Isten majd biztosítja az anyagi biztonságod, meg az egészséged. Egy ilyen gátlástalan gyalázatban majd gondolod, hogy gondolnak a többi emberre? Mit érdekli őket, hogy terjed a vírus, amíg panaceát árulhatnak a hiszékenyeknek.

2020. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudtam végigolvasni a cikket, viszont erős a gyanúm, hogy alapvetően nem a kereszténységről szól.

Illetve nem arról a kereszténységről, amit mi itt el tudunk képelni. Amerikában rengeteg szekta működik, sokszor szélsőséges felfogással. Sok köztük az oltásellenes, "fényevő", laposföldhívő meg egyéb marhaságok. Szerintem ezekre gondolhat a cikk. Akik valószínűleg tényleg fütyülnek az óvintézkedésre és szélsőséges ostobaságokat terjesztenek a tudományos kutatásokról is. Bár sajnálatos, ha a cikk keresztényeket emleget és összemossa ezeket a tényleges keresztényekkel.

2020. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!