Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik az a zsidó irányzat,...

Melyik az a zsidó irányzat, amelyik nem hisz a Messiasban?

Figyelt kérdés

Nemcsak Jézusban, hanem semmilyen Messiasban nem hisz.


Volt itt az oldalon egy olyan zsidó vallású ember, aki nem hitt benne. Akkor nem kérdeztem meg, ő milyen irányzathoz tartozik.


Melyik lehet ez az irányzat? (ha nem egyéni vélemény volt)


2020. ápr. 29. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyéni.
2020. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésből, de a zsidó vallásnak nem pont az a lényege, hogy ők Isten választott népe azért, hogy a Messiás tőlük szülessen?


Oké, hogy Jézust a mostani zsidók nem fogadják el megváltónak, mert még "várakoznak"...


De aki an block nem hisz semmilyen messiásban, akkor mitől a zsidó vallás követői?


Tényleg csak érdekel, nem kötekedésből, nincs zsidó barátom akitől megkérdezzem:)

2020. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Minden zsidó hisz a Messiásban. Ők a Messiás eljövetelét várják, a keresztények a Messiás-újra-eljövetelét.
2020. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem sikerül l visszakeresni azt a kérdést, ahová az a felhasználó írt.


Ő az egyik messiasi próféciát is a Messiás nélkül magyarázta.


Nem hiszem, hogy egyéni vélemény volt, bár ki tudja.

2020. ápr. 29. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Van olyan keresztény, aki nem hisz Jézusban?
2020. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5


Éppenséggel lehetne, csak az eretnekségnek minősülne. 😂

2020. ápr. 29. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan zsidó irányzat, amelyik nem hisz a Messiasban.


Aki nem hisz benne, az nem a zsidó vallást követi, bárminek is mondja magát. A rabbik szerint már a Teremtés történetében megigéri I-ten a Megváltást.

Aztán még sokszor, a próféták szavaival.

2020. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös! jelen!


Világ életemben "kereszténynek neveltek" de sosem értettem miért kell annyira oda lenni jézusért. Gyerekként, amikor semmi de semmi egyéb ismereteim nem volt vallásokról nem értettem (és most sem) mi az, hogy eredendő bűn... Értem persze a bibliai értelmét, de sosem értettem egy mindenható, aki minden motivációnkat ismeri hogyan tekintheti bűnösnek a saját "gyermekét" az embert, akit ő teremtett, saját mására, tehát az érzések, a hibák és minden gyengeségünk ismeri, mondhatni tőle származik. Jött hát Jézus és elvette a "világ bűneit"... Isten fia - ezt már 7 évesen sem hittem el. Egyszerűen túl emberi, túl bürokratikus ahhoz, hogy egy mindenható "igéje" legyen.

Minél többet olvasgatok a vallásokról, rá kell jönnöm, hogy az emberi mibenléttel leginkább összeegyeztethető vallás a zsidó vallás.

No olyan szinten egy vallás sem ér egy fabatkát sem, hogy ölre menjenek érte, de a talmudban annyi olyan dolog benne van, ami kiválóan összegyűjti mi az emberiség rákfenéje és mi lehetne a mód a megváltásra....

2020. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ortodox zsidók szerint még nem született meg a messiás. És azért van több gyerekük, hogy hátha pont egy az ő gyerekeik közül lesz a messiás.
2020. máj. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!