Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény felfogású emberek,...

Keresztény felfogású emberek, ti mit gondoltok az ilyen, Jézus tanításait "újraértelmező" nézetekről? (Lent)

Figyelt kérdés

(Nem biztos, hogy megfelelő kategória).


Ti mit gondoltok a pl. Buji Ferenc által képviselt nézetekről a kereszténységgel, az evangéliumokkal kapcsolatban? Pl. [link] (itt részlet is olvasható a könyvből).


A kérdésem alapvetően keresztény beállítottságú emberekhez szól, felekezeti hovatartozástól függetlenül - ugyanakkor örülnék, ha teológiában, filozófiában jártasabb személy is itt hagyná a válaszát. Aki alapvetően elutasít minden nem materialista világlátást, az kérem most más kérdéshez menjen.


Köszönöm.



2020. máj. 7. 02:57
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Kieg.

Tul. képpen az érdekelne, "hagyományos" keresztény szemszögből van-e értelme bármennyire is annak, amit az említett szerző képvisel, megállja-e a helyét, vagy pedig teológiai szempontból cáfolható?

2020. máj. 7. 03:01
 2/25 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező.

A Teológia, és a Teokratika, nem egy és ugyan az.

Nem vonom kétségbe az iró jó szándékát, sokan szeretnének helyesen értelmezve élni a Krisztusi oktatást. Sajnos ezt mára befeketitették, és pont olyanok, akiknek valójában tiszán kellett volna tartani.

A könyvet nem olvastam, ezért érdemben nem tudok hozzászólni. A részlet alapján pedig biztosan szeretne tisztázni egy-két elfelejtett, vagy másként értelmezett tanitást. Ami nem rossz dolog, azonban mivel nem olvastam a könyvet, igy nem tudok nyilatkozni.

Egy viszont biztos.

Jézus határozottan kijelentette, hogy amikor "visszatér", akkor megnézi az emberekt, hogyan kereskedtek azokkal a Tálentunokkal, amit kaptak. Akik helyesen tették a dolgukat és kereskedtek, azokat nevezte ki mindene Főlé, és ezzel felelősségteljes feladatot adott nekik, hogy végezzék el az utolsó napokban a begyüjtő munkát, a világméretű prédikáló és tanitványképző munkát.


Ezért csak azt mondhatom, hogy Jézus a kinevezettjeivel tisztázza a Biblia, és az evangéliumok irásait és azo valódi jelentését. Igy ez egységes teokratikus, és nem megosztott Teológia az alapja, hanem az Isten által vezetett Teokratika.

Azt hogy Kedves Buji Ferenc próbálkozik szép dolog....

2020. máj. 7. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

A kérdező keresztény emberek válaszaira kíváncsi, nem jehovatanúira...


A könyvet én sem olvastam, de minimum szektás kereszténység- ill. bibliaértelmezése lehet.

2020. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a könyvet, így nem tudom egészében elemezni.

A leírásban ez a gondolat megragadta a figyelmemet: "Ha nem a »lélek« szellemében folyik az evangéliumok vizsgálata, hanem a »betű« szellemében, azaz lélektelenül, akkor az valóban csak arra jó, hogy öljön, s nem arra, hogy éltessen".

A szerző azt sugallja, hogy van egy betű szerinti értelmezés és van a lelki értelmezés és a kettő kizárja egymást és homlokegyenest más. No most, ez nem igaz. A betű szerinti értelem és a lelki értelem teljesen összefügg. Aquinói Szent Tamás mondta, hogy „A Szentírás összes értelme erre a betű szerinti értelemre épül.” A szöveget előbb az értelmünkkel meg kell értenünk. Enélkül nem működik. Egy példa: Jézus a példabeszédeit a kortársainak is úgy mondta, hogy ők ezt jól értsék, és ezek a fennmaradt szövegek ebben a közösségben kerültek leírásra. Más volt Jézus korában és ott a Szentföldön pl. a pásztor képe, mint ahogy Magyarországon asszociálunk egy pásztorra. Mikor Jézus azt mondja, hogy "Én vagyok a Jó Pásztor", akkor ezt akkor értjük meg igazán, ha tudjuk, hogy a korabeli szentföldi viszonyok között milyen is volt egy pásztor. Mert nem ugyanaz volt a funkciója, ahogy mi itt az alföldi pásztorkodáshoz hasonlóan elképzeljük. Ez egy betű szerinti, tehát értelmi szint. Ebből fog fakadni a lelki értelem.

2020. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%

Mivel magam is Tökéletlen ember vagyok bizonyosan hibázok, ahogy most is:

Jehova Tanúi Jézust fogadják el, mint egyetlen kinevezett messiási királyt, és az Ő tanitása szerint igyekszenek élni.

Ezért Jézus követőjeként Kereszténynek nevezendők.

Légy szives, hagyj fel a kötözködéssel.

2020. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
#5 Én is Jézust követem, az Ószövetség mese habbal, valami elmebeteg lázálma lehetett, Isten meg Jehova meg az efféle kitalációk ostobaságok, a Szentháromság csak emberi butitás, egyedül Jézus létezik és ő a Megváltónk. Én is keresztény vagyok, mint te.
2020. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem ez a keresztény, aki kijelenti magáról...
2020. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

!6

" Ószövetség mese habbal,"


Valóban? Jézus nem úgy gondolta, sőt sokszor idézett abból utalva Atyjának szavaira. a Teljes irás Istentől ihletett, ezért nem lehet különválasztani egymástól.

Az állitásod úgy hanzik, mint ha Jézus "meséket" mondott volna. Pedig elfogadod mint igazságot.

Vagy Te szelektálsz?

2020. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7# " Nem ez a keresztény, aki kijelenti magáról..."


Érdekes, a leírás és az idézetek alapján a kérdésemben linkelt könyv is legalábbis részben erről értekezik!


haggy, #6


Ez már elég más terület, annyira nem kapcsolódik a kérdéshez. De ha már szóba került, érdekes, hogy nem egységes a különböző (hagyományos) keresztény egyházak felfogása az Ósz. könyveit illetően, ha jól tudom, a katolikus egyház Ósz. több könyvet tartalmat, minta protestáns Bibliák. Az Újszövetségre is részben igaz ez, pl. olvastam, hogy a szíriai egyház nem fogadja el János jelenéseit.

Ezt csak a "teljes" írás kifejezés bizonytalan voltának érzékeltetésére mondtam.

2020. máj. 7. 18:15
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Köszönjük.
2020. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!