Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jevoha Tanui szervezet tagjai...

Jevoha Tanui szervezet tagjai miért gögössek ennyire? többi lent

Figyelt kérdés
uj vagyok a forumon de pár bibliai kérdés kiirása után megjelent pár "biblia kutató" és osszák az észt és olyan gögössen,hogy kiirtam,hogy a szervezet tagjaitol nem kérek választ mert eretnek a tanitásuk.Mire ez a nagyképüség? mire ez az elbizakodottság? ezzel a háttérrel,miért nem néznek magukba? én sajnálom őket hogy egy ilyen eltévelyedésben vannak és vakságban élnek,de mindezt ugy teszik mintha ők lennének az egy igaz vallás,miért ilyenek?
2020. máj. 18. 20:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert mint minden szekta, a Jehova tanúi a kiválasztottság érzésére, a fontosságtudatra apellál. Így lehet lenyomni a butább emberek torkán a legpofátlanabb hazugságokat is, hogy közben meggyőzöd róla az embert hogy ez igazából valami titkos tudás, aminek ő mostmár tudója. Ettől az ember különlegesnek érzi magát, és ehhez az érzéshez az egó ragaszkodni is akar, így amikor mások rá is mutatnak a szekta hazugságaira, emberünk akkor is meggyőzi önmagát hogy őt a titkos tudás miatt üldözik, nem csak szimplán próbálnak rámutatni, micsoda hazugságokban hisz.
2020. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ki üldőzi őket? ugyanmár vallásszabadság van.
2020. máj. 18. 20:57
 3/25 A kérdező kommentje:
ja vagyis aki nem fogadja el az igaztalan hamis tévtanitásokat az üldőzi őket.
2020. máj. 18. 20:59
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Van itt egy rendszeresen kommentelő tanú, elég sok néven felbukkant már. Living Witness, Coccomaci, Ornela Mutti, Haggy, neki pl mániája hogy ha valaki merészel vele nem egyet érteni, az üldözi őt.

Aztán bemeséli magának hogy nyilvá az igazságért van üldözve, mint Jézus...

2020. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
igazságért? akkor fogalomzavara lehet
2020. máj. 18. 21:13
 6/25 A kérdező kommentje:
ja meg senki más csak ők pritát üzenetben irogatnak,ezt is jellemző? azért hogy lépjek be a szervezethez.
2020. máj. 18. 21:15
 7/25 anonim ***** válasza:
17%
Már megint a tanúi, Itt összeesküdtetek ellenük?
2020. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
nem de privát üzenetben probálnak navigálni a weboldalukra. :-) még jo hogy a busthisták vagy a hit gyülisek nem irogatnak.
2020. máj. 18. 21:51
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

"csak ők pritát üzenetben irogatnak,"hogy lépjek be a szervezethez."


Egyáltalán nem irogatok privátot, hogy lépj be a szervezetbe. Magam sem régóta vagyok itt. Egy korábbi kommentemben meglepődtem hogy a Tanúkat felszólitják, hogy irják ki a "vallásukat", és ne burkoltan téritgessenek. Nem hittem a szememnek. DE még sem gondoltam, hogy üldöznek.

Nem téritgetek senkit, hanem bárki máshoz hasonlóan, kérdésekre adok válaszokat. Ha ismeritek a szentirást, akkor tudhatnátok, hogy Jézushoz csak Isten vonzása által, és nem emberek "téritgetése" által lehet kerülni. Az ember pedig csak eszköz. Sem büszke, sem gőgös nem vagyok. Sosem voltam, és nem is szeretnék lenni.

2020. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Mióta itt vagyok nem navigál senki sehova. De most bemegyek erre az oldalra, megnézem már milyen dolgok vannak ott, hogy így kezelik ezeket az embereket.
2020. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!