Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted a Jehova Tanui...

Szerinted a Jehova Tanui vallási szervezet eretnek és hamis tanokat terjeszt?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy mennyire eretnek, azt hoztaertes hijan nem tudom eldonteni, de az biztos, hogy rengeteg hulyeseget tanitanak.
2020. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Szerintem minden egyház úgy gondolja, hogy a többiek hamis tanokat terjesztenek. Különben ők is azt terjesztenék.
2020. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hollófernyiges


ez nem igy van pl egy gyülekezet sem állitja hogy csak ők az egyedüli igaz egyház gyülekezet senki más.

2020. máj. 21. 10:30
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Ez mindenképpen igaz, hiszen változtatják a tanítást. Ha pedig változik, akkor a múltban, jelenben, jövőben kell, hogy legyenek hamis tanaik. Sőt egészen lényeges dolgokon is változtatnak időnként. A változás alatt pedig olyan dolgokat értek, amikor szembe mennek a korábbi tanításukkal.
2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4. egyetértek
2020. máj. 21. 10:51
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

"Sőt egészen lényeges dolgokon is változtatnak időnként. "


Nem tudod megítélni hogy mi a lényeges tanítás, mert a Bibliához nem értesz!!! Üdvösségből kizáró tanításuk nincsen. Aki meg komoly kutató, pont azért ismeri fel korábbi téves meglátásait, mert fejlődik az évtizedek alatt.

Fil 3:15 Valakik annak okáért tökéletesek [vagyunk], ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképpen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni nektek:


Itt egy példa: Ján 7:23 Ha körülmetélhető az ember szombaton, hogy a Mózes törvénye meg ne romoljon; én rám haragszotok-e, hogy egy embert egészen meggyógyítottam szombaton?


Mit jelent ez:

1. hogy a körülmetéléssel nem rontják meg Mózes szombat törvényét, ha szombaton csinálják, mint ahogy Jézus is gyógyított szombaton.

2. A körülmetélést szombaton is meg lehetett csinálni, hogy eleget tegyenek Mózes körülmetélési törvényének, amelyik a 8. napra írta elő, és az eshetett szombatra is.


Ha valaki az egyik felismerését évek múlva a másikra cseréli, az attól hiteltelenné válik? Nem hinném. A hiteltelen az aki semmit nem ért a Bibliához, de osztja az észt, mint fenti hozzászóló is. Itt annyi dilettáns szól hozzá vallási témákhoz,hogy Dunát lehet rekeszteni velük. De csak vigyorognak a saját hülyeségeiken, miközben ömlesztik a sületlen, rosszindulatú, gonosz megjegyzéseiket. De öngólt rúgnak:

Máté 12:36 De mondom nektek: Minden hivalkodó beszédért, amit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján. Máté 12:37 Mert a te beszédeidből ismertetel igaznak, és a te beszédeidből ismertetel hamisnak.

2020. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

"Nem tudod megítélni hogy mi a lényeges tanítás, mert a Bibliához nem értesz!!!"

Mondjuk az elég lényeges tanítás, hogy Jézusnak jár-e imádat vagy sem. Ha szerinted ez lényegtelen, akkor te nem értesz semmit a Bibliából. Merthogy ez is változott a szektádban, sőt többször is.


Ha valamiért kiközösítés jár, akkor szerintem elég lényeges. Próbáld ki, hogy mond majd a vénnek, voltál vért adni és tervezed is újból. Nézzük meg, hogy mennyire lényegtelen szerinte. Mert régen hőstett volt nálatok, most meg kidobnának a szektából elég hamar ezért.


Hogy lehet azt mondani, hogy lényegtelen, ha kiközösítés jár érte?


A Bibliához meg valószínűleg az a társaság nem ért, akik úgy "fordították", hogy egyik "fordító" sem ismerte a bibliai nyelveket. Laikus az egész bandátok, szégyenfolt a kereszténységen.

2020. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Idézd a Bibliát, ha meg nem tudod, magánvéleményed o értékű!
2020. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mit idézzek? A Biblia nem ír az őrtorony szervezetről név szerint, se arról, hogy össze-vissza változtatják a tanítást. Legfeljebb ilyet találtam rólatok:

"Voltak azonban a nép körében hamis próféták is, mint ahogy közöttetek is lesznek hazug tanítók, akik veszedelmes tévtanokat terjesztenek, s azt, aki megváltotta őket, az Urat, megtagadják, gyors romlást zúdítva magukra."

2020. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es ezt mintha róluk irták volna én is erre jutottam,és van még egy amikor arról idézz hogy járnak házról házra és tévtanokat terjesztenek.
2020. máj. 23. 22:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!