Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Oroszoknál miért lett betiltva...

Oroszoknál miért lett betiltva a Jehova Tanui szervezet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 tgt ***** válasza:
26%
Minden keresztény egyház és vallásközösség elutasítja az ateizmust, nem kell úgy csinálni, mintha ez valami JT specifikus dolog lenne.
2020. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
85%

"Minden keresztény egyház és vallásközösség elutasítja az ateizmust, nem kell úgy csinálni, mintha ez valami JT specifikus dolog lenne"


Nincs azzal baj, hogy elutasítják. Azzal van a gond, ha valakik ugyanazt a mentalitást osztják, mint az előbbi JT. Ő ugyanis konkrétan a világ mai állapota miatt az ateistákat tette felelőssé, válogatás nélkül.


Közben meg arról beszél, hogy milyen magas rendű isteni törvények betartására törekszik a vallása. Emlékeim szerint a Bibliában az van megírva, hogy ne ítélkezzenek, szóval óriási öngólt rúgott.

2020. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
9%

"

Noha nekem semmi bajom a punci villantással," Ez az igazi ateista arculat. Nekem nem kell bemutatni a lelkivilágodat. És nem azt mondtam, hogy 100 ateistából 100 gonosz, hanem ha gonosz a világ, azt biztosan nem a keresztényeknek köszönhetjük. Hanem 1-2 gonosz ateistának. Nem? Na inkább hagyjuk abba, majd lesz aki számon kéri az életviteledet, nem az én feladatom!

2020. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
78%
#61 oké de egy ilyen kirohanást sose vártam volna egy tanútól. ismerek párat, mind békés, soha egy rossz szót nem hallottam tőlük, pedig tudják hogy ateista vagyok, mégis jókat beszélgetünk mélyebb témákról is. erre 21% mindenki családjának a halálát kívánja. durva
2020. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
100%
"Hanem 1-2 gonosz ateistának. Nem?" nem. bizonyítékot nem akarsz felhozni? anélkül semmit sem ér a kijelentésed
2020. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 tgt ***** válasza:
55%
64-es: a tanúk is különbözőek. De ilyen szövegeket simán olvashatsz katolikusoktól, reformátusoktól, hitgyülistől, vagy bármilyen keresztény felekezettől.
2020. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 tgt ***** válasza:
34%
Az is természetes, hogy minden egyház a saját vallásgyakorlatát tartja üdvözítőnek és nem más felekezetét. Ez sem JT specifikus, kár ezen felháborodni.
2020. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
81%
#66 bármelyik más denominációtól jött volna, nem lepődtem volna meg. bármelyikből kinézném. de a tanúkból nem. de ez a helyzet legalább arra jó volt, hogy meglássuk, mit gondolnak valójában: lenéznek mindenkit akik nem ők.
2020. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
73%

"Ez az igazi ateista arculat."


Ez nem ateista arculat, hanem ez egy vélemény, ami jelen esetbe. AZ ENYÉM, bármennyire is próbálasz ferdíteni.


A 70 éves ateista professzor, aki lead egy előadást az egyetemen, vagy a 20 éves szűz ateista lány, valószínűleg szintén negatív véleménnyel lesz a puncivillantásról. Én azonban jó dolognak tartom!


"Nekem nem kell bemutatni a lelkivilágodat."


Éppenséggel be kellene mutatni, mert semmit nem tudsz róla, de nem fogom.


"És nem azt mondtam, hogy 100 ateistából 100 gonosz, hanem ha gonosz a világ, azt biztosan nem a keresztényeknek köszönhetjük."


Egyrészt általánosságban írtál az ateistákról, szóval ezt nem magyarázod ki. Másrészt nagyon jól tudom, hogy te "keresztényeken" a Jehova tanúit érted. Hát itt van egy dologa, mi igazán gonosz dolog volt tőletek.


Részlet, a korábban már említett Barbara Anderson leveléből:


"...A tizenkét éves unokánk, Luke, tudván azt, hogy a nagyszülei elhagyták a Tanú vallást 2002-ben, és most kerülik őket, az elméjében az a félelmetes gondolat vert gyökeret, hogy mi elmebetegek vagyunk. És képzeljétek el, ha tudjátok, hogy a gyerek hogyan fog reagálni az egykor Jehova Tanúja szülője közeledéséhez, miután elolvasta, hogy akik elhagyják a vallást, azok elméjükben betegek. Szégyellnetek kellene magatokat, amiért azt írtátok, hogy „a hitehagyottak ‘elméjükben betegek’” gyűlöletes szavak, amelyek becsmérlik és lejáratják azokat az embereket, akiket bűnösöknek tartotok csupán azért, mert nem tudják elfogadni az Őrtorony egyes tanításait és eljárásmódjait, amelyeket ártalmasnak találnak."


Teljes verzió itt : [link]


Elég gonosz dolog egy 12 éves gyereket a nagyszülei ellen fordítani, ami a levél alapján megtörtnéhetetett. "Köszönhető" ez az Őrtorony tanításoknak.


"Hanem 1-2 gonosz ateistának. Nem? Na inkább hagyjuk abba, majd lesz aki számon kéri az életviteledet, nem az én feladatom!"


"Sok elsők pedig lesznek utolsók, és sok utolsók elsők" (Mk 10,31)


Ha esetleg lesz számonkérés (amiben nem hiszek), akkor az is megtörténhet, hogy te, aki elsőnek hiszed magad, rosszul jársz. És az általad lenézettek kapnak jutalmat.


Üdv. egy ateista

2020. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 tgt ***** válasza:
50%
De hogy a kérdésre is válaszoljak, Putyin Oroszországa nem túl demokratikus. Ott most újságírókat eltüntetnek, aktivistákat megölnek, tüntetéseket szétvernek, ellenzéki politikusokat letartóztatnak. Ilyen közegben betiltott egyháznak lenni nem szégyen.
2020. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!