Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtette meg...

Isten miért teremtette meg Lucifert, amikor előre tudta, hogy lázadni fog ellene?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Azért, mert a monoteista vallások a pogány vallásokban gyökereznek és míg néhány alakot egybe tudtak mosni, mások annyira népszerűek voltak, hogy ez nem sikerült nekik és maradt ez a dualista faxság. Azt sikerült részben elérniük, hogy Lucifer lett a patás ördög, de ugye tudjuk, hogy egyik isten sem ennyire fekete-fehér más vallásokban. Csak a monoteisták ilyen kétbites agyúaknak lett kitalálva.
2020. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudta előre, nincs sem eleve elrendelés és nem teremtett beprogramozott robotokat. A jövőbe látás képességét folyamatosan használva csorbulna a teremtmények szabad akarata. Ezért van az, hogy főleg csak Jézussal kapcsolatban találunk jövendöléseket.
2020. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

#2


Ez a Jehova tanúi magyarázata, ami nagyon-nagyon erőltetett. Az egyik tanú beismerte itt régen azt, hogy ha Isten előre látta volna az egészet, akkor ő lenne a felelős. Szóval ezt a teológiai képtelenséget azért találták ki, mert a saját igazságérzetükkel nem tudják összeegyeztetni azt, hogy Isten belement abba, hogy bűn legyen.


Akkor még azt magyarázta a tanú, hogy a bűnbeesést nem látta előre, most már úgy látszik, Lucifer gonosszá válását sem. Vajon mi mindent nem látott még előre JHVH, vajon hányszor űztek belőle csúfot a teremtmények, mert olyan ostoba volt, hogy pihentette a jövőbelátó képességét? Mert abból, amit a tanúk mondanak, a fentiek következnek.


Valójában a helyes teológia szerint Isten látta előre a bűnbeesést (vö. Jel 13,8/b), és mivel időn kívül áll, ő egybe látja a múltat, a jelent, a jövőt. Lényegében maga a létezés, aki van, így nem létetik olyan, amiről ne tudna.


Üdv. egy ateista, aki nem hisz Istenben, de vannak teológiai ismeretei.

2020. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudta előre. Vagy ha úgy gondolod, hogy igen, akkor helyesen a kérdés úgy hangzik, hogy Isten miért teremtett szándékosan fertelmesen gonoszt és fájdalmat, miért rendelte el a bűnt és az igazságtalanságot? Miért eröltette Lucifer kódjába a sok rosszat, hogy bűnt és szenvedést teremtsen vele a világba?

Lehet magyarázkodni, hogy Lucifernek szabad akarata volna, csak Isten előre látta. Nem. A kettő kizárja egymást. Ha előre látta, akkor Isten beleteremtette a rosszat és kész. Gonoszságból, aljasságból. Különben valóban másra teremtette volna. Ha tényleg szabad akaratot teremtett, azt nem láthatja előre, mert nincs megírva a döntés. Ha megvan írva a döntés, annak kötött előzménye van. Aminek a kezdete a teremtés. A szándékos gonosz teremtés.

2020. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

"Ha előre látta, akkor Isten beleteremtette a rosszat és kész."


Ha Isten létezik, akkor feltehetőlet előre látta. A rosszat viszont attól függetlenül teremtette bele, ahogy az emberbe is, hiszen tökéletes lények nem tudnak vétkezni, mivel nincs bennük bűnre való hajlam. Lényegében Isten mocskolta be az embert és Lucifert is.


Ezért hülyeség az istenhit, mert ilyen zagyvaságok vannak benne.

2020. jún. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Isten szabadakaratú lényt teremtett, és nem biorobotokat chippekkel a fejükben, akiket távirányítóval lehet rángatni.


Lucifer fellázadt, mivel ô is szabad akarattal lett megteremtve, ahogy mindenki más.


Szabad akarat nélkül nincs szeretet mások iránt, egy robotban nincs szeretet.


Az állatok viszont tudnak szeretni, ahogy minden más TEREMTETT ÉLÔLÉNY.

2020. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"A jövőbe látás képességét folyamatosan használva csorbulna a teremtmények szabad akarata."


Ezzel nagyon sok probléma van.


1. Ha létezik Isten,akkor nála a jövőbe látás nem egy "képesség",hanem állandó,ugyanúgy,ahogy a jelen és a múlt is előtte van.


2. Pusztán azzal,hogy ismeri a jövőt még nem csorbul senki szabad akarata. Ha én tudom rólad,hogy boltba mész,az befolyásol téged abban,hogy elmenj? Akkor elég gyenge jellem lehetsz.


3. Tegyük fel,hogy az előbb csupa hülyeséget írtam és az van,amit te mondasz,mégpedig abból az okból,amit az ateista írt (merthogy Isten így nem bűnrészes"). Dehogynem az,sőt,így még sárosabb! Tegyük fel,hogy egy kb fél éves baba előtt kinyitom a rácsot,ami a lépcső tetején van. Adott a baj,lehet sejteni,hogy mi fog történni. Erre én mit csinálok? Nem megyek oda,és akadályozom meg,hogy elinduljon le a lépcsőn,hanem elfordulok,vagy becsukom a szemem,megvárom,hogy lezuhanjon,aztán a kiérkező rendőröknek és a mentősöknek csupán annyit böffentek oda,hogy "én megadtam neki a szabad akarat lehetőségét,nem tudtam,hogy mi fog történni,mert DIREKT nem néztem oda,tehát nem az én hibám". Komolyan...te ezt benyalod? Embereknél ezt már konkrétan gyilkosságnak nevezik! Te meg azt mondod,hogy ez egy makulátlan Isten? Pedig EZ az igazi embergyilkos!

2020. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Az ágy mellé a szemétledobót húzza. Aztán nem a mentőt hívja, hanem motorosokat küld a másik fiára.
2020. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

#6


Mindig ezt a robotos példát hozzátok, noha 1000 sebből vérzik.


Ha szabad akaratú lényeket teremtett, akik képesek a jóra és a rosszra egyaránt, akkor at azt jelenti, hogy beléjük teremtette - Luciferbe is! - a rosszra való hajlamot is. Na most, ha Istennek lett volna egy kis esze, akkor tudhatta volna, hogy egy örökkévalóságon keresztül, az élőlények milliárdjaiból valószínűleg lesz egy, aki majd él is azzal a képességgel, hogy saját maga kezdi el értelmezni a világot, más erkölcsi nézeteket alakít ki, es szembefordul vele, aminek meglesznek a következményei.


Nem Lucifer itt a hibás, hiszen ha ő nem lázad fel, lehet évmilliárdokkal később más teszi. Isten a bűnös, hiszen olyan lényeket teremtett, akikben bűnre való hajlam van.

2020. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
Vagy azonnal megölhette volna Jézust. Nem kellett volna várni vele 4000 évet.
2020. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!