Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mire alapozzák...

Keresztények mire alapozzák Jézus istenségét mikor Jézust saját korában senki nem nézte Istennek?

Figyelt kérdés
Jézus évekig tanított, prédikált, sok ezer embert szólított meg, közöttük járt, de nem nézte Istennek senki. Igazából követője is alig volt. A Biblia sok párbeszédet ír le Jézus és a zsidó emberek között, vagy a zsidó papokkal, Pilátussal stb. Nem csak hogy nem nézték Istennek, de volt hogy a tömeg meg akarta kövezni, a zsidó papok pedig a halát akarták. Eléggé hihetetlen hogy Isten személyesen jelenik meg a földön, de senkit nem tud meggyőzni. Júdás, aki az egyik legrégebbi tanítvány volt, fillérekért elárulta Jézus. Teljesen egyértelmű hogy ő sem nézte Istennek. Kérdésem hogy keresztények miből gondolják, Jézus Isten, ha azok az emberek akik személyesen beszéltek vele, nem nézték Istennek?

2020. jún. 16. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolják, csak hiszik.
2020. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
59%

Jézus olyan dolgokat állított amiket csak Isten állíthat.

Például Isten úgy nevezi önmagát, hogy az Első és az Utolsó (Izajás 44:6). Jézus szintén így nevezi önmagát (Jelenések 1:17-18).


A judeo-keresztény teológia szerint mi megbocsájthatjuk egymásnak a vétkeinket, de csak végső soron csak Isten bocsájthatja meg őket, mert minden bűn vétek Isten ellen (Zsoltárok 51:4). Amikor Jézus elé hoztak egy megbénult embert Jézus azt mondta neki "Fiam, megbocsáttattak néked a te bűneid." Az írnokok akik ott voltak ezt istenkáromlásnak tekintették, mivel csak Isten bocsájthatja meg a bűneinket, "Jézus lelkében azonnal átlátta, hogy így tanakodnak magukban, és ezt mondta nekik: "Miért tanakodtok így szívetekben? Mi könnyebb: azt mondani a bénának: Megbocsáttattak bűneid! - vagy azt mondani: Kelj fel, fogd az ágyadat és járj!? Azért pedig, hogy megtudjátok: az Emberfiának van hatalma bűnöket megbocsátani a földön - így szólt a bénához: Neked mondom, kelj fel, fogd az ágyadat, és menj haza!" Az pedig felkelt, azonnal felvette az ágyát, és kiment mindenki szeme láttára; úgyhogy ámulatba estek mind, dicsőítették az Istent, és ezt mondták: "Ilyet még sohasem láttunk!" Ha Jézus csupán egy próféta volt, nem állíthatta volna, hogy van hatalma bűnöket megbocsátani a földön.


A Bibliában benne van, hogy Isten fog ítélkezni az emberiség felett. "Induljanak, vonuljanak a népek a Jósáfát völgyébe, mert ott tartok ítéletet minden szomszédos nép fölött." (Jóel 3:12) "De az ÚR örökké trónján ül, fölállította bírói székét. Igazságosan bíráskodik a világ fölött, részrehajlás nélkül ítéli a nemzeteket." (Zsoltárok 9:7-8) Ha Jézus csupán egy próféta volt, nem mondhatta volna, hogy ő fog ítélkezni az emberiség felett, pedig ezt mondta. "Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek eléje minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől." (Máté 25:31-32)


Nem várnánk egy prófétától, hogy ő fogja feltámasztani a holtakat, a Biblia szerint Isten az aki feltámasztja a holtakat (Sámuel I 2:6). Jézus azt mondta ő fogja feltámasztani a holtakat (János 5:25-29), ha csupán egy próféta lett volna ez nem számítana istenkáromlásnak?


Jézus azt állította, már Ábrahám előtt is létezett. "Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám volt, én vagyok." (János 8:58)


"És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem! Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek." (János 20:28-29). Ha Jézus csak egy próféta lett volna, ez nagyon jó alkalom lett volna, hogy kijavítsa Tamást aki Úrnak és Istennek szólította őt.

2020. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
45%

Nem minden keresztény gondolja, vagy véli ezt.

Akik nem kutattak a témában, csak megelégedtek azzal amit hallanak általánosságban, azok hiszik, vagy gondolják.

Ez olyan mint egy sablon szöveg, amit az iskolákban, vagy valahol általánosságban elmondanak, hogy legyen egy közös oktatás.


A kezdetét illetően, a negyedik századra alakult úgy, hogy ez a tanitás belekerült az egyházak oktatásába. Szükségesnek látták, mert igy tudtak más népekből "keresztényt" csinálni, hogy engednek némely variációt meghagyni a régi hitükből. Igy a fényesen tündöklő arany, telelett salakanyagokkal, és már nem a régi fényében pompázik

2020. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem arra irányul hogy mit ír a Biblia Jézus istenségére vonatkozóan, hanem a szemtanúk reakciójára. Aki látta Jézust, nem nézte Istennek. Egyébként egy olyan vers sincs a Bibliában amiben Jézus saját maga kijelenti hogy ő Isten, csak ilyen homályos többértelmű versek vannak.
2020. jún. 16. 10:08
 5/69 anonim ***** válasza:
82%

"És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem! Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek." (János 20:28-29). Ha Jézus csak egy próféta lett volna, ez nagyon jó alkalom lett volna, hogy kijavítsa Tamást aki Úrnak és Istennek szólította őt.


Értelmezd ezt többféle módon.

2020. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Továbbra is az a kérdés, hogy aki személyesen beszélt Jézussal, miért nem nézte Istennek. Sok ezer emberről beszélünk de lehet hogy százezer emberről mert Jézus több évig tanított sokfelé.
2020. jún. 16. 10:19
 7/69 anonim ***** válasza:
40%

A szemtanuk, mint Péter is, az "élő Istennek a fia" kifejezést használta.

Mások ugy vélekedtek, hogy Illés, vagy keresztelő János. DE senki nem gondolta, hogy a világegyetem alkotója, a Teremtő Isten lenne az "egy fiúi" személyiségben.

A háromság is azért lett beleszőve a tanitásba, mert ahogy fentebb irtam, sokféle "vallásból" származó emberek részére engedtek némi maradványt a régi hitükből behozni. az egyházak, mint tudjuk, kemény ököllel tették keresztényekké az embereket, akik nem azok voltak.

Egyáltalán nem az irások szerint, vagy Jézus, illetve az apostolok példája szerint kereszteltek. Jézus vagy a tanitványok senkit nem kényszeritettek, hanem mentek tovább, és keresték azokat, akik helyesen viszonyultak az örök élethez.

Több filmben is láttam, hogy kötelező volt krisztus hitében élni, és meghalni. Ellenben hatalmas büntetéseket, és még halált is kiszabtak az ellenkezőkre. Hát nem ez a Krisztusi szellem, az biztos.


Arról nem is beszélve, hogy Jézus tanitványai pont hogy védték a tiszta imádatot, nem a számokat nézték, hanem hogy az Istennek járó imádat tiszta és helyes maradjon. Jézus nem mondta soha, hogy világmegtérés lesz, és azt sem, hogy erre mindenféle brutális eszközökkel kell az embereket rábirni.

2020. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
80%
Írok egy szemtanút aki szó szerint Uramnak és Istennek nevezi Jézust, a kérdező pedig azt válaszolja, hogy aki személyesen beszélt Jézussal, miért nem nézte Istennek. Szerintem egyáltalán nem is kíváncsi a válaszokra, csak azt tudnám, hogy akkor minek tette fel a kérdést?
2020. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Max 1-2 ember az aki Istenek nevezte a Biblia szerint, és volt nem sokkal több követője Jézusnak. A másik oldalon pedig van százezer ember aki szintén látta Jézust, meghallgatta, beszélte vele, de nem nézték Istennek, sőt sokan meg is akarták ölni. Értitek a problémát? Gyakorlatilag senki nem nézte Jézust Istennek. Az az 1-2 eset lehet a az Újszövetség íróinak a túlzása is.
2020. jún. 16. 10:34
 10/69 A kérdező kommentje:

"Szerintem egyáltalán nem is kíváncsi a válaszokra, csak azt tudnám, hogy akkor minek tette fel a kérdést?"


Látom a matek nem az erősséged. Te hoztál egyetlen embert aki Istennek nevezte a másik oldalon meg van százezer ember aki aki szintén látta Jézust, meghallgatta, beszélte vele, de nem nézték Istennek, sőt sokan meg is akarták ölni. Így már érted a problémát?

2020. jún. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!