Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a Bibliában túl sok tiltás van ? Vegyünk például a Tízparancsolatot, abban 7 tiltás szerepel, és 3 "pozitív" felhívás. Ez nem nagyon vall nagyvonalú Istenre, hogy ennyi sok korlátozó dolog van.

Figyelt kérdés

A tiltások helyett véleményem szerint lehetne pozitív jellegű felhívás, pl a Ne ölj helyett tartsd tiszteletben az emberi életet, Ne hazudj helyett mindig törekedj az igazságra. A mit ne helyett lehetne mit igen jellegű pontok.


A másik problémám, hogy ezek mind PARANCSOK. Miért nem lehetne inkább felkérés, vagy egyfajta ajánlás ez Isten részéről. Ne mondja meg hogy ezt KELL tennem, ha nem hogy örülnék, ha ezt és ezt tennéd.


Ez nekem sokkal rokonszenvesebb, nagyvonalúbb, megnyerőbb Isten lenne. A tiltások helyett lehetnének pozitív jellegű felszólítások. Miért azon van a hangsúly, hogy mit KELL tenni ? A kötelességeink le vannak írva a Bibliában, de mi van a jogainkkal, a szabadságunkkal ? Szabad emberek vagyunk.


Én ha Isten lennék, nem parancsokat írnék elő, hanem inkább kéréseket, ajánlásokat, de nem kötelezném rájuk az embert. Ha van egy nagyon szigorú, korlátozó szülő, aki ukázokat ad ki, a gyerek már csak dacból is az ellenkezőjét fogja tenni, lázadni fog ellene és igaza van !! Ki nézne fel egy tekitélyelvű, kihaénnem, parancsoló, autoriter szülőre.


Ha valaki tiszteletet követel magának, azt pont hogy nem fogják tisztelni. Ha valaki kiköveteli, hogy imádjuk őt, az nem tiszta imádat, egy valóban erős valakinek szerintem nincs szüksége erre, mert azt anélkül is szeretik és tisztelik hogy megparancsolná.


Isten magas lóról beszél velünk, szülő-gyerek szinten, nem kezel minket egyenrangúan és szerintem ez felháborító. Beszéljen velünk egyenrangúan, ne adjon ki nekünk ukázokat ki, ne parancsoljon és nem beszéljen úgy velünk, mint a kutyákkal !!!



2020. jún. 17. 15:35
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Pont ezaz, hogy eddigi huszonvalahány évem alatt állandóan ez folyt még a csapból is és tököm tele van ezzel....
2020. jún. 17. 19:56
 22/44 A kérdező kommentje:
Úgyhogy 19-es drága, ezt nagyon benézted :D xD :D
2020. jún. 17. 19:59
 23/44 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező azt sem tudja, hogy Jézus több embernek is mondta alkalom adtán, hogy ne mondják el, mit tett.

(Máté 9:29, 30) 29 Majd megérintette a szemüket, és ezt mondta: „Legyen meg, amiben hittetek!” 30 Ekkor újra láttak. Aztán Jézus erélyesen megparancsolta nekik: „Vigyázzatok, senki se tudja meg ezt!”

(Márk 1:44) . . .„Nehogy elmondd ezt bárkinek is! De menj, mutasd meg magad a papnak, és ajánld fel a megtisztulásodért azt, amit Mózes előírt, hogy lássák a papok, hogy meggyógyultál.”

(Márk 7:34–36) . . .” 35 Erre a férfi füle megnyílt, nyelvének köteléke megoldódott, és rendesen kezdett beszélni. 36 Ekkor Jézus megparancsolta nekik, hogy ne mondják el senkinek; . . .


Már csak ezért sem Ő ünnepeltette magát. S volt, amikor igen mondta, hogy mondják el, hogy az emberek lássák a világosságot, vagy is a kiutat az ember szomorú állapotából.

Ja és az üneplés csak felületes volt, mert aztán, hamer elvették az életét, hiába tett jó dolgokat.


Ugyan ilyen hálás vagy Te is az életedért, mint azok az emberek.

2020. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Miért legyek hálás. isten nem létezik. Egy mesefigura, semmi több. Ez a 21.század gyerekek, ki az aki még hisz valami hókuszpókuszban ?? xD


Nagyon gáááááázz, inkább keressetek valami jó hobbit :)


Az, aki vagyok, saját magamnak köszönhetem, miért legyek hálás ?


Nincs miért és nincs kinek hálásnak lennem, az úgynevezett isteneteknek meg pláne !!!!

2020. jún. 17. 20:08
 25/44 anonim ***** válasza:
70%

"38Amikor odaértek az elöljáró házához, nagy sírást-rívást, sok siratót, jajgatót találtak ott. 39Bement, s így szólt hozzájuk: „Mit lármáztok itt, mit sírtok? A kislány nem halt meg, csak alszik.” 40Erre kinevették. Ő azonban mindenkit kiküldött, maga mellé vette a gyermek apját, anyját, s kísérőivel együtt bement abba a helyiségbe, ahol a kislány feküdt. 41Megfogta a kislány kezét, s így szólt hozzá: „Talita kum”, ami annyit jelent: „Kislány, parancsolom, kelj föl!” 42A kislány fölkelt, és elkezdett járkálni. Tizenkét éves lehetett. A nagy csodálkozástól azt se tudták, hová legyenek. 43De ő szigorúan meghagyta nekik, hogy senki se tudjon a dologról, aztán még figyelmeztette őket, hogy azonnal adjanak a kislánynak enni." Mk 5,38-43


Itt éppenséggel pont nem sztárolja magát. Ahogy több ízben kéri ezt más csoda tételeinél is. De az emberek beszelnek, ami valahol érthető, ekkora csodát én is biztos elpletykalnek.


Te bizony egy kamasz vagy, akit a szülei hordanak a templomba, és épp lázadsz. Semmi gond,majd kinövöd. Attól még lehet, hogy ateista leszel, de ezt a tudatlan ámde rátarti stílust majd levetkőzöd.

Azért ha vitatkozol, próbálj valos érveket hozni, mert a sértegetéssel nem leszel előrébb. Én hívő vagyok, az is maradok, de erről téged nem kívánlak meggyőzni. Tértek már meg miattam masok, de az nem a szövegemnek köszönhető, hanem hogy sugárzik rólam Isten szeretete, a nyugalom és a kiegyensúlyozottság. Ami rendkívül vonzó.

Rolad ez nem sugarzik, teli vagy haraggal, vélhetően a szüleid fele, mert rad erőltetnek olyasmit, amiben te nem hiszel. Sajnállak ezért, nehez teher ez egy fiatalnak.

Legyél szeretetteljes másokhoz, becsületes, szorgalmas, jószándékú, masokat bátorító, önzetlen és felőlem lehetsz ateista is. Ilyen emberekre ugyanis minden társadalomban szükség van, hittől függetlenül. A másokat lekezelő, alakoskodó, okoskodó, kisebbségi komplexusos, frusztralt, kompenzáló típusból már van elég. Ne erősítsd a táborukat.

Nem kell ahhoz hinni, hogy kiemelkedően jó legyél és felelem nélkül felnézzenek rad mások. Erősítsd ezt az eszközkészletet! Sok szerencsét! Egy hívő barátod.

2020. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondoltam, hogy a Te stílusodban válaszolok.

Figyelj Haver, senki nem kérte, vagy mondta, hogy kérdést írj ide ki. S az sem érdekel senkit, hogy milyen életet élsz. Magánügy.

Az látszik, hogy nem vagy jól nevelt, mert ha valaki bemegy egy helységbe, az annyi tiszteletet adhatna az ott tartózkodóknak, hogy nem ejt ki a száján oda nem illő szavakat.

A stílusod a béka feneke alatt van, mert a szép beszéd nem az erősséged. S ha ettől menőnek érzed magad, hát jó. De itt, csak sajnálattal olvassuk a szavaidat, hogy ennyit tudsz....

2020. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Ha annyira zavar a kérdés, nem értem miért válaszolsz. Eleve ha nem tetszik a kérdés, továbbgörgettem volna.


A stílus az olyan dolog, hogy nem mindenkinek ugyanolyan, de szerintem ez evidens, csúnya szavakat nem is használtam max ingerült voltam.


Én nem tisztelek semmiféle tekintélyt, eddig életemben mindig elnyomott voltam és mások irányítottak, de egy pár éve azon dolgozom, hogy soha ne hagyjam, hogy bárki is befolyásoljon, kontrolláljon, manipuláljon engem, vagy hatalmaskodjon felettem.


Ha bárki manipulálni, irányítani akar, vagy rámerőltetni a véleményét, attól örökké megszabadulok, kitakarítom a büdös francba az életemből, hogy a lába sem éri a földet....


A saját utamat járom, szabad ember vagyok, magamban hiszek. Az élet mondhatni sötétebb oldalát tapasztaltam meg, és Isten a bajban sosem volt mellettem. Egyrészt rossz élettapasztalatok miatt nem tudok hinni istenben, másrészt a vallást egyre nagyobb hülyeségnek tartom, és nem találok rá épkézláb racionális magyarázatot, csak a belemagyarázást és a mellébeszélést....

2020. jún. 17. 20:37
 28/44 A kérdező kommentje:

Az életben az ember csak és kizárólag magára számíthat, nincs isten, nem létezik...


Az az igazság, amit az adott ember igaznak tart, nem az amit vallás címszóval próbálnak letuszkolni a torkukon.....


Mindenkinek megvan a saját igaza, és efelett senki nem törhet pálcát. Senki sem avatkozhat a másik életébe.

2020. jún. 17. 20:43
 29/44 A kérdező kommentje:
Az pedig, hogy az ember mit tart jónak és rossznak magánügy. A kegnagyobb érték a szabadság, a legnagyobb bűntett pedig az, ha korlátozni próbálják valakinek a szabadságát.
2020. jún. 17. 20:45
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy annyira félsz az elnyomástól, hogy közben te nyomsz el másokat. Itt legalábbis ez jön le, de hátha a hétköznapi kommunikációdban nem, én bizakodom.

Vezesd le sportban a frusztrációt, ha pedig súlyosak a múltbeli sérelmek, kérd szakember segítséget a feldolgozáshoz.

Minden jót kívánok!

2020. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!