Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a Bibliában túl sok tiltás van ? Vegyünk például a Tízparancsolatot, abban 7 tiltás szerepel, és 3 "pozitív" felhívás. Ez nem nagyon vall nagyvonalú Istenre, hogy ennyi sok korlátozó dolog van.

Figyelt kérdés

A tiltások helyett véleményem szerint lehetne pozitív jellegű felhívás, pl a Ne ölj helyett tartsd tiszteletben az emberi életet, Ne hazudj helyett mindig törekedj az igazságra. A mit ne helyett lehetne mit igen jellegű pontok.


A másik problémám, hogy ezek mind PARANCSOK. Miért nem lehetne inkább felkérés, vagy egyfajta ajánlás ez Isten részéről. Ne mondja meg hogy ezt KELL tennem, ha nem hogy örülnék, ha ezt és ezt tennéd.


Ez nekem sokkal rokonszenvesebb, nagyvonalúbb, megnyerőbb Isten lenne. A tiltások helyett lehetnének pozitív jellegű felszólítások. Miért azon van a hangsúly, hogy mit KELL tenni ? A kötelességeink le vannak írva a Bibliában, de mi van a jogainkkal, a szabadságunkkal ? Szabad emberek vagyunk.


Én ha Isten lennék, nem parancsokat írnék elő, hanem inkább kéréseket, ajánlásokat, de nem kötelezném rájuk az embert. Ha van egy nagyon szigorú, korlátozó szülő, aki ukázokat ad ki, a gyerek már csak dacból is az ellenkezőjét fogja tenni, lázadni fog ellene és igaza van !! Ki nézne fel egy tekitélyelvű, kihaénnem, parancsoló, autoriter szülőre.


Ha valaki tiszteletet követel magának, azt pont hogy nem fogják tisztelni. Ha valaki kiköveteli, hogy imádjuk őt, az nem tiszta imádat, egy valóban erős valakinek szerintem nincs szüksége erre, mert azt anélkül is szeretik és tisztelik hogy megparancsolná.


Isten magas lóról beszél velünk, szülő-gyerek szinten, nem kezel minket egyenrangúan és szerintem ez felháborító. Beszéljen velünk egyenrangúan, ne adjon ki nekünk ukázokat ki, ne parancsoljon és nem beszéljen úgy velünk, mint a kutyákkal !!!



2020. jún. 17. 15:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
87%

"Nem kell ahhoz elolvasni a Bibliát, hogy véleményt mondjak a vallásról és Istenről."


Hát ez zseniális. Remélem, rólad is egész életedben úgy fog mindenki véleményt alkotni, hogy nem is ismernek téged.

2020. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

31-es Könyörgöm, vallásos neveltetést kaptam családtól + gimnázium, úgyhogy valamennyi fogalmam csak van a vallásról. Plusz olvastam részleteket régebben a Bibliából.


Mire jó ez az állandó vádaskodás ?

2020. jún. 17. 21:11
 33/44 A kérdező kommentje:

Elsőáldoztam, meg bérmálkozni is szoktam, sőt néha gyónok is ha úgy tartja kedvem, na ezt kapd ki..


Szóval valami fogalmam van a vallásról, mélyen tisztelt és nagyra tartott 31-es válaszoló.


Isten meg fog ítélni titeket ha bántotok :(

2020. jún. 17. 21:21
 34/44 anonim ***** válasza:
73%

"meg bérmálkozni is szoktam"


Azért mindig olyan szépen lebuktatják magukat a nagy hazugok, mint te. Ha valaha bérmálkoztál volna, nem írtál volna ilyen hülyeséget.

2020. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Gyónni is szoktam, ha úgy tartja úri kedvem, bár én olyan tökéletes vagyok, hogy szerintem nincs bűnöm amit meg kéne gyónnom.
2020. jún. 17. 23:26
 36/44 A kérdező kommentje:
Hiába, én olyan szívesen meggyónnék valamit, de sajnos semmilyen bűnöm nincsen... 🤣🤣🤣😂😂😂
2020. jún. 17. 23:27
 37/44 anonim ***** válasza:
#34-es most ért hazugságon 😁😁😁 indulhatsz is 😁
2020. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Én nekem semmilyen bűnöm nincs, ha az nem számít bűnnek, hogy túl őszinte és szókimondó vagyok. 😀😀😂🤣🤣


Málnás édesség... Khmmm... Akarom mondani Áldás Békesség

2020. jún. 17. 23:44
 39/44 anonim ***** válasza:
37%
Bűne csak annak lehet, akinek van értelme is. Pl egy csimpánznak nem lehet, ezért valóban jól írtad, neked sincs.
2020. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod, elvégre te is egy csimpánz vagy 😂😂🤣🤣
2020. jún. 18. 15:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!