Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az élet értelme szerintetek...

Mi az élet értelme szerintetek ha nincs Isten, se halál utáni létezés? Bármilyen választ fogadok.

Figyelt kérdés

2020. jún. 26. 10:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Miért kéne, hogy értelme legyen?

Plusz ha van Isten, akkor az élet értelme az, hogy őt imádd. Ez mitől jobb, mint a semmi?

2020. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Az az értelme, ami értelmet beleviszel.
2020. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azért jobb mint a semmi, mert akkor tényleg van küldetésünk, és célunk. És annak mi értelme van ha beleviszel? 150 év múlva semmi sem fog számítani amit csináltál. És a családod már nem is tudja hogy léteztél.
2020. jún. 26. 10:50
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Mindenkinek más vágyai,céljai,elképzelései vannak szerintem.
2020. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
#10.50 Egyes emberek munkássága 150 évvel később is érezteti hatását. Írhatsz például olyan verset, amit 150 évvel később is olvasnak, építhetsz olyan épületet, amit 150 évvel később is csodálnak, vagy feltalálhatsz olyan orvosi eljárást, ami 150 évvel később is segít az embereken. Amúgy meg nem mindegy, mi lesz a halálod után? Úgysem tudsz majd róla! Az életed kell megtölteni értelemmel, különben veszettül unalmas lesz.
2020. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Azt remélem hogy lesz valami. Pl asztrálcsík stb... És a versnek mi értelme van? 1000 milliárd már nem is lesz élet, se univerzum! Amúgy én hiszek Istenben nagyon. Azt is remélem, hogy tényleg van.
2020. jún. 26. 11:09
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Az életnek önmagában nincs értelme.


Minden ember saját maga ad értelmet az életének - ha akar.

2020. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Értem. Én már megválaszoltam a kérdésemet a valóságban. Sztem is 42! Ha nincs semmi, és az életünk értelmetlen akkor 42... És sztem az emberiség tényleg ki halhat 150 év múlva. Szóval nem lesz Hold Város, se galaktikus civilizáció stb... Ha így folytatjuk, tényleg kihalás lehet majd!
2020. jún. 26. 11:48
 9/26 Anahystor ***** válasza:
71%

Mindenki abban hisz természetesen, amiben akar. Akár istenben is.


Ami egyedül bizonyos, az a múlt, mert azt már nem tudod megváltoztatni. (értelmezni persze lehet, de a tényeken az nem változtat)


A lényeg, hogy ha majd visszagondolsz később a mára, ne érezd azt, hogy valamit rosszul tettél!

2020. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyes vélemények szerint valóban megy a végidők kezdete fele a világ.
2020. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!