Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem nagy parasztvak...

Csak szerintem nagy parasztvakítás a kereszténység?

Figyelt kérdés

Alapvetően a kereszténység tanításainak, az emberi viselkedésre vonatkozó részeinek egy nagy részét nem kifogásolom. Úgy gondolom, hogy jól mutatja, hogy egy egészséges értékrenddel rendelkező embernek nagyjából (!) hogyan kéne kinéznie.


Viszont úgy gondolom, hogy ez az egész vallás a tömeges elbutításról, a hívők kizsákmányolásáról szól. Nem kell ehhez messzire menni, elég ha a nem rég történelmi egyházzá nyilvánított hit gyülekezetét megnézzük. Nagyon jól látszik, hogy a hívők pénze a lelkipásztor zsebébe megy.


Nagyon ironikusnak tartom, hogy vannak, akik egész életükön át hagyják, hogy kihasználják őket, miközben abban hisznek, hogy majd a túlvilágon jobb sorsuk lesz. Illetve azt is, hogy explicit kimondja a biblia azt, hogy nem a földi javakat kell halmozni, ezt tanítják is, de az egyházak vezetői meg a tizeden keresztül vagyonosodnak.


2020. jún. 27. 20:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10-es, [link] jó olvasást.


A szabad akaratú adakozásról meg csak annyit, hogy nem lehet olyan nehéz motiválni az adakozásban a híveket. Több istentiszteletet is végig hallgattam és többször is visszatérő téma volt az adakozás.


Az isten előtt számot adáshoz pedig csak annyit fűzök, hogy a jelenlegi életmódommal legalább annyira számítok kereszténynek, mint a keresztények többsége, annyi különbséggel, hogy nem álszenteskedek. Arra nem gondoltál még, hogy Németh Sándort nem alaptalanul vádolják az emberek?

2020. jún. 28. 15:06
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Azokat a vádakat Bartus László

indította el és kiforgatott dolgokat tartalmaz,igen az a Bartus László akit annak idején a rendszer beszervezett, hogy ügynöként bomlassza szét a gyülekezetet ami nem sikerült neki mert Isten nem engedte pedig még egy könyvet is összehozott amelyről kiderült hazugság volt a bíróság kötelezte őt helyrehozatalra de ez nem történt meg Amerikában menekült ahol az amerikai Népszava újságírója most ismét hazalátogatott és ismét egy könyvvel próbálkozik azért ez a felhajtás a Németh Sándor körül. úgy gondolom hogy a növekedést Isten adja amely a gyülekezeten meg is látszik mert azóta a gyülekezet növekedett,erősödött és áldott lett nem csak a Németh Sándor hanem a hívők is.

2020. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezt írod:

szabad akaratú adakozásról meg csak annyit, hogy nem lehet olyan nehéz motiválni az adakozásban a híveket. Több istentiszteletet is végig hallgattam és többször is visszatérő téma volt az adakozás.



Igen a bibliának egyik témája az adakozás onnan vette a gyülekezet nem a Németh Sándor találta ki hanem a Bibliában van benne utána lehet nézni és nem kell vádaskodni valamint észre kellene venni ha ez a pénzügyi rendszer az adakozás és a tízed működik akkor ez a rendszer természetfeletti vagyis Isten van felette.

Engem például az adakozásra a Bibliában leírtak motiválnak, tisztelem az Istent abból amit tőle kaptam támogatom Isten munkáját és ezt nem befolyásolja az hogy mennyire áldott a Németh Sándor.

Ennek meg is van a pozitív következménye mivel a vetés és az aratás törvényét Isten alkotta és működteti.

2020. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ah sh!t, here we go again.
2020. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Viszont úgy gondolom, hogy ez az egész vallás a tömeges elbutításról, a hívők kizsákmányolásáról szól."


Kérdező! Te magad is ketté veszed a dolgot. A kizsákmányolás az teljesen világos de mit értesz egész pontosan a tömeges elbutításon?


"Nem kell ehhez messzire menni, elég ha a nem rég történelmi egyházzá nyilvánított hit gyülekezetét megnézzük. Nagyon jól látszik, hogy a hívők pénze a lelkipásztor zsebébe megy."


Igen nagyon jól látszik. De akinek nem inge az ne vegye magára. Tehát ha egy hívő azt látja hogy az adománya zsebre megy akkor az adományét adja oda személyesen a rászorulóknak.

Biztos vagyok benne hogy nem kell sokáig keresgélnie ,hogy találjon minimum egyet!


"Illetve azt is, hogy explicit kimondja a biblia azt, hogy nem a földi javakat kell halmozni, ezt tanítják is, de az egyházak vezetői meg a tizeden keresztül vagyonosodnak."


Nem minden egyházban kell tizedet fizetni.

De én azt javasolnám hogy mindenki vizsgálja meg Jézus hozzáállását a tizedhez!

Több eset is van a Bibliában amikor Jézus a tizedről beszél.

2020. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ádehoyg ***** válasza:
15-ös, neked ez a neved? "Vidiripi"? Régen látogattam a valláskritika és vallás rovatot, sokszor belefutottam, sőt vitatkoztam egy hasonló nevű kommentelővel, lehet pont te vagy az. Kíváncsivá tettél.
2020. júl. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
39%

Vidiripi


Igen ezt a nevet használom itt az oldalon! Igen lehetséges hogy velem vitáztál!

2020. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 ádehoyg ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy még összefutok veled itt ennyi idő után. Jó pár éve aktív tagja vagy akkor az oldalnak. Én akkoriban openyoureye néven futottam. Örülök, hogy hogy ismét összefutottunk, talán még vitázni is lesz alkalmunk. További szép napot! ;)
2020. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!