Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Arra vagyok kíváncsi...

Ateisták! Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek Jézus Krisztus valójában micsoda volt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

"lehet tudni róluk"

Pl. kiről mit?

2020. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
86%
Személyes vélemény: Egy hihetetlen karizmával rendelkező ember, aki olyan dolgokat mondott az embereknek amivel néhány befolyásos embert is sikerült felbosszantania, akik ezért megölették, amivel sikerült belőle mártírt csinálni, az emberek körében emléke tovább élt, sőt azt se fogadták el, hogy meghalt, talán voltak olyanok akik röviddel a halála után eljátszották őt (ez már csak fantázia része a dolognak), aztán híre egyre többekhez eljutott, előbb a zsidók között terjedt el, majd hívei elvitték a hírét a birodalom minden szegletébe, időközben alakjáról egyre többféle dolgot kezdtek állítani, hogy milyen csodákat tett. Ugye a kereszténység először az egyszerű emberek között terjedt el, a pogány rómaiak között magasabb körökben gyermekded babonának tartották csupán, így az azután, hogy az egyszerű emberek körében alakja keveredett a vidéki babonákkal és a pogány hiedelmekkel végül ilyen csodálatos emberként került 300 év után a bibliai kánonba nem tűnik elképzelhetetlennek, nem kell e mögé űrlényeket, meg hasonlókat látni.
2020. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 tgt ***** válasza:
87%

51-es: Például Honi, a körvonó, aki az időszámításunk előtti első század közepén élt, és mikor szárazság sújtotta az országot, imájával esőt hívott le az égből. Őt megölték, mert nem volt hajlandó egyetlen világi hatalmasságot sem szolgálni. A kortársai úgy tekintettek rá, mint Isten fiára, a korabeli feljegyzések azt írják róla: „Nem volt senki, aki Illéshez, vagy Honihoz hasonló módon állította volna Isten szolgálatába az emberiséget.”

Vagy Hanina ben Dosza, aki Jézus kortársa volt, ő is gyógyított és csodákat tett. Ő is tudott távolról gyógyítani, mint Jézus, amikor meggyógyította a római százados fiát. És ő is érezte, amikor erő áradt ki belőle, akárcsak Jézus. Ha pedig kígyó marta meg, nem lett baja tőle, de a kígyó elpusztult. Azt tanította: „Nem a kígyó az, ami öl, hanem a bűn.”

Vagy Hillél rabbi, aki Jézus előtt száz évvel azt tanította: „Ami számodra gyűlöletes, ne tedd másnak! Ez a Tóra, a könyv többi része csak ezt magyarázza.” Ezzel igencsak megelőzte Jézust.

2020. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
46%

Esélyes, hogy egy kitalált alak, történelmileg nem tény a létezése, nincs döntő bizonyíték arra, hogy valóban létezett. A másik lehetőség, - ha élt egyáltalán - hogy egy hittérítő volt, aki a mainstream zsidó irányzatoktól eltérő tanokat vallott, és hirdetett. Egyesekre nagy hatással lehetett, így legendák kezdtek el fűződni a nevéhez - így keletkezett a kereszténység.


Akárhogy is legyen, nem volt Isten fia, sem Messiás, ez csak a keresztény mitológia egyik hiedelme. Bertrand Russel a bölcsesség és az erény tekintetében Buddhát és Szókratészt is Jézus fölé helyezi.


Üdv. egy ateista

2020. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy semmi sem lehetetlen!
2020. jún. 30. 14:24
 56/63 anonim ***** válasza:
80%

#53


Nagyszerű komment, ami kiválóan rámutat arra, hogy Jézus mennyire túlértékelt.

2020. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%

"kiválóan rámutat arra, hogy Jézus mennyire túlértékelt"

Abból, hogy voltak Jézuson kívül mások is, még nem következik, hogy túl van értékelve. Az is lehet, hogy mégiscsak különb volt, mint a többiek...

2020. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 Tislerics Máté ***** válasza:
63%

57! Nézz utána, ha érdekel... Az emberiség történelmi ismereti elegendőek a válasz megismeréséhez! Én már leírtam, hogy Jézus egy Mohamed próféta és Buddha kaliberű (hatású) törtelmei alak volt. Ha nem hiszed, járj utána...


Nem az őskorban élünk, hogy ,,bármi lehetséges"! Ha valamivel nem vagy tisztában, akkor nézz utána!

2020. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

#57


Keresztény szemszögből nem túlértékelt, mert ti abban hisztek, hogy Jézus az Isten fia, meg ő maga is Isten (mármint a hagyományos kereszténység). Az én szemszögömből azonban túlértékelt. Amivel próbálod igazolni Jézust, az nem új dolog. Megjósolták a születését? Állítólag Buddháról is jóslat szólt. Csodákat tett? Az 53-as kommentből láthatod, hogy ilyen mítosz másról is elterjedt. Bölcs volt? Az ókori Görögországban is voltak bölcsek, sőt Indiában volt olyan felfogás, ami Isten nélkül magyarázta a világot.


Tehát Jézust én túlértékeltnek tartom. A keresztény vallást azonban jól összerakták, a messiásuk népszerűségében pedig erősen benne lehetett az is, hogy nem egy bölcsként, hanem Isten fiaként hirdették az embereknek. Vagyis jó volt a marketing. Manapság meg történelmi és politikai okok miatt népszerű a kereszténység.

Vagyis egyrészt azért, mert az európai államok a Római Birodalom romjain alakultak ki, ami az utolsó idejében már keresztény volt. Ezt a hagyományt megtartották a friss európai államok is. Másrészt azért, mert az államhatalmak erősen nyomják a kerszténységet a mai napig is. Tehát semmi istenit nem látok a vallásodban.


Mondom ezt úgy, hogy egy ideig én is voltam keresztény.

2020. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Utolsó, és nem volt nehéz a biblia szerint élni? Ne káromkodj, ne légy önző, ne hazudj, néha ima kell és hasonlók. Nem volt már azért unalmas? :)
2020. jún. 30. 17:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!