Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos és ezoterikus...

A vallásos és ezoterikus ideológiáknak az a funkciója, hogy az embereknek ne kelljen gondolkodással terhelni magukat?

Figyelt kérdés

Ha nem vagyunk vallásosak, vagy ezo-hívők, az csomó terhet ró ránk. Felelősséget kell vállalni a tetteinkért, önálló döntéseket kell hoznunk.

Ha viszont hiszünk valamiben, akkor minden sokkal egyszerűbbé válik. Az ember nem szabad, nem felelős semmiért. Isten akarata volt, hogy így történtek a dolgok, ahogy. Vagy a sorsé, vagy a karmáé. Nem kell sem múlton, sem jövőn, sem életen, sem halálon, sem jón, sem rosszon gondolkodnunk, nem kell az igazságot keresnünk, mert megmondják nekünk, mit kell hinni és onnantól kezdve megkönnyebbülünk a bizonytalanság terhe alól.

Nincs ismeretlen sem, mert ha valami történik a világban, (koronavírus) arra is egybő ráfogják, hogy a felsőbb hatalom akaratából történt, mert valamit üzenni akar nekünk. Tehát nem kell okokat és felelősöket keresni, meg lehet nyugodni. Társadalmilag sokkal könnyebben kezelhetők ezek az emberek, mert nem kérdőjeleznek meg semmit, mindenbe bele tudják magyarázni a saját misztikus világnézetüket.



2020. júl. 29. 10:07
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Azzal akarod igazolni a vallást, hogy a többség hisz valamiben? :D Azért lássuk be, ez elég gyenge.

Egyébként nem vagyok ateista, de ahogy a vallásosok próbálják a saját Istenről akotott képüket beleerőszakolni mindenbe, azt szánalmasnak tartom. Mellesleg ha van Isten, kétlem, hogy jó szemmel nézi, miket művelnek a nevében.

2020. júl. 29. 11:49
 12/45 A kérdező kommentje:
Ha már agresszió, azért te is megéred a pénzed. :D
2020. júl. 29. 11:50
 13/45 anonim ***** válasza:
0%

#11 Nem akarom igazolni a vallást, mert a vallást nem kell igazolni, az létezik és azoké akik hisznek benne. Neked is megvan a magad vallása, ahogy írtam - te abban a vallásban hiszel, hogy a többiek ostobák és a többi vallás rossz.

Amit meg kellene értened, hogy te a kisebbséghez tartozol, ami a Föld népességét tekintve azt jelenti, hogy több, mint 7 milliárdnyi emberről hiszed azt, hogy mind ostobák, megvezetettek stb. stb. stb. Ez az amit be kellene látnod, hogy ez ostobaság.

2020. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Belezavarodtunk a számokba, úgy látom. A föld lakosságának 80%-a az több, mint 7 milliárd? :D

Másrészt még mindig nem jelent semmit, hogy a többség mit gondol. A tudományos műsoroknak, vagy a Barátok köztnek van nagyobb nézettsége? Ebből következtethetünk arra, melyik közvetít több értéket?

Neked kellene elfogadni, hogy a tudás többsége az emberiség kisebbségénél van. Nem azért, mert a többieknek ne lenne lehetőségük tanulni, hanem mert buták és/vagy lusták. Egyszerűbb a mátrixban élni és nem keresni válaszokat.

2020. júl. 29. 12:15
 15/45 anonim ***** válasza:
0%

#14 Látom sikerült a "lényeget " megtalálnod. De segítek, ezt írtam le korábban: "A Föld lakosságának több, mint 80%-a". Nem akartam szőrözni idézettel, pontos számokkal, hogy akkor ezen felmérés szerint ennyi, azon felmérés szerint meg amannyi.

De nem akarod felfogni a lényeget, nem arról van szó, hogy maga a vallás helyes, jó vagy akármilyen - ehhez semmi közöd, nem a te vallásod. Ahogy írtam, a te vallásod, ami szerint nincs Isten, nem is lehet hinni semmiben, az meg jóval több ember szerint hülyeség.

AZÉRT fontos ez a szám, a több, mint 7 millió, mert te ezt a rengeteg hívő embert szeretnéd egységesen leminősíteni. És bármennyire is az tetszik neked, a világ nem úgy néz ki, hogy vannak a hívők, vallásosok, akik buták, meg vannak a hozzád hasonlóak, akik tanultak és okosak, ez egyáltalán nincsen így.

"Egy 1995-ös, az Encyclopædia Britannica számára készült felmérés szerint a világ népességének 14,7%-a nem vallásos, és 3,8%-a ateista.[46]

Az Adherents.com 2002-ben a világ szekuláris, hitetlen, agnosztikus és ateista népességét 14%-ra becsülte. (Ez egy felső becslés.)[47]

Egy 2004-es, a BBC számára készült, 10 országra kiterjedő felmérés szerint azok aránya, akik nem hisznek Istenben vagy más felsőbb hatalomban, 10% volt; az egyes országokban az érték 0% és 30% között mozgott. Körülbelül 8% mondta kifejezetten ateistának magát.[48]"

[link]

2020. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
53%

"de ahogy a vallásosok próbálják a saját Istenről akotott képüket beleerőszakolni mindenbe, azt szánalmasnak tartom. "


Kérdező, írod, hogy nem vagy ateista, tehát, akkor te is hiszel valamiben. Te is ilyen erőszakos módon akarod térítgetni az embereket? Gondolom nem. Akkor miért mosod össze a két csoportot?

Én még egy kereszténnyel se találkoztam még, aki próbált volna erőszakoskodni.

Régebben én is hittem, de a hitem megrendült, így már csak saját magamban hiszek.

Pl. az iszlám követők között szokott lenni ez az erőszakosság, amiről te itt írsz. De ők tanulatlanok, befolyásolhatóak, ők a szélsőségesek.


Egy normális hittel rendelkező ember NEM AGRESSZÍV! Elfogadja, hogy van, aki ebben, van, aki másban hisz. Éppen ez a lényege a hitnek. Hisz, van, aki többistenben, van aki csak egyben hisz, van, aki keresztény, van, aki buddhista..stb.


A hit egyébként is egy kényes téma, ez MINDENKI MAGÁNÜGYE!


"Mellesleg ha van Isten, kétlem, hogy jó szemmel nézi, miket művelnek a nevében."

Ha létezne Isten, akkor nem hagyná, hogy a sok ártatlan szenvedjen és a gonoszok meg bántsák a jókat.

2020. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Korábban írtam, hogy nem vagyok ateista. Lehetségesnek tartom, hogy Isten létezik, de hogy az a sok baromság nem az ő műve, amit az emberek a nevében tesznek, az biztos.

Most bizonygatod nekem, hogy az emberek többsége hisz Istenben. És? Ez jelent valamit? Az emberek többsége iszik alkoholt, dohányzik, eszik gyorsételeket, káromkodik és nem figyel a környezetvédelemre. Attól még nem válik helyessé, vagy igazzá valami, hogy a többség annak veszi.

Számos tudóst megbélyegeztek egy forradalmi elképzelése miatt, (Galiei, Semmelweis) bolondnak tartották őket, de a tudomány később őket igazolta. A többségnek, az egységnek bólogatva, kérdés nélkül engedelmeskedni nem több ostobaságnál.

2020. júl. 29. 12:34
 18/45 A kérdező kommentje:
#16 attól, hogy nem vagyok ateista, még nem leszek hívő. Agnosztikus vagyok.
2020. júl. 29. 12:36
 19/45 anonim ***** válasza:
54%

Miért, talán az ateizmus vagy a materializmus kritikus gondolkodást igényel?

Az íróasztalom nem hisz Istenben, vagy bármi természetfelettiben. A növények sem hiszbek ilyesmikben.

2020. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Feltételezem, velük ellentétben neked van öntudatod. Ez pedig azt jelenti, hogy nem kell mindent elhinni, amit el akarnak veled hitetni.

Én nem akarom elhitetni, hogy nincs Isten, sem azt, hogy van. Mert egyikre sincs bizonyítékom. Akinek van, arra nyitott vagyok.

De a kérdésemnek nem is ez a lényege, hanem hogy véleményem szerint a vallási vezetők olyan módon használják fel mások hitét, aminek köze nincs Istenhez, akár létezik, akár nem.

2020. júl. 29. 13:10
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!