Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova tanúi! Szóval...

Kedves Jehova tanúi! Szóval aki nem Jehova tanúi, az megfog semmisülni a halál után?

Figyelt kérdés
Tehát ha keresztény létemre ünneplek, megsemmisülök? A Biblia nem írja, hogy tilos ünnepelni a karácsonyt, és a születésnapot. Mi van amit Jézus mondott, hogy Atyám házában rengeteg hely van? És, hogy kereszten halt meg? És mi az, hogy Jézus nem Isten fia?!

2020. aug. 24. 19:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
47%

- Az én mesekönyvem az igaz!

- Nem, mert az enyém, a tiéd hazugság

- Nem igaz, a tiéd a hazugság

- Nem, mert a tiéd az

- Nem, a tiéd

- Nem, a tiéd


ööö... aha...

2020. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


"A Biblia nem írja, hogy tilos ünnepelni a karácsonyt, és a születésnapot."

Valóban nem irja konkrétan, ahogy a dohányzást sem irja konkrétan, hogy tilos. Viszont a Teljes Biblia, és az abban irott alapelvek mögött, érthető mit gondol Isten bizonyos dolgokról, szokásokról, ünnepekről.

A dohányzás Isten választottjainak szentségét piszkolná be, ezért ezzel kapcsolatban ezt olvassuk:

(2Korintusz 7:1) 7 Mivel tehát ezeket az ígéreteket kaptuk, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat mindattól, ami beszennyezi a testet és a gondolkodást, és miközben mélységesen tiszteljük Istent, váljunk egyre tökéletesebbé a szentségben.

A keresztény mind fizikailag, mind szellemileg kerüli azokat a dolgokat, ami beszennyezné a testét vagy a gondolkodás módját. Isten a szavában mindig is elmondta, hogy mit gondol más népek, vallások szokásairól ünnepeiről. Határozottan tiltotta, hogy a népe átvegye ezeket a szokásokat. Jézus is nyiltan elitélte a vallásvezetőket, hogy emberi hagyományokra, és nem Isten szavára épitették a hitüket. ezért az imádatuk elfogadhatatlan volt Istennek.

(Máté 15:3) 3 Így felelt nekik: „És ti miért szegitek meg az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?

(Máté 15:6) . . .Így aztán érvénytelenné tettétek az Isten szavát a hagyományotok miatt.

(Máté 15:7–9) 7 Képmutatók! Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.«”


A karácsony nem Bibliai ünnep, és ezt nagyon sokan tudják. Jézus születésének dátuma nem december 25, és a születéséről ezért nem is készült pontos dátum napra pontosan. Ellenben a haláláról, perce pontosan irnak az irások.

A születésnap, soha nem volt Isten népében ünnep, bálványimádásnak tartották, ezért az Izraeliták más népekkel ellentétben nem ünnepelt ilyesmit. Valamint az első keresztények sem. A születésnapokat hamis istenek tiszteletére tartották. Ezért volt az, hogy az első keresztények „bárki születésnapjának a megünneplését pogány szokásnak tekintették” (The World Book Encyclopedia).

Mint láthatod, nem a Tanúk találták ki, hogy ez nem volt szokás, vagy ünnep, nem kevertek bele más hagyományokat az imádatukba, Jézus tanitásán parancsolatán kivül.

Az Encyclopædia Britannica enciklopédia szerint az első és második századi keresztények helytelenítették „a születésnap megünneplésének pogány szokását”

Az első keresztények, Még Jézus születés napját sem ünnepelték meg sosem, nem is ir erről pontos dátumot. Ha az első századi keresztények a Megmentőjük születésnapját nem tartották meg, akkor a saját születésnapjukat végképp nem.

August Neander egyháztörténész ezt írta: „Ebben a korban általában távol állt a keresztények gondolatvilágától a születésnapi ünnepség fogalma” (Allgemeine Geschichte der christlichen Religion und Kirche. 1842, 1. köt. 518. o.)

„Órigenész [egy i. sz. III. században élt író]. . . szerint »a Szentírásban említett egyetlen szent emberről sem maradt fenn olyan feljegyzés, hogy a születésnapját ünnepelte volna, vagy hogy lakomát rendezett volna ezen a napon. Csak a bűnösök (mint a fáraó és Heródes) rendeztek nagy vigasságot azon a napon, melyen megszülettek ebbe a lenti világba«” (The Catholic Encyclopedia. 1913, X. köt. 709. o.).


Hogy Egyénileg hogyan vélekedsz erről az a személyes dolgod. A Tanúk úgy gondolják, hogy nem szeretnének ebben részt venni, nem úgy véljük, hogy ez járulna hozzá az Istennel való jó kapcsolatunkhoz, és a kérésenk, paransainak való engedelmeséghez.

2020. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

"Atyám házában rengeteg hely van? És, hogy kereszten halt meg? És mi az, hogy Jézus nem Isten fia?!


Jézus nem abban az értelemben mondta a sok lakóhelyet, hogy azzal jelezze, hogy minden "jó ember" oda fog feltámadni. A szövegkörnyezet alapján azok fogják követni Jézust az égbe, akikkel szövetséget kötött a királyságára. Ők fogják alkotni a Messiási királyság királyait, és Papjait, akik a Föld Felett maradottakon fognak vezetést nyújtani, és elvezetni az Ádámi tökéletességre. Istennek soha nem volt szándékában az emberek halála, az embernek Földi rendeltetése van, innen való, és nem az égből jött.

Ezt csak egyetlen ember mondhattja el magáról. Ezért az ember a halála után odatér vissza ahonnan vétetett, vagy is a Föld alkotó elemeibe.

(János 8:23) 23 Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.


Soha sem állitottuk, vagy mondtuk, hogy Jézus nem Isten fia, Sőt határozottan ez mellett állunk ki. Sajnos ismét összekeversz minket másokkal.


"kereszten halt meg"

A Tanúk valóban nem azt gondolják ,hogy Jézus kereszten halt meg. A keresztény kifejezés, nem is a kereszt szóból, hanem a Krisztus szóból ered, vagy származik. Miért gondoljuk igy?

Már jóval a kereszténység előtt használtak Pl az Egyiptomiak keresztet,crux ansatát, jelentése: füles kereszt.

A Bibliában sehol sincs szó arról, hogy a korai keresztények vallási szimbóluma lett volna a kereszt. A rómaiak viszont akkor már használták a keresztet, mégpedig az isteneik jelképeként.

Vajon az, hogy a pogányok használták a keresztet, azt jelenti, hogy Jézus tanítványai is ezt tették? Nem. Tudták, hogy Isten mindig is elítélte, hogy jelképeket vagy bálványokat használjanak imádati célra

Érdekes a New Catholic Encyclopedia megjegyzése:

„Krisztus megváltó halálának a bemutatása a Golgotán nem volt témája az első keresztény századok jelképes alkotóművészetének. A korai keresztények annak hatására, hogy az Ószövetség tiltja a faragott képek készítését, még az Úr szenvedése eszközének ábrázolásától is tartózkodtak” ([1967] IV. köt., 486. o.).

Az első századi keresztényekről ezt írja a History of the Christian Church című mű: „Sem a keresztet, sem a kereszt megformált utánzatait nem használták” ([New York, 1897] J. F. Hurst, I. köt., 366. o.).


A Tanúk úgy vélik, hogy nem ez határozza meg valakinek a keresztény életét, vagy minden napjait.

2020. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogy aki nem igazi keresztény, akkor ő a Pokolra jut amiben nem is hisztek?!
2020. aug. 24. 22:36
 5/32 anonim ***** válasza:

Mi azt mondjuk, amit a Biblia ir.

Ha valakit Isten méltatlannak tart az életre, akkor az meghal. Vagy is nem élhet semmilyen módon. Főleg azért, hogy jól megkinozhassa, mert rosszalkodott.

2020. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

1. Nem feltétlenül fogsz megsemmisülni. Isten mindenkinek a szívét külön meg fogja vizsgálni. Csak a menthetetlenül gonosz emberek és azok, akik isteni ítélet alatt haltak meg, nem fognak feltámadni.

2. A karácsony és a születésnap is egy emberek által kitalált ünnep. Mindkettő önérdekű. És az előbbi pogány eredetű, az utóbbi pedig egy világi személy ünnepléséről szól.

3. Igen, valóban rengeteg hely van, s nem csak tanúk fognak feltámadni. Sőt, egész biztos lesz olyan tanú, aki nem is fog feltámadni, mert hiába volt megkeresztelkedve, ha a szíve tele volt gyűlölettel és gonosz volt legbelül.

4. Amit keresztnek fordítanak, a görögben utalhat cövekre, karóra, faoszlopra. De hidd el, a halálának pontos módja nem bír nagyobb jelentőséggel, mint az, hogy mennyit szenvedett és milyen megaláztatásokon ment keresztül.

5. Ezt abszolút senki nem mondta, hogy Jézus nem Isten fia. Nem tudom, hol olvastad ezt, de bizonyára téves infó. Jézus Isten fia, aki a mi Messiásunk, aki meghalt a bűneinkért bocsánatáért.

2020. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszi! Valahol olvastam, hogy Jézus valami arkangyal volt vagy mi. És ilyen feltámadás nem lehetséges? Amikor én meghalok, akkor talán a Mennybe jutok és addig létezhetek a nagyimmal stb... És amikor eljőn a feltámadás, akkor akik vissza akarnak vágyni a földi életben az felfog támadni. A Mennyben minden megvan, de fejlődni nem fogunk. De ha a Földre visszatérünk, akkor nem lesz halál, se semmi Gonosz. És közben még fejlődhetünk is, meg húst is ehetünk. Másik kérdés: Vajon a feltámadás után, ha én kapok örök életet, akkor én csinálhatok magamnak egy Oroszlánkirályos életet egy virtuális élet szimulációban? Remélem értitek :)
2020. aug. 26. 13:02
 8/32 anonim ***** válasza:

Igen, Jézus arkangyal volt. Nem Isten biológiai értelembe vett fia. A legnagyobb erejű és legnagyobb hatalommal bíró teremtménye, aki mindennél kedvesebb számára és aki közvetlenül alatta áll.

Amikor meghalsz, megszűnik a tudat és a lét is. A sírba kerülsz, elporlasz, megszűnsz létezni. Csak Isten őriz meg az emlékében téged.

Onnan fog feltámasztani az örök földi életre. Mennyei reménységű csak a 144 000 lehet. Nem személyes választáson alapul, hanem Isten választja ki azt a 144 000 királyt, akik majd Jézussal fognak uralkodni.

A virtuális élettel kapcsolatos kérdésedet nem értem

2020. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Talán :) ki tudja az igazi igazságot...
2020. aug. 26. 13:49
 10/32 anonim ***** válasza:

9

Na látod ebben teljesen egyetértek. Senki nem tudhatja. Ez mind csak hit. A kereszténynek más elképzelése van a világról, a buddhistának más, a zsidónak megint más és az muzulmánnak aztán telejsen más. A hívők számára Isten létézesét is csak a hitük bizonyítja. És ez így van jól 😊

2020. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!