Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki az aki meghalna egy olyan...

Ki az aki meghalna egy olyan dologért amit saját maga talált ki és tudja, hogy hazugság? Meghalnál az emberiségért hosszú és lassú szenvedések árán is? Nagyon fájdalmas halál lenne

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Meghalnék az emberiségért
Nem halnék meg az emberiségért
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Jézus azért halt meg, mert megölték...
2020. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem Jézusra gondolsz? :D
2020. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oui! Rá gondolok. De Jézus mutatta a csodáit, és hirdette is. Szóval?
2020. aug. 29. 23:07
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Aki elég kattant hozzá, hogy elhiggye mindazt, amit összehord. Nárcisztikus hajlamok, kényszeres hazudozás, beteges önszuggeszciók, sokféleképp elérhető hogy valaki valóságként élje meg a saját hazugságait.
2020. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs olyan ember aki egy hazugságért meghalna szenvedő szakaszon!
2020. aug. 29. 23:24
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem nincs olyan ember aki egy hazugságért meghalna szenvedő szakaszon!"

Onnantól kezdve hogy azt hiszi, hogy az az igazság amit bemesélt magának, nem is egy hazugságért halt meg. Hanem azért, amiben hitt.

2020. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy létezik ilyen, de meg is történt már sokszor.

Általában nem úgy indul, hogy meg is kell halni, de a végén ez lesz belőle.

2020. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológia számos olyan állapotot ismer, aminél az ember egy maga által kitalált tévképzet szerint éli az életet, amiért meghalni is hajlandó.


Ha valóban Jézusra gondoltál, elég furcsán fogalmaztad meg a kérdésed.


Ha szigorúan nézzük, Jézus halála nem mérhető össze egy hétköznapi ember halálával. Jézus (a Biblia szerint) halála után feléledt és kutya baja sem volt. Sőt szinte azonnal a menyországba került. Mint ahogy mindezt előre tudta.


Én nem vagyok ilyen szerencsés, feláldoznám az életem az emberiségért, de én valóban meghalnék, nem támadnék fel, nem kerülnék a mennyekbe, az én áldozatom emiatt nagyobb értékűnek gondolnám.

2020. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem. Én hiszek Benne, hogy Isten fia, csak kíváncsi vagyok a többiek véleményére.
2020. aug. 29. 23:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Jobb pillanatokban hiszek benne, hogy igazat mondott.

Gyengébb pillanataimban “csak” egy nagy vallásfilozófusnak tekintem, akinek a gondolkodásmódja meghaladta az akkori korszellemét.

Az az igazság, h nem tudjuk. Talán ő volt a Messiás, talán csak egy rabbi volt, majd meglátom a halálom után (vagy nem...), addig is megpróbálnék úgy élni, mintha ez a mítosz igaz lenne.

2020. aug. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!