Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen szigorúak ma is...

Miért ilyen szigorúak ma is az egyházak?

Figyelt kérdés

Én úgy látom ma már a legtöbb ember elfordul az egyháztól és szerintem nem a hit hiánya miatt, hanem az egyház lekezelősége, hierachiája, túlságosan konzervatív gondolkodása és a miatt mert más vallásokat nem tisztel. Első sorban most a keresztény egyházakra gondolok mivel ilyen téren van tapasztalatom, de úgy látom, hogy igazából az összes egyház ilyen. Túlságosan konzervatív, hierarchikus (esztergomi érsek leállítja Hodász Andrást youtube csatornáját csak mert neki nem tetszik), kissé lekezelő és a másik vallást lenézi.


Félre értés ne essék a vallásokkal semmi bajom, de az egyházakkal annál inkább. Amikor magukat kereszténynek nevezik azok, akik másokat zsákmányolnak ki (középkor), akik embereket ölnek meg, nem ítéli el a nácizmust (hitler idején a pápa). Tehát az egyház egyáltalán nem bűntelen és mégis elítél olyan embereket, akiket nem is ismert csak azért mert máshogy érez (melegek). Nem azt mondom, hogy nincsenek normális papok, lelkészek, de sajnos a többség nem ilyen.



2020. aug. 30. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé fordítva ülsz a lovon!

A kereszténységnem meg vannak a szabályai, amit be kell tartani annak, aki oda akar tartozni.

Az nem érv, hogy voltak olyanok, akik nem tartották be, ez kb olyan, mintha azt mondanád, nem kell a (polgári) törvényeket betartani, miven vannak tömeggyilkosok, bárki gyilkolhat.

2020. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szigorúak? No csak.....
2020. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1


Én teljesen értem, hogy vannak szabályai mint minden szervezetnek. Mint írtam alapvetően nem is ezzel vannak a gondok (mondhatni ultrakonzervatív, hierarchikus, lekezelő, más vallásokat nem tisztel)

2020. aug. 30. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Én néha úgy érzem, hogy bizonyos kérdésekben lehetne szigorúbb is...

"más vallásokat nem tisztel."

??

Idézet a II. vatikáni zsinat Dignitatis Humanae kezdetű deklarációjából a vallásszabadságról:

"Ahhoz is joguk van a vallási közösségeknek, hogy hitüket szóban vagy írásban akadálytalanul hirdethessék és megvallhassák. A vallásos hit terjesztésénél s ilyen gyakorlatok megismertetésénél azonban tartózkodni kell minden olyan tevékenységtől, amely a tisztességtelen, illetve nem igazolható kényszernek vagy rábeszélésnek akár a látszatát is kelti, különösen, ha egyszerűbb vagy ínséget szenvedő emberekről van szó. Az ilyenféle eljárásmódot a saját joggal való visszaélésnek s mások jogai megsértésének kell tekinteni."


"nem ítéli el a nácizmust (hitler idején a pápa)"

Hihetetlen, hogy ez a rágalom XII. Piusz pápáról a 60-as évek végétől ilyen erősen fenntartható... :((

2020. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


Bizonyos kérdésekben én is azt érzem. Például abban, hogy a hívők nézeteit ne befolyásolja. Mert itt pár éve ez ment. Nem kitalálom ez saját tapasztalat. Őszintén úgy igazán sosem szimpatizáltam az egyházzal, de mivel egyházi iskolába jártam, az ottani hittan tanárom aki teljesen 21. századi gondolkodású volt, közelebb hozott az egyházhoz de a Hodász András "ügy" már tényleg úgy érzem hogy végleg eltávolodtam az egyháztól.



Nekem van hitem de az egyházakat az eddigi történetük és a mai viselkedésük alapján elítélem. De ha területeken változtatna nem lenne így...

2020. aug. 30. 22:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és pedofília terén is szigoríthatna.
2020. aug. 30. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy egyre liberálisabbak.
2020. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi abban a liberális, hogy okvetlenül ítélkezik mások felett?
2020. aug. 31. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!