Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor miért tanítja...

Németh Sándor miért tanítja azt, hogy van élet a halál után? Pl. Menny és Pokol. A Biblia ír a Mennyről vmit, hogy az igazak hová kerülnek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

"A Biblia ír a Mennyről vmit, hogy az igazak hová kerülnek?"

Igen, ír. A Mennybe, majd 2. advent után vissza az új Földre, új testben.

Amúgy ezt nem N. S. tanítja, hanem Jézus tanította, illetve Mózes is.

2020. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
.osan hol?
2020. szept. 16. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Például itt:

Róm 6:23; 1Tim 6:15-16; Préd 9:5-6; Zsolt 146:3-4; Jn 11:11-14; Kol 3:4; 1Kor 15:51-54; 1Thessz 4:13-17; Jn 5:28-29; Jel 20:1-10.


Kérdező, ha nem tudod értelmezni ezeket a rövidítéseket, szólj!

2020. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

németh sándor egy ócska sarlatán. A tanításai baromságok, és ő egyébként is egy biznisz szekta vezetője.


Hallottam arról, hogy micsoda személyiségkultusz van körülötte a hitgyüliben, és nekem teljesen indokolatlannak tűnik annak a vénembernek az imádata.


Mást vallási személyek pl. Zarathustra, Mohamed vagy Buddha ezerszer magasabb szinten vannak nála.

2020. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom pontosan, hogy Németh Sándor mit tanít erről, mert néha tényleg nehéz kibogozni valami értelmeset abból a sok hebegésből habogásból, amit levág minden vidámvasárnap. Egy időben egyébként néztem, s bár tényleg volt néha egy-két jó gondolata, de valahogy az az össze-vissza csapongás sose állt össze egy nagyobb jó gondolattá.


A Biblia egyébként erről nem teljesen ad egzakt, mindenre kiterjedő választ. Ami biztos belőle, hogy végső soron a gonoszak örök kárhozatra, a jók üdvösségre jutnak. De az ennél részletesebb válasz már inkább értelmezés kérdése. Például mikor jutnak oda? Haláluk után egyből, vagy az utolsó ítéletet követően? Én erre azt mondom, hogy mindegy, hiszen az ember üdvösségben Isten időtlenségéből és idő felettiségéből is részesül, minden egyes nap pont ugyanolyan valóság lesz, mint bármelyik.

De ez csak egy példa volt.

2020. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem Pátkai Mihály jobban tud magyarázni, meg az Istent keresem nevű csatorna is :) az a gáz, hogy én nem a haláltól félek, hanem az ítélettől.
2020. szept. 16. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Na pont Patkai.....
2020. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik, ne nézd.
2020. szept. 16. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Hitvitàt lattam vele youtubeon.

Gyorsan letört a pünkösdi bajusz...


De ezen felül nem követem miota facen nyilvanosan kerdeztem teológiai kerdesekben es valasz helyett torolte a kerdest es tiltott.

Nekem ezzel emberileg bemutatkozott.

2020. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ezek a hitviták szerintem nagyon hasznosak, még akkor is ha sosem lesz egyetértés, legalább vita legyen. Én úgy közel az 50-hez egyre inkább nem hiszek a halál utáni életben, és semmilyen létezésben sem. Ez van, meg lehet érte kövezni. Ez egyfajta "önhazugság" főleg azoknak az embereknek, akik elégedetlenek az életükkel és majd ott, majd az új életben mindent ki lehet javítani, ezt mondja nekik az egyház, és nem csak a keresztényeknél van "élet" a halál után. Ez elég gáz, de gyerekként meg nagyon illúzióromboló lehet, kb. olyan, mint amikor megtudja egy gyerek, "nincs is jézuska".
2020. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!