Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nagy univerzum ellenére ha...

A nagy univerzum ellenére ha léteznek űrlények (Marslakók, szürkék és társai) akkor is maradjak Jézus-hívő? Jézus, mint Isten fia. De ha ekkora világban, esélyesebb, hogy vannak űrlények, akkor is maradjak Jézus-hívő?

Figyelt kérdés
Az űrlény felfedezés nem bontja le a vallásokat? Főleg a szegény kereszténységet?

2020. szept. 21. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Lehetsz mostantól ufo-hívő.

Meg fogsz lepödni mennyi átfedès van a 2 tábor között.

Úgyis a hot a lènyeg,nem annak tárgya...

2020. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%
Az összes vallás kimagyarázná magát valahogy.
2020. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Mi az összefüggés?
2020. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha vannak űrlények, akkor nincs Isten, mert Isten csak minket teremtett. És ha vannak űrlények, akkor nem direkt lettünk ide létrehozva, hanem véletlen.
2020. szept. 21. 20:43
 5/11 anonim válasza:
Szerintem meg a Biblia csak erre a vilagra vonatkozik. Mintha a Foldi elet kezikonyve lenne...nem zarja ki a marslakokat. Nem vagyunk benne mi magyarok a Maják tortenelmeben megis letetzunk.
2020. szept. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5.vagyok nem marsalakokat hanem urlenyeket akartam irni
2020. szept. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, vannak UFO vallások, tehát egyes hívőket épphogy megerősítene a hitükben, elvégre ha a marslakók meg a szürkék léteznek akkor miért pont azok az űrlények ne léteznének akikben ők hisznek.


Ami a kereszténységet illeti, bele lehetne magyarázni, hogy az űrlényeket is Isten teremtette, elvégre ha az egész univerzumot ő teremtette akkor mindent is ami benne van, ugyan akkor a fundamentalista keresztények vagy azt állítanák, hogy nincsenek is űrlények, csak a Sátán trükkje az egész, vagy azt, hogy azok az űrlények valójában démonok.


De már olyan is hallottam, hogy Jahve egy szuper intelligens űrlény aki egy párhuzamos univerzumban létezik ahol mások a fizika törvényei és képes kihatni a mi univerzumunkra.


Ami engem illet lehetségesnek tartom, hogy léteznek űrlények, de ettől még Jézus tanításai nem lesznek szükségszerűen kevésbé igazak. Számomra a kereszténység több mint egy vallás, valójában egy életmód.

2020. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
A nagy univerzumból nem következik, hogy máshol is van élet, főleg, amióta az evolúció megbukott. Ma már egy normális tudós is tudja és tanítja, hogy élet csak intelligenciától származhat. Az evolúcióbiológusokat leszámítva már mindenki ID-s vagy kreacionista. Az evóbiológusok is tudják, hogy az evolúció egy marhaság, csak vagy ebből élnek, vagy aktív jézusgyűlölők. Mivel a Bibliát soha nem sikerült cáfolni, innentől könnyedén belátható, hogy nagyon is érdemes hinni Jézusban
2020. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
#8 A hozzászólásod feléig csak kerekedett a szemem... Mostanra 90%-ig biztos vagyok benne hogy szarkazmus :)
2020. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
11%

#8

Ennyi ostoba kreacionista marhaságot összehordani egy kommentben ráadásul többnyire a “klasszikusokból” válogatva, igaza lehet a 9-esnek, remélem csak valami rossz vicc. Mindegy is, legközelebb ha valaki kérdezi ,hogy mi az a kreatard akkor a te kommenteted mutatom be. Rövid, lényegretörő, sokatmondó, tökéletes lesz, köszi :D.

2020. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!