Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki belép a Jehova Tanui...

Aki belép a Jehova Tanui szervezetbe miért nem informálodik elötte,hogy milyen a multja,a tanrendszere,stb, a szervezetnek,miért ugranak bele vakon,tudatlanul?

Figyelt kérdés
2020. szept. 29. 18:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mert ez nem úgy van, hogy az "utcáról lépnek be", hanem ezeket az embereket már előtte behálóztak, amire a tényleges belépésig jutnak, teljesen a szervezet szellemi hatalma alá kerülnek.
2020. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
igen tudom utána már nehéz onnan az akarat gyenge embereknek kilépni mert lelkileg terrorban tartják,stb.
2020. szept. 29. 19:20
 3/25 Molnár Sándorné ***** válasza:
20%

A két válaszadónak!

Senkit nem hálóznak be. Mert annak semmi értelme sem lenne. Felhivják az emberek figyelmét arra, hogy valójában mit tanit a Biblia. Ismeretet szereznek, majd ez után maguk döntik el, hogy akarnak-e tanuk lenni, vagy sem. Erőszakolni senkit nem lehet, hogy higgyen. Istennek nem 'mennyiségre, hanem minőségre' van szüksége. Olyan egyénekre, akik őszinte szivvel akarnak közeledni hozzá. Tehát senkit nem hálóznak be! A kilépés pedig szintén mindenki szabad elhatározásából történik. Senkit nem tartanak terror alatt. Ha valaki el akarja hagyni a hitét, megteheti. Igaz, egy-két alkalommal felkeresik, szeretettel érdeklődnek hogy mi az elhatározásának az oka, de ha az illető továbbra sem akar a tanuk közé tartozni, nem fogják többé zavarni. Ezek az állitások hamisak, gondolom csak 'hallomásból' szerzik a forrást, nem pedig tapasztalásból. Üdv: Judit!

2020. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"Felhivják az emberek figyelmét arra, hogy valójában mit tanit a Biblia."



Ez valóban igy van? Vagy javitsd ki,hogy mit tanit az ujvilág,és nem a biblia,a kettő nem ugyanaz.

2020. szept. 29. 20:30
 5/25 A kérdező kommentje:

"Ezek az állitások hamisak"


Nem hallomások sokszor volt erről már szó,nem csak a gyiken,de sok helyen is,kérlek valótlant ne állits.

2020. szept. 29. 20:32
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Molnár Sándorné, nekem személyes tapasztalataim vannak arról, hogy kilépni vágyókat érzelmileg zsarolják, megfélemlítik. Olyan dolgokat mondanak, hogy ha nem vagy az ő egyházuk tagja, akkor meghalsz, elkárhozol, hálátlan vagy Isten iránt és ő nem fog téged többé szeretni, sőt senki sem fog téged szeretni, elpocsékolod az egész életedet, és még sorolhatnám. Persze, ezeket mind "szeretettel" mondják, igen, de ettől még ez ugyanúgy érzelmi zsarolás, lelkileg próbálják lehúzni az embert, így akarják elérni, hogy mégse lépjen ki. Egy felnőttnél is komoly mentális problémákat okozhat, ha nap mint nap ilyeneket hall, de ezek nem csak felnőtteket, hanem kiskorúakat is hülyítenek az ilyen szövegeikkel. Én kb. 13-14 éves voltam, amikor ilyeneket mondogattak nekem a jehovás rokonaim, amiért nem akartam járni a gyűléseikre. Már 30 vagyok és nagyon rég megszakítottam a kapcsolatot az összes jehovás ismerőssel és rokonnal, de még a mai napig vannak miattuk olyan gyerekkori traumáim, amiket még nem sikerült feldolgoznom.
2020. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Egy élő valós példa,borzasztó,itt is bekéne tiltani mint oroszországban,társadalomra veszélyes.
2020. szept. 29. 20:56
 8/25 anonim ***** válasza:
8%

Én is hallottam sok dolgot, és személyesen néztem utána. Akit egyszer az emberek a szájukra vesznek, azoknak gyorsan terjed a rossz hire, ráadásul az egyik embertől, kitudja mennyi emberen keresztül, olyan módban változik, ahogy a Falú elején hallott szóbeszéd, a Falú végére már tejesen mást hallanak.

Hogy lehet, hogy Én nem tapasztalom azokat, amiket itt állitanak a Testvérekről? Az tény, hogy beszivárognak némelyek akik rossz fényt vetnek másokra, de az ilyen személyek előbb utóbb kiesnek. Arról nem is beszélve, hogy az emberek nagyon szeretnek általánositani.

Ha egy Roma származású rosszat tesz, az egész cigányságra rányomják a Bélyeget.

Ugyan ez megy itt is.


Egyébként pedig elmondom neked kedves Kérdező, hogy a Biblia igazsága sokkal fontosabb, mint a személyek tökéletlenségével való foglalkozás. Jézus is feloszlathatta volna a Tanitványait, miután elhagyták Őt a letartóztatásakor, Péter még meg is tagadta. Nem tette, sőt Testvéreinek nevezte Őket a feltámadása után. Vagy is utánozva az Atyját, megbocsájtotta a hiányosságukat.


Itt nincs behálózás. Aki pedig nem ért egyet, szabadon távozhat, nincs kiátkozás, sem harag. A Kiközösités pedig a Biblia alapján a gyülekezet tisztán tartása végett lett beiktatva. Hogy ne keverjék össze a keresztény életet élőket a nem keresztény életet élőkkel.

2020. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak: én személy szerint ebben nőttem fel, több rokonom is jár/járt hozzájuk csecsemőkorom óta. Szerintem sok tagjuk van ugyanígy, hogy ebbe nevelik bele. De az emberek úgy általánosságban nem szeretnek informálódni és tájékozódni, azt szeretik, ha semmit nem kell csinálniuk, hanem készen eléjük rakják az információt, teljesen mindegy, hogy az mennyire lesz hiteles. Csak meg kell nézni akár itt is egy kérdést, vagy bármelyik közösségi oldalon egy-egy bejegyzést. Ha olyan szó szerepel valahol, amit nem ismernek, akkor az emberek nagy része inkább megkérdezi a posztolótól, hogy mit jelent, mint hogy ráguglizzon vagy valahol utánanézzen magának. És akik kicsiben ezt csinálják, azok bizony nagyban is ugyanilyenek.
2020. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
8%

Már megbocsáss, de szeretetből hogy lehet zsarolni? Akkor az nem szeretet.

Egyébként is, majd minden "vallásban" van olyan, hogy próbálnak "jobb" belátásra rávezetni. Még sincsenek igy kipellengérezve.


Múltkor a Hit gyülekezetéről mondták ugyan ezt, csak ott durvább módon fenyegetőznek állitólag.

Nem hiszem hogy traumát kell átélni azért, mert jót akarnak.

2020. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!