Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az Őslakó című...

Szerintetek az Őslakó című film készítői mennyire ismerik a Bibliát és a kereszténységet? Jézus hívőket kérdezem

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Csak nagyon felszínes az írók tudása ilyen téren,és meglátszik, hogy modern gondolkodásmódot projektálnak történelmi eseményekbe.


Pl szinkretizmus, hogy Jézus ugyanazt tanította volna, mint Buddha. Mindkét vallás és hagyományrendszer nagyon mély, abszolút különböző és össze nem egyeztethető alapvetésekkel. A felszínen tűnik csak úgy, hogy ugyanarról beszélnek.


A film érdekes, meg jó hangulatú, de azért komolyan venni nem kell.

2020. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:)

Nekem is tetszik, de csalódtam, hogy John nem egy szemtanú volt Jézus történetnek.

És mi van a prófétákkal, és a jóslatokkal? Például kezdetben Isten, és a világ nem mindig létezik, hanem volt egy kezdete. Tudósok is megtalálták. Utána pedig írta, hogy elkell különíteni a fertőzöttet a másiktól, majd az embrió is.

2020. szept. 30. 19:14
 3/8 A kérdező kommentje:
A film készítői ezt elfelejtették? :)
2020. szept. 30. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

1#, mondj egy lényegi különbséget buddha és jézus tanításai között.

Segítek, nincs.


Nem ismerik a bibliát, de a felípítését a hitnek nagyon. Tudják, hogy a jóság számít, amit át is adnak a filmben.

Jézus ugyanazt tanította, mint buddha, csak sokkal magyobb bölcsességgel.

2020. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak egy film. Nem létezik 14 000 éves ember :D se regeneráció. Es már a valóságban lebukott volna a sok kamerák miatt.
2020. okt. 1. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Mi az ember célja?

Jézus: Az ember célja a Mennyország, az örök boldog élet.

Buddha: Az ember célja a Nirvána. Ami nem mennyország, hanem a teljes megsemmisülés.

Mit tanítanak az életről?

Jézus: Maga az élet jó, örökké élni jó.

Buddha: A létezés rossz, mivel szenvedéssel jár.

Hány út van, ami célhoz vezet?

Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet.

Buddha: Számos úton el lehet jutni a Nirvánába.

Mi vár ránk a halál után?

Jézus: A halál után ítélet következik, végül vagy mennybe kerülsz, vagy a pokolba, és ott maradsz örökre. Önazonosságod, személyed megmarad.

Buddha: A halál után a személyed megsemmisül, de lelked újjászületik valaki másban.

2020. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

„Nekem is tetszik, de csalódtam, hogy John nem egy szemtanú volt Jézus történetnek.”


Lehetett volna János apostol. Vagy épp Júdás :) amúgy nekem is tetszett a film.

2020. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaja. De mintha ahogyan emlékszem, Júdást is megölték, mert nem hitték el, hogy nem tartozik Jézushoz. Amúgy John Noé bárkája egyik utasa is lehetett volna a filmben :D
2020. okt. 1. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!