Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha létezik is, nem...

Isten ha létezik is, nem törődik az emberekkel? több lenn

Figyelt kérdés

2 lehetséges válasz létezik arra, hogy létezik-e isten:

1. nem

2. létezik, de elhagyta az embereket, vagy simán itt van de nem törődik velük


Ha belegondolsz józan paraszti ésszel, logikával, csak ezt a két válasz juthat eszedbe, mert ha az isten jóságos volna, ahogy a biblia írja, akkor bizony segítené a teremtményeit, gondoskodna róluk, és nem burkolózna titokzatosságba, illetve szívódna fel...



2020. okt. 15. 19:21
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
14%
Magad nevében. Vannak jó és rossz emberek. Vannak jó emberek hibákkal. Vannak rossz emberek jó tulajdonságokkal. Nem kell általánosítani. Mi emberek vagyunk rosszak... én vagyok, meg te vagy. Külön személyek. Isten elvileg 1 személy
2020. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező.

először is, kezdjük már a legelejével, mert akkor talán, megérted.

Istennek van egy terve, amihez megteremtette a Földte, és az ide tartozó élővilágot. Sajnos az első emberpár, és egy lázadó nem földi rendeltetésű élőlény, egy rossz gondolat menet miatt, ideiglenesen "kisiklatta" Isten tervét.

Ez nem azt jelenti, hogy Isten felhagy ezzel a tervével, mert biztos benne, hogy vannak még olyan élőlények, akik ennek ellenére maradnak Isten vezetése alatt, és türelemmel várnak a megoldásra. Hogy megenged némely dolgokat, ami esetleg az embereknek nem kellemes, az valóban okot adhatna arra, hogy Isten szivtelenségét jelőlné. Azonban akik ismerik a miértjét, tudják a választ rá, azok nem lázadnak, és nem kételkednek Isten jóságában, és abban, hogy az igéretét valóra váltja, akár velünk, akár nélkülünk.

Sátán rövid időt kapott arra, hogy bizonyitsa az életadójával szemben felhozott vádakat, és ugyan ezt az emberek esetében is megtette.

Ő nem csak Istent, hanem az embert is vád alá helyezte. Ennél fogva nem csak Istennek kell kitartania, és megfelelnie a vádakra, hanem nekünk embereknek is.

Azok az emberek, akik igy állnak az eseményekhez, mert nem értik, vagy nem tudják miért zajlanak ilyen események, azok máris Sátán malmára hajtják a vizet, Isten ellen támadnak és ugyan olyan rágalmazók, és ellenségei Istennek mint Sátán az ördög.

Nem biznak, nem hisznek Isten hatalmában, ami nem új keletű, hiszen a valamikor népével annyi, de annyi csodát tett, és azok még is elfordultak időnként Tőle. Csak amikor magukra hagyta, vagy megbüntette őket akkor kezdtek el kapkodni, meg siránkozni.

Sajnos nem tanultak ebből sem Ők, sem azok az emberek, akiknek leiratott tanúlságul a helyzetük.

az okos ember viszont tanul a más kárából.

2020. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
15%

Gonfoskodik. Olyan helyzetben vagyok én is, és mindenki, akit valaha láttam, ami pont tökéletes a spirituális fejlődéséhez.

Nagyon szűken látsz, ifjú testvérem.

2020. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
15%

A büntetéssel és a rossz elviselésével nemesedik a lélek.

Egy gazdag, mindent megkapó, elkényeztetett ember gőgös lesz. Akarod ezt?

2020. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
nem akarok mély filozófiai vitákba belemenni, de vegyük az egyszeri hívő embert: imádkozik mindennap istenhez áldásért, szerencséért, családja boldogságáért stb, de mindez hiába van ha isten nem jóságos, megértő, és nem törődik az emberrel. Ha ez az álláspontotok, akk bizony az megdöntené a vallásokat. Lehet az az álláspont is, hogy van isten, aki törődik az emberrel és gondoskodik róluk, azt viszont be is kéne bizonyítani, mert ugye mondani BÁRMIT lehet...
2020. okt. 16. 17:02
 16/49 anonim ***** válasza:
40%
Miért kérdező? Éhezel? Rosszul megy sorod? Nem szokott veled történni valami megmagyarázhatatlan jó? Velünk már történt, mi érezzük Istent. Szoktál imádkozni?
2020. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
hát nem teljesen megy jól a sorom, mégha nem is éhezem. ez is hülyeség, hogy vannak akik még a kutyájukat is drága húsokkal etetik, míg más a híd alatt lakik. Ilyen különbségek nem kellenének... Ja és ha már szegény az ember, tehetne annyit érte a jóistenke, hogy legalább nyugalmas életet ad neki, mert ugye a gazdagoknak ideges életük van, nem bizhatnak senkiben, mindenki a pénzüket akarja... De nincs ilyen életük a szegényeknek sajna, sőt némelyiknek még az sem biztos hogy mit fog enni holnap...
2020. okt. 16. 19:26
 18/49 anonim ***** válasza:
Én nem a szerencséért meg az áldásért imádkozok, ha ez azt jelenti, hogy például Isten segítsen meg a munkámban. Én azért szoktam imádkozni, hogy Isten megmutassa az utat ahhoz, hogy azt cselekedjem, ami jó.
2020. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
utolsó: ha ezért imádkozol, akkor nyilván feltételezed az istenről, hogy jóságos, mert ha nem, akkor miért is mutatná meg a helyes utat ugyebár...
2020. okt. 16. 20:30
 20/49 anonim ***** válasza:
HA jóságos ha nem , nyilván nem egy szeretetszlgálat, valamit valamiért.
2020. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!