Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem kellene a Jelenések...

Nem kellene a Jelenések könyvét kivenni a Bibliából, mert elég égő?

Figyelt kérdés

Csupa zagyvaság. Pl.: "Ekkor hét angyalt láttam, az Úr előtt álltak, és hét harsonát kaptak. 3Jött egy másik angyal, megállt az oltár előtt, aranyfüstölő volt nála. Sok tömjént kapott, hogy az összes szent imádásával tegye az aranyoltárra, amely az Isten trónusa előtt állt. 4Az angyal kezéből a tömjén füstje a szentek imádásával felszállt az Isten elé."


Pl. én utálom a tömjén füstöt, borzasztó. Ha a mennyországban így füstölnek, akkor köszönöm szépen nem kérek belőle.

Csak ott állnak az Isten mellett és imádják, ennyi lenne. Ha az egész Jelenéseket elolvassuk, olyan érzésem van, mint amikor a szocializmus idején ünnepélyesen zászlófelvonulás volt. Azt is de utáltam.


2020. okt. 18. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ja, tényleg jobb lenne, ha pizza lenne, és topless táncoslányok. Talán majd átírják egyszer.
2020. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. én utálom a tömjén füstöt, borzasztó. Ha a mennyországban így füstölnek, akkor köszönöm szépen nem kérek belőle."

Ismered a szolást? Fél mint ördög a tömjénfüsttöl!:-)

2020. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Füstöl itt a szomszéd eleget, gumival, szeméttel, fával. Köszönöm, de semmilyen füstből nem kérek, itt a Földön jól megutáltatták velem.
2020. okt. 18. 17:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tök kreténség. Anyagi világban füstölnek, ha fenn szellemi világ van, akkor meg mi a nyavalyát égetnek. Na ezért agyrém az egész.
2020. okt. 18. 17:17
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Csupa szimbólum a legmagasabb szintű dimenzióbeli létezés leírására.
2020. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Az angyalok nem égetnek szó szerint füstölő szert. Ez a kifejezés ebben az esetben, az imádattal van összefüggésben. Az angyalok is mutatnak be "áldozatot" Istennek, vagy is engedelmesen megteszik azokat a feladatokat, amiket Isten rájuk biz.

A tömjénezés a Földön az emberek esetében volt kérés, azonban a keresztények már nincsenek a Mózesi törvények alatt. Már nem ugyanazt az "áldozatot kell" bemutatniuk, mint az Izraeliták idejében.

A "füstölő szer" a szentek imája, ami fel száll Isten elé.

2020. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Visszavonom a kérdésem, mert a Jelenések könyve valakinek az álma volt csak. Lehet álomként kell kezelni.


Pl. most én pont álmodtam az éjszaka ezzel kapcsolatban. Méghozzá ezt a részt:

"Amikor feltörte a hatodik pecsétet, láttam, hogy nagy földrengés támadt. A Nap olyan fekete lett, mint a szőrzsák, a Hold pedig olyan, mint a vér. 13Az ég csillagai a földre hullottak, mint amikor a fügefa hullatja éretlen fügéit, ha erős szél rázza. 14Az ég összehúzódott, mint egy felgöngyölt könyvtekercs. Minden hegy és sziget elmozdult a helyéről."


Földrengést nem álmodta. Csak azt, hogy az egész Földre áthatolhatatlan sötét felhő borult, minden elsötétedett, a tudósok sem értették a helyzetet. A Hold vérvörös lett, de csak a felhő valamilyen tükröződése miatt, ugye a csillagok nem látszódtak, lehet régen aki álmodta, azt látta, hogy leesnek az égről. Ugye a Nap meg eltűnt, de ezt sem így kell felfogni. Tehát tényleg nem kell szó szerint venni. De még attól lehet igaz.

Főleg, hogy én a kiírás miatt álmodtam ilyeneket, soha nem szoktam álmodni sem, ez a furcsa. Talán Isten még a GYK kérdéseket is figyeli???

2020. okt. 19. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem égő, csak nehezen értelmezhető.
2020. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy valaki elolvas egy könyvből egy részt, azt sem alaposan, utána nekiáll az egészet kritizálni? Plusz rázza az öklét Isten felé ...


Nem, ne égő a Jelenések, és korán sem arról szólnak az adott részek, ami miatt aggódsz.

2020. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy mesekonyv ebreszto
2020. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!