Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki belép a jehova tanui...

Aki belép a jehova tanui szervezetbe azok miért teremnek rossz gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Általában a családok,barátok,és mindenki elpártól tölük,tehát kizárják az életükből akik a társulat rabságában vannak.Állitólag minnél tovább van valaki ebben annál rosszab utána kijönni belőle,volt már olyan akinek ráment mindene amire szabadulni tudott tőlük?
2020. okt. 19. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem teremnek rossz gyümölcsöt. Inkább kiszakítják magukat a világból. Egy maguk által alapított eszme szerint élnek. Ezt próbálják meg a Biblia félremagyarázásával elfogadtatni másokkal. Elég agresszív módon.
2020. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Eleve lecsúszott, naiv emberek azok, akik többségében bekerülhetnek oda. A 2011-es felmérések szerint a megadott felekezetek közül Jehova tanúinál volt a legkevebb értelmiségi.


Nagymamám bátyja is Jehova tanúja, 8 általánossal és valamilyen szakmával rendelkező műveletlen, naiv ember. Nem tudom, hogy mennyire van köze a vallás hatásának ahhoz, hogy olyan ember, akivel nagymamám nem akar már beszélni.

2020. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Vajon milyen rossz gyümölcsöt teremtem?

Az általad felsoroltak közül, egyetlen egy sem felel meg az esetemben, de sokunk esetében sem, Sőt.

Ha valakik elpártolnak, azok eleve minden ok nélkül teszik, sőt mi Tőbb Ők maguk okozzák a család szétszakadását.

Hiába általánositasz, Ez itt többségére nézve nem felel meg a valóságnak.

Én magam a lehető legjobb kapsolatban vagyok a nem Tanú Bátyám, húgom, és azok családjával, rendszeresen beszélgetünk, segitünk egymásnak.

Sőt szomszédaim sem haragszanak, és nem forditanak hátat. Némelyik idősebb szomszédomnak bevásárolok, csekket feladok, leviszem a szemetet, meglátogatom. Az egyik szomszédom lánya, kifejezetten kérte, hogy rendszeresen nézzek Rá az anyukájára, amig dolgozik.


Ennél fogva fals képet festessz, hogy mások elhiggyék a Te valótlanságaidat. A legtöbbjük, nem is néz utána, hanem egyből elhiszi amit hallott. Ezt használod ki, itt az Interneten.

2020. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
"azok miért teremnek rossz gyümölcsöt?" Furcsa, érthetetlen nyelven kommunikálsz. Pedig magyarnak tünik elsö pillanatban.
2020. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Ha valakik elpártolnak, azok eleve minden ok nélkül teszik"

attól, hogy nektek nem tetsző az ok, az még létezik

2020. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es, te fogadok jehovista vagy! azok ilyen egy kereküek.vagy te vagy már megint gumi fejű.te vagy az?
2020. okt. 19. 15:20
 7/17 A kérdező kommentje:
most találtam róluk,infót egy könyvet egy szakember irta róluk,hogy egy szabadkövüves szekta,nem is keresztények. Mellesleg egy hamis vallás hamis próféciákkal.Letöltöttem a könyvet átolvasom késöbb.
2020. okt. 19. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
nem #4 a tanú hanem a #3, de ő se a gumifejű, annak alacsonyabb a %a
2020. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"egy szakember irta róluk,hogy egy szabadkövüves szekta"

azért minden baromságot nem kell elhinni. keresztények a tanúk, mert annak vallják magukat. és nem szabadkőműves szekta (mi a franc az amúgyis??), hanem keresztény szekta.

2020. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ja hogy ő a 0-ás? volt itt egy gumifejű aki osztotta az észt hónapokig,lehet ő kidőlt.
2020. okt. 19. 15:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!