Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A megtérés agymosás??

A megtérés agymosás??

Figyelt kérdés
Meg tértem tavaly 2019. Januárban, aztán pár hónapig 2019. Augusztusig jól éreztem így magam, folyton imádkoztam, még éjszaka is ha felkeltem, de utánna bele untam, vagyis nem érzetem jól magam hogy mindig a biblia tanításai szerint éljek.... igaz én nem élek világi életet, nem drogozok, nem cigizek, nem fogyasztok alkoholt, nem járok buliba , Discoba. Átlagosan élek hétköznapi dolgozni járok, hétvégén meg látogatom a nagy szüleimet, meg szoktunk haverokkal olyat hogy be ülünk péntek este egy ételbárba és ott gyrosozunk stb! A Hitesek meg mindig csak biblia tanításainak akarnak meg felelni folyton a Fellegekbe jár az eszük , túlvilágon mi lesz, jaj ha nem ezt teszem akkor Isten pokolba küld stb, ilyeneken gondolkodnak! Nekem jobb a saját életemet élni, 21 éves vagyok, majd idővel lesz feleségem és családom, ! Szerintem nem a vallás az élet értelme hanem a család , barátok! Szeretteink! Szóval hiszek Istenben és Jézusban meg próbálok jó lelkű ember maradni, de úgy gondolom a Földön egy életem van nekem is úgy mint másnak valahogy élni kell. Nem ilyenen agyalni hogy Most mi lesz halál után! Szerintem Isten se akarja ezt! Én Mennyei Atyára bízom magam majd ő tudja mi lesz oda àt! Amúgy meg senki se tudja mi van halál után! Élni kell valahogy ! És én jobban érzem magam a saját bőrömben mint vallásosként! Inkább így elek mint gyülibe járjak .
2020. okt. 23. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De te most kit gyözködsz?


Elj ugy ahogy boldog vagy a normaid szerint es jonapot.

2020. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom minek kell erről naponta kérdést kiírni, ha jól érzed magad a saját bőrödben akkor mi a szent szarnak kell a megerősítés?

Én jól érzem magam a bőrömben ateistaként és senkitől nem kérem, hogy adjon nekem igazat, élj és hagyj élni.

2020. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Az igazi megtérés nem rabszolgaságot eredményez, hanem szeretetet és szabadságot.
2020. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen, agymosás.


Annyi történik, hogy lekötöd magad egy szekta mellett, akinek elhiszed, hogy a vezetői Isten emberi.


Én is voltam ilyen agymosott, azért tudom.

2020. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"meg szoktunk haverokkal olyat hogy be ülünk péntek este egy ételbárba és ott gyrosozunk stb"


Nagyon helyes...

2020. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, a megtérés nem agymosás. Egyes szektákban van agymosás, a pünkösdi karizmatikus szektákra általánosan igaz, de az igazi megtérésnek ehhez semmi köze. A kettőt érdemes lenne neked is különválasztani.
2020. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

Szervusz.


Talán azzal kezdeném, hogy mit jelent "megtérni", mi a tartalma, jelentése ennek a szónak?

Honnan hová tér az ember, és meddig tart ez az életforma?


Vegyük alapul a Bibliában szereplő embereket. Pl az Izraeliták, már eleve Isten népéhez tartozóknak számitottak, és szövetséget kötött velük Égi Atyánk. Vajon mikor, és hogyan tértek le erről az útról, ami miatt Jézus azt mondta, hogy "megkell térniük", vagy más szóval visszakell térniük arra az útra, amit Isten jelölt ki számukra.


Ez nem azt jelentette, hogy ha létezett volna Gyros, akkor nem lehetett volna elfogyasztaniuk társaságban alkalmanként. Sokkal inkább a bibliai alapelvek betratása a lényeg a nap 24. órájában. A keresztények élete nem csak imádkozásból, és Biblia olvasásából áll. Jézus és a Tanitványai is néha elmentek pihenni, vagy együtt étkeztek, és bizonyára beszélgettek, nem csak Bibliai témákról.

Akkor tér meg valaki, ha először is ismeretet szerez Istenről, a szándékairól, és ennek megfelelően változtatásokat tesz az életében, elhagy helytelen szokásokat, a világban népszerű, elfogadott, de nem biblai jellegű dolgokat.

Ez pedig időbe tellik, a megtérés, nem egyik pillanatról a másikra történik, és bizonyitékát adja a személy. Ezt a változást idővel mások is látják, megfigyelik és nem csak a személy hireszteléséből áll, mondván: "megtértem".

Amikor pedig megtörténik, és ezt a gyülekezet felvigyázói is látják, akkor javasolják, hogy megkeresztelkedhet, hiszen azokkal fogják azonositani, amelyik életstilusban élőkhoz csatlakozik.


Nagyon fontos, hogy mindig a Biblia legyen a mérvadó, és az ebben irt személyek életét lehet tanulmányozni, akik bár szivügyük volt Isten messiási királysága, de egészséges keretek között kikapcsolódtak a hittársaikkal, barátokkal.

Ismerd meg Isten szavát, és a benne leirtakat, és ez fog téged a helyes útra vezetni, ahol Isten nem foszt meg a kikapcsolódástól.

2020. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nocsak, a kérdezőnek megjött a magához való esze! Gratulálok! Előtted egy csodákkal teli világ, amit ideje felfedezned!
2020. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Otthon is meg lehet térni és betérni is a lakásba.
2020. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igazad van. Az ember közvetlen kapcsolatban lehet Istennel a nap 24 órájában, nem kell hozzá egy önjelölt vezető akinek hite van de tapasztalata nincs.
2020. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!