Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a helyes ige vers?

Melyik a helyes ige vers?

Figyelt kérdés

„És mondta neki: Bizony mondom neked ma, velem leszel a paradicsomban”

„És mondta neki: Bizony mondom neked, ma velem leszel a paradicsomban”.


(Luk. 23,43.)



--καὶ εἶπεν αὐτῷ· ἀμήν σοι λέγω σήμερον μετ’ ἐμοῦ ἔσῃ ἐν τῷ παραδείσῳ--



--kai eipen autó amén szoi legó szémeron met emú eszé en tó paradeiszó--


2020. okt. 23. 15:09
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

forrás


[link]

2020. okt. 23. 15:10
 2/31 anonim ***** válasza:
Ki mond olyat, hogy ma mondom neked?
2020. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Jézusnak nagyon gyakori szófordulata volt a "bizony mondom neked", sose tette hozzá azt, hogy ma. Tehát itt sem. A jó fordítás a második.
2020. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
2.a jó. Ezt most pötyögöm néked, most most most most
2020. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

---Jézus nem adhatott a Latornak olyan ígéretet, hogy még aznap Vele lesz a paradicsomban, hiszen Ő maga sem ment oda, hiszen majdcsak harmadnapon támadt fel, és addig a sírban nyugodott. Amikor harmadnap reggelén feltámadt és össze találkozott Máriával a sírkertben, akkor neki is csak azt mondthatta: „nem mentem még fel az én Atyámhoz” (Jn. 20,17), eszerint a halála óta még nem volt a paradicsomban.---



ez akkor? ez milyen idézet? amit linkeltem.

2020. okt. 23. 15:39
 6/31 anonim ***** válasza:
Gondolom valami adventista vagy jehovás idézet amit linkeltél.
2020. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
43%

@3

Na de hogy ígérhette volna Jézus a bűnözőnek, hogy "ma" , vagyis aznap, mikor meghaltak , akkor együtt lesznek majd a Paradicsomban?

Jézus maga sem ment a Paradicsomba, 3 napig a sírban volt és utána feltámadt, majd még 40 napig itt járt-kelt a földön megjelent a tanítványainak és csak aztán ment a mennybe Istenhez.

Szóval az ígéret nem vonatkozhatott arra a napra, nem mondhatta, "bizony mondom neked, MA velem leszel..."

Nem ez történt ugyanis.

Apcsel 2:27 "Mert nem hagyod az én lelkemet a sírban és nem engeded, hogy a Te szented rothadást lásson" Erre már egy Zsoltár is utalt évezredekkel korábban: 16.Zsoltár 10.

Amíg halott volt, nem ment sehova, halotti állapotban várta, hogy Isten feltámassza majd.

Így viszont a második verziónak van értelme, hogy "mondom neked ma, velem leszel a Paradicsomban" Akkor ott, abban a helyzetben, tehát "Ma" ígéretet tett, hogy majd valamikor később élhet a bűnöző a Paradicsomban.

2020. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"Amíg halott volt, nem ment sehova, halotti állapotban várta, hogy Isten feltámassza majd."

Ez nem igaz, mert Péter levelében azt olvashatjuk, hogy alászállt, s hírt vitt a börtönben sínylődő lelkeknek. Hogy most itt pontosan kikre gondolt az író, az lényegtelen, de egyértelműen mutatja, hogy nem feküdt tétlenül a sírban (még akkor sem, ha teste közben ott volt).

2020. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

---Gondolom valami adventista vagy jehovás idézet amit linkeltél.---


huuu nem tudom véletlenül akadtam rá adventista aztszem

2020. okt. 23. 16:01
 10/31 A kérdező kommentje:
na most mi van? egyébként nem vagyok se jehovista se adventista,csak érdekelne ez az ige rész.
2020. okt. 23. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!