Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Komolyan ilyenek a katolikus...

Komolyan ilyenek a katolikus papok, hogy emiatt megütne valakit? Mi a véleményetek az ilyen papokról?

Figyelt kérdés

Hol van itt a megbocsátás, hol van itt az hogy Isten ítélkezhet csak? Egyáltalán ilyen miatt elitélhetünk egy papot


[link]


2020. okt. 27. 20:42
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
36%
Igen, iLyEnEk A kAtoLiKuS pApOk.
2020. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok katolikus, de a kérdésed eleve egy általánosítással kezdődik, holott a videóban csak egy ember mondja el a véleményét. Ez "a lehet megütöttem volna" meg eleve egy olyan elszólása, amiben benne van, hogy "lehet", másfelől meg egyértelműen nem gondolja szó szerint, csupán a felháborodását akarja kifejezni vele. Nem értem miért kell belekapaszkodni és kifacsarni minden egyes szót, amit valaki kiejt a száján. Továbbá, nem hivatalos véleményt fogalmaz meg, csupán a sajátját.


"Egyáltalán ilyen miatt elitélhetünk egy papot" Figyelj, én valahol megértem amit mond. Az egy dolog, hogy megbocsátatik, de az hogy a hívek még oda is mennek és együttérzően simogatják, meg egyet értenek vele az már mi? Helyes dolgot tett? Nem, akár mi is volt az indítéka. Esküt tett, amit megszeget és ez komoly dolog. Akkor minek igért olyat, amit nem akart minden áron teljesíteni? Kényszerítették erre az esküre? Nem. Az nem jutott eszébe, hogy ilyesmi megtörténhet és akkor mi lesz? Én nem pártolom a papok cölibátusát, nem is értek vele egyet, de azt meg tudom érteni, hogy ha viszont valaki magára vállal valamit, azt teljesítenie is kellene. Milyen példa ez a többieknek? Milyen példa ez a hívőknek? Mennyire kiábrándító, amikor egy releváns személyben csalódik az ember, amikor azt látod, hogy ő sem veszi komolyan, amiben hisz! Szerinted hányan ábrándultak már ki az ilyenek miatt a kereszténységből? "Akire sokat bíztak, attól sokat követelnek." Ha ő önként vállalta ezt az életet, akkor egyáltalán nem támogatni való dolog az, hogy ő gondolt egyet és a szabályokat megszegve, az Istennek tett esküjét megszegve, felhagy vele. Én nem gondolom, hogy nem lesz neki megbocsátva, mert irgalmas az Úr. De, nem is dicséretre méltó, amit tett és szerintem a videóban szereplő pap is valami ilyesmire gondolt.

2020. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

"Egyáltalán ilyen miatt elitélhetünk egy papot"

Az egészhez még annyit, hogy azon gondolkodj el, hogy egy pap milyen pozícióban van. Hogy látod, te is megnézted ezt a videót és már is általános véleményént fogalmaztál meg az egész katolikus papságról egyetlen egy videó alapján, egyetlen egy személy megnyilvánulása alapján. A pap nem csak önmagáért felel, ő a hívők szemében az egyházat képviseli, és minden tettének, minden bűnének nagyobb súlya van, mint egy átlag embernek. Ugyan úgy, amint pl. egy rendőr esetében. Egy rendőri túlkapás sokkal súlyosabb, sokkal húsbavágóbb, mint egy átlag emberé, igaz? Miért? Mert a rendőr egyben az államot, az rendet, az igazságszolgáltatást testesíti meg a polgárok szemében, annak képviselője és éppen ezért van az is, hogy egy rendőr ellen irányuló erőszakos cselekedett súlyosabb elbírálás alá esik, mert aki egy rendőrt támad az egyben az államhatalommal száll szembe, nem csak azzal az egy emberrel. Tehát a lényeg, hogy a papok felelősége is nagyobb, mint más embereké, mert nekik egyben Istent és az egyházat is képviselniük kell.

2020. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pap vagyok, de én is kilépnék már 11 éve... civilek, tudjátok mit?


Ha ennyire okosak vagytok, bújjatok a bőrünkbe, főleg taknyos 18 évesen. Mi ekkor kezdtük, amúgy ez is nagy hiba, hogy ilyen fiatalokat preferálnak a szemináriumokban.


25 év alatt senkit sem lehetne szabadna fölvenni, én sem mentem volna a mai eszemmel.

2020. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnállak és sajnálom a katolikus papokat, de ettől függetlenül még fenntartom, amit írtam. Ez nem ítélkezés, egyszerűen csak ez van. Mint írtam, nem vagyok katolikus, pont az ilyenek miatt. Szerintem felesleges terheket rónak az emberekre, mint pl. a papok kötelező cölibátusa. Ha pedig a 18 éveseket preferálják, az még szomorúbb. Talán kegyetlenül hangzik, és talán úgy tűnik nem látom át a helyzetet és nem érzek együtt a papokkal, de nem vonom vissza a véleményem. Nem kötelező papnak menni, még csak római katolikusnak sem kötelező lenni. A protestáns lelkészek jól elvannak, a görög katolikusok pedig családos embereket is felszentelnek. Én is voltam 18 éves és én tudtam, hogy nekem az ehhez hasonló élet túl kötött lenne, megfojtana és leveszíteném a hitem tőle és nem elsősorban a cölibátus miatt, hanem úgy általában. Sajnálok mindenkit, akinek nem adatik meg, hogy ezt 18 évesen végig tudja gondolni. De, ha már valaki ezt az életet választotta, nem az lenne a helyes, hogy megpróbálja a maximumot kihozni belőle? Bár lemondásokkal jár a papi élet, de azért szép is van benne. Persze, ha végképp kiábrándul valaki, vagy nem bírja tovább, akkor a lehetőség mindig meg van a távozásra, és utána még élhet szép rendes életet átlag hívőként, én csak azt mondom, hogy alapvetően nem kell ezért megdicsérni senkit, ez nem egy örömteli esemény. Minden tettünknek következménye van, így egy ilyen eset nyilván kihatással lesz az illető környezetére, de őszintén szólva jobbnak tartom, mint a képmutatást. Ha valaki beleszeret valakibe és viszonyt kezd vele, akkor úgy vélem jobb ha kilép és feleségül veszi az illetőt, mint játssza tovább a hívők előtt az önmegtartóztató szentet.
2020. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A papok közötti homoszexualitás, különösen a 8-12 éves fiúk felé megnyilvánuló vonzalmak súlyosabb problémák az "Egyház" berkein belül.
2020. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!