Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állitják jehova tanui...

Miért állitják jehova tanui hogy az ujvilág biblia forditás ugyanaz mint pl,a károli gáspár? beakarnak csapni szándékosan? miért állitanak valótlan dolgot?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 12:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
0%

20

Nem bemagolt, se nem védőbeszéd. Ha tudni akarod, akkor ezek a saját gondolataim. Tudod én nem kezdek szapulni vallásokat, sem minősíteni. Egyrészt erkölcsileg és etikailag teljesen helytelennek tartom, másrészt az én felekezetemben külön fel van dolgozva, hogy beszéljünk tisztelettel mások hitéről (nem úgy mint nálad pl).

Keresztény vagyok. Azt hiszem sokkal keresztényebb családból származom mint te (persze javíts ki ha tévedek. A családom a legvadabb kommunizmus alatt is végezte a prédikáló munkát és illegálisan nyomtattak (nyomtattam én is) kiadványokat a padláson. Többnyelvű Bibliákat scempésztem be börtönökbe (nem csak tanúknak, akárkinek). Nagyanyám a börtönt is megjárta, mert tiltott vallásgyakorlással vádolták.

Rzek azokban az időkben voltak tudos, amikor ha ateista voltál az jó pontnak számított és mindenki hallgaatott arról, hogy mit hisz.

Én úgy értettem, hogy kettőnk közül te hiszed annak. Nem azt mondtam, hogy te vagy az egyedüli a világon, aki annak hiszed.

Értelmezd a szavakat!

2020. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 A kérdező kommentje:
Szegénykém.
2020. okt. 29. 23:55
 23/128 anonim ***** válasza:

22

Én is ugyanígy vagyok veled :) akinek a legjobb dolga, hogy egész nap a tanúk baját ossza és szorozza, úgy hogy semmi köze hozzájuk

2020. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 A kérdező kommentje:
igy jártatok,ez mind a ti bajotok! de jó szemtelenek vagytok minden kérdésnél ott rontjátok a levegőt,jól mondták rólatok eröszakosak vagytok,!
2020. okt. 30. 10:49
 25/128 anonim ***** válasza:
24 ki az erőszakos? Aki mások hitét mocskolja vagy aki kiáll amellett amit hisz? Etikailag melyiket tartod nagyobb bűnnek?
2020. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
0%

32

Emlékezhetsz magadról. Aki szellemileg és lelkileg is halott vagy.

Nem vagyok jehovista. Hanem Jehova tanúja.

Ki a fene vagy te hogy lapot ossz? Minek képzeled magad? Nekem nibcs szükségem a te laposztásodra, mert nem vagy feljebbvaló vagy bármivel is több vagy kevesebb mint én.


Súlycsoportot te is érted, mire értettem, nem kell élcelődj...


Az én anyukám? Hála Jehovának jól. Hálás vagyok neki, mert megtanított arra, hogy ne minősítsek vagy nevezzek el másokat gyerekes gúnynevekkel, pláne ha nem is ismerem és lehet, hogy egyszer majd még örülnék, ha a kezeit csókolomra felém pillantana (mert ez sem kizárt). Őszintén kívánom, hogy soha ne kerülj kórházba, ne légy beteg. Sem te, sem a családod! A betegség nem öröm, aki másnak ilyet kíván az megérdemli, hogy visszaverjen.

De volt már rá példa, hogy reggel 8-kor konfliktusom volt egy ügyvéddel egy peres ügy miatt és sajnos délután 4-kor a műtőasztalon feküdt. Hála Istennek ma már semmi baja, s talán legjobb barátok vagyunk.

A lényeg, hogy vesd le a nagy mellényt, mert én sem neveztelek sem agyhalottnak, sem gumifejűnek, sem idiótának csak mert nem értek egyet veled.

2020. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 A kérdező kommentje:
te erölteted itt a nézeteidet rám,pl,azért mert rólatok van szó az egyenlő azzal,hogy itt elöad a hit védelmezőjét,hogyj csak másokra szokásotok szerint ne eröltesd.
2020. okt. 30. 20:44
 28/128 A kérdező kommentje:
Egyet kérdeznék tőled,tudod mi az hogy offolás? ha érdemben nem tudssz hozzászolni a kiirt kérdéshez,na ezt teszed folyamatosan.Senkit sem érdekel itt a hittéritősdi dolgod. Abba hiszel amiben akarsz tőlem az iróasztalba is, de ne tukmáld már itt senkire,látod engem sem érdekel jehova,én kereszténynek tartom magam,Jézus váltott meg nem szervezeti tag akarok lenni,inkább térj meg te is ebből a nem Istentől való szervezettől és légy igazi keresztény.köszi.
2020. okt. 30. 20:50
 29/128 anonim ***** válasza:

27

Én nem eröltetem rád a nézeteim. Ellenkezőleg. Szinte kérlek azzal, hogy ne higgy bennük. Csak ne érdekeljen más baja! Hagyd mások hitét, nem rád tartozik.

Persze, te Istentől való vagy, gratula! Nekem jó az, amiben hiszek. Én nem akarok téríteni, csak kiállni amellett amit hiszek. Adtam érdemi választ de neked nem felel meg, mert nem azt mondom amit hallani akarsz. Tudod ez nem így megy.

2020. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 A kérdező kommentje:

---Szinte kérlek azzal, hogy ne higgy bennük.---


Aki keresztény nem is fog.Most pont a vének könyvét olvasom,ne zavarj!



---Én nem akarok téríteni, csak kiállni amellett amit hiszek. ---



Na,kiálltál amellett,most már innen is kiállhatnál.

2020. okt. 30. 22:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!