Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen keresztény szekták...

Milyen keresztény szekták léteznek?

Figyelt kérdés
Manapság milyen a kereszténységhez köthető szekták vannak Magyarországon illetve a világon?

2020. okt. 29. 02:04
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
89%

Hit Gyülekezete

Jehova tanúi


Hirtelen most ezek jutottak az eszembe.

2020. okt. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Mekkora csoda a google, mi?

2020. okt. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
91%
Kb. 6000 keresztény szekta létezik, melyikre vagy kíváncsi?
2020. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
36%

A kereszténységen belül 42000 felekezet van


Jehova Tanúi nem keresztény szekta. Sokan még azt sem akarják elfogadni, hogy keresztényként élünk.


Szektának azt nevezzük, akik eltértek a Biblia igazságától Krisztus tanitstól, és nincsenek egységben, összhangban Isten igazságával.

Hogyan lehet kereszténynek nevezni azt, ami a világhoz tartozik és pogány elemekkel teletüzdelt, nacionalista érzülettel létező felekezet.

2020. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
74%

"A kereszténységen belül 42000 felekezet van"

Itt volna az idő legalább 4-re csökkenteni, maximum 42-re.

2020. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
80%

"Jehova Tanúi nem keresztény szekta. Sokan még azt sem akarják elfogadni, hogy keresztényként élünk."


Mert nem is. Az Isten pl. azt mondta, hogy amit ő egybeszerkeszt, azt ember el ne válassza. Erre ti mit csináltok? Családokat szakítotok szét. Tipikus szektás motívum. És akkor még te nevezed magad kereszténynek? Hagyjad már, ne erőlködj! És akkor a vérátömlesztéses hagyjuk meghalni dolgot még nem is említettük.

2020. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
65%

Az összes resztoránus [helyreállító] teológiát valló felekezet szekta. Gyökerik is közösek, szóval egy vödörből zúdították őket a világra. Ide tartoznak pl. a hetednapi adventisták, a Jehova tanúi, a pünkösdi-karizmatikus mozgalom (pl. hitgyüli), a mormonok. Annyit megemlítenék még, hogy némelyiknek, amelyik protestánsnak vallja magát, az irányzata is vitatható. Az adventizmus inkább millerita, mint protestáns irányzat. Ide sorolható még talán a Church Of God is, ami ha jól tudom, az adventizmusból szakadt ki. Természetesen ezeken kívül rengeteg szekta lehet még, most csak az ismertebbeket említettem.


Szóval ha olyan hívővel talalkozol, akinek a teológiájában megtalálod a resztoránizmust, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy szektással van dolgod.

2020. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
42%
Több hátrányt hozott a reformáció, mint előnyt.
2020. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
79%
Próbáltam utánakeresni a 42ezer keresztény felekezetnek, de a töredékét sem találtam. Nem tudom ki tanította neked ezt a számot, de hogy hazudott, az biztos, te pedig abban vagy bűnös, hogy nem tájékozódtál, mielőtt elhitted a rágalmat.
2020. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
82%
Na azért ezt nem mondanám. Órisái gondok voltak a kat. egyházzal, a reformációra szükség volt! Fanatikusok pedig sajnos mindig is voltak, akik minden korban vevők voltak a szektás baromságokra. A létüket nem lehet a reformációra kenni...
2020. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!