Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki az az isten? Plusz némi...

Ki az az isten? Plusz némi blabla hogy elég hosszú legyen a kérdés.

Figyelt kérdés

Én nem hiszek istenben (igen, direkt kisbetűvel írom, mert számomra ennyit jelent), de van pár érdekes dolog. Először is az, amikor meghalunk. Két véglet van, a reinkarnáció, és az, hogy a világmindenségig isten mellett leszünk fent a mennyben (vagy a pokolban). A reinkarnáció érdekes dolog. Nem hiszek istenben, mégis jól érzem magam a bőrömben, és boldog vagyok. Miért nem szenvedek? Miért szenvednek azok, akik vallásosak? Legyél jó, de szenvedj, hogy a következő életed jó legyen. Jó lesz, de ismét szenvedsz. Ez így nem lenne fifty-fifty, nem éri meg. De tegyük fel, a mennybe kerülünk, és ott éljük le az "életünket". De miért kell ehhez élni? Akkor mi értelme az életnek? Mert van egy küldetésünk? De ha isten mindenható, csettintésre megcsinálhatná. De tegyük fel azt, hogy ez olyan, mint egy iskola. Ha jól szerepelsz a mennybe kerülsz, ha nem, akkor a pokolba. Viszont isten alkotott mindent, ezek szerint látnia kell a múltat, a jelent, és a jövőt. Volt egy tudós, nem is tudom ki, de olyasmit mondott, hogy ha ismernénk minden atom pontos méretét, helyzetét, irányát, és sebességét, előre meg tudnánk mondani a jövőt, és a múltat is ismernénk teljesen, és ez szerintem logikus (érdemes olvasni a determinizmusról, ami lényegében ezt vezeti le logikusan, hogy minden egy láncreakció része, és nincs szabad akarat). Végül is az, hogy megjósolják az időt különféle összefüggésekből tevődik össze. Ha ismerünk minden összefüggést, mindent ismerünk. Szóval ezeket isten teremtette, és irányítja, így nem látom értelmét, ha látja a jövőt. Ha szimplán csak szopatni akar minket, akkor nem hogy nem hiszek benne, de menjen a pics.ba, már elnézést.


De a kérdésem igazából az, hogy ki az az isten? Annyiféle istenkép van, de miért ragaszkodtok ehhez? Miért nem hisztek egy hatalmas égi processzorban, ami irányítja a folyamatokat? Vagy hogy egy majom ül fent az égi trónban. Nem értem miért kell az embernek annyit tulajdonítani. Az állatok is hús, vér, csont, és a többi. De nézzük a processzort: egy szerkezet, ami az aritmetikai és logikai feladatok elvégzésére van szánva, lényegében a számítógép agya. Mi nem vagyunk ugyanúgy "gépek"? Kell szív, hogy pumpálja a vért, hogy az szállítsa az oxigént, és a többi. Mégis ott van az, hogy létezik lélek. Egy léleknek miért kellenek ilyen szerkezetek? Visszakanyarodva az elejére, miért is élünk? Mert szerintem istenért biztos hogy nem. Kíméljetek kérlek a közhelyektől.


2010. aug. 9. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Helló.

Ha megengeded, akkor szólnék, mint nem vallásos. Egyszerűen gondolkodó vagyok, mint minden ember. Úgy veszem észre, ha valaki teljes szívéből meglelte Isten, akkor a lelkében immár a szeretet veszi át a hatalmat. A tiszta szeretetben pedig nincs olyan, hogy fáj, vagyis szenvedésmentes.

Az iskolás példát eltaláltad, egy tévedés leledzik benne, mégpedig a pokol valósága. Pokol nincsen...ez csak hasonlat a mennyhez, vagyis a teljesség és tökéletesség ellentéte, a totális nemlétezés. A rossz, mint olyan csupán lecke...a jó mellett szerepel kontrasztként, hogy ez utolsót tudjuk értékelni, tehát azzal azonosulni, így elérve az önzetlenséget, ami pedig a szeretet alapja. Olyan, hogy bűn...nem létezik, inkább gátló effekt, és a továbblépésben gátol, vagy mit gondoltál, hogy a Természetanya úgy találta ki a dolgot, hogy az önző ember kijusson az űrbe, és azt is "tönkretegye"?. :)

A determinizmus pedig részben igaz. Mindenki sorsa el van rendelve, és ez keresztény nyelven az üdvözülés. Tényleg tudja Isten a mindenség lépéseit, hiszen Ő maga alakítja a világ változását...de a mi döntéseinkért, mi magunk vagyunk felelősek, s ezek befolyásolnák annak a tudósnak az elméletét, akit emlegettél a kérdésedben. Hiába számolod te ki az én sejtjeim/atomjaim mozgását, azt soha nem fogod megtudni, mit akarok cselekedni az adott pillanatokban...csupán Isten tudhatja...ugyanis Isten az ÖNmagad VALÓsága. A léleknek(mi lelkeinknek) tehát szerkezetre van szüksége, amit Isten biztosít, hogy tudomást szerezzen a világról, mert azt csak a relációk révén teheti meg, az által tanulhatja és ismerheti meg a világot. Az élet lényege tehát kitágítani a tudatunkat(lelkünket) Isten szintjére. Minden ember valós "célja" ez, hiszen így érezheti magában a mindenséget, és ezáltal elnyerve az örök boldogságot. A lélek tehát az anyag felett áll, és örök a léte...mindenkié, Istennel pedig fel lehet venni a kapcsolatot, ha magunkba tekintünk, mert a szívünkben(nem a hús-vér szívünkben, csak képletesen) él.

Isten a tiszta Gondolatával teremt, saját képére minket, kik szintén a gondolatunkkal alkotunk.

Istenkép annyi van, ahány ember él a Földön...de Isten csak egy van...az Önvaló. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy dolog van a világon, ami mellett senki nem tud elmenni szó nélkül, és mindenkit picit elgondolkoztat, átformál, ez az önzetlen szeretet. Szerintem, ha kíváncsi vagy ki az az Isten, akkor ebből a szempontból is érdemes megvizsgálni.

„Az Isten szeretet, és aki megmarad a szeretetben, Istenben marad és Isten őbenne marad” (1Jn 4,16)

2010. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy kis olvasnivalót Neked:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Isten számomra a remény,a biztos pont az életben aki feltétel nélkül szeret akkor is ha rosszat teszek

Isten aki vigyáz rám!Nagyon nehéz megfogalmazni de én úgy érzem hogy ha Isten vigyáz rám akkor rossz dolog nem történhet velem

2010. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Én nem hiszek istenben"

Idézet a Bibliából:

"csak oktalan mondja szívében, hogy nincs Isten!"


"De a kérdésem igazából az, hogy ki az az isten?"

A Mindenható aki kezdetektől fogva létezett és létezni is fog aki előtt nem volt más Isten és soha sem lesz!


"Annyiféle istenkép van, de miért ragaszkodtok ehhez? "

Azért, mert ez így van és ezt el kell fogadni!


"Miért nem hisztek egy hatalmas égi processzorban, ami irányítja a folyamatokat?"

Nagyon átvitt értelemben ez így működik!


" De nézzük a processzort: egy szerkezet, ami az aritmetikai és logikai feladatok elvégzésére van szánva, lényegében a számítógép agya. Mi nem vagyunk ugyanúgy "gépek"?"


A processzor abban jó, hogy adott feladatot gyorsabban tud csinálni illetve egyszerre több folyamatot is képes elvégezni mi nem! (Vagy mégis mivel tudat alatt több életfunkciót is irányít az agyunk de tudatosan nem tudunk egyszerre több folyamatot végezni)


A gépet mi alkottuk nem tud tanulni új dolgot nem tud létrehozni csak azt amit beletápláltunk az úgynevezett "MI" mesterséges intelligenciája is jelentősen korlátozott.


"Egy léleknek miért kellenek ilyen szerkezetek?"

Isten így teremtett meg minket jelenleg Test és lélek egy azonos.


"Visszakanyarodva az elejére, miért is élünk? Mert szerintem istenért biztos hogy nem."


Azért élünk, mert Isten létrehozott minket ahogy téged is ő formált meg még, ha ezt nehezedre is esik elfogadni.

Azért élünk, hogy tanuljunk és hitet gyakoroljunk Istennel kapcsolatot teremtsünk és ezáltal akár a paradicsomba vagy a mennybe jussunk.

2010. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pelgrim ***** válasza:

Azt kérdezed ki az Isten? - Nem tudom, de annyit már megtudtam róla, hogy nem egy valaki, nem egy hatalmas személy, aki sorsodat irányítja, inkább egy hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenűt, egy mindenható Törvény vagy vezérlő Alapelv minden más törvény fölött, egy eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye, - nem teremtménye, - minden más létező élőlény vagy élettelen dolog.


Az ihlet eleve, természetéhez hűen kifejezésre törekszik, ez az indítéka a létnek. A Biblia ezt a „Legyen” paranccsal ábrázolja a teremtés történetében; ez a lenni akarás a tudattal rendelkező lényekben.


A lényeknek szükségleteik és képességeikhez mérten hozzáférhetőségük van az említett forráshoz, ez a rend bennük amely szerint felépültek és amely szerint működnek. Az embernek képességei révén korlátlan hozzáférhetősége van ehhez a forráshoz.


A menny vagy a pokol nem egy hely valahol a világűrben, hanem a tudat állapota, állíthatjuk tehát úgy, hogy az ember folyton e kettő között ingadozik; a Sátán és cimborái is csak az ember gyarló tudatának szülöttje.


A Bibliában olvashatjuk, hogy Isten az embert saját képmására teremtette, vagyis az ember Isten tökéletes ötlete önmagáról. (az eredeti önfejlesztő Ihlet legelőbbre haladt fejleménye) Ha ezt elfogadjuk akkor máris felmerül a kérdés vajon hogyan lehet akkor az, hogy szerte körülöttünk, és saját magunkban is tökéletlenséget látunk?


Ez a tátongó szakadék a emberi tudat szánalmas állapotának tulajdonítható, melynek következtében az ember csak részben valósította meg a számára elrendelt tökéletes isteni ötletet. Ez azonban a fejlődéssel jár, az ember ugyanis csak lassan ébred a helyes öntudatra. Ahhoz hogy áthidalja ezt a szakadékot a jelen tökéletlensége és a neki elrendelt tökéletes isteni ötlet között, rendelkezésére áll a reinkarnáció. A halál nem viszi az embert egy lépéssel se előbbre, de tudatát nem teszi tönkre, melynek segítségével belátja hogy feladatát még nem fejezte be, akkor igénybe veszi az újjászületés lehetőségét, egy új testben egy új személyiséggel. Ez addig ismétlődik, míg a tudat eléri azt a színvonalat, melyen megközelíti a számára elrendelt tökéletességet. Akkor végbemegy az amit a Biblia színeváltozásnak nevez, úgy egy nagyszerű emberhez méltó módon átmegy az örökkévalóságba.


Létezik olyan dolog is amit feltámadásnak neveznek, ez azonban nagyon ritka jelenség és csak azoknak van félretéve akik elérték a tudatnak azt a magas színvonalát amelyen nem kényszerülnek arra, hogy elszenvedjék a halált, de valamilyen okból mégis vállalták.


Az örök élet, amit a vallások oly előszeretettel ígérgetnek, tehát valóban létezik, de nem a halállal kezdődik hanem a születéssel. Ugyanis miféle örök élet az ha előbb meg kell halni ? A vallások feladata tehát nem a „némi blabla”, hanem a hívők tudatának felemelése erre a színvonalra.

2010. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha ezt elfogadjuk akkor máris felmerül a kérdés vajon hogyan lehet akkor az, hogy szerte körülöttünk, és saját magunkban is tökéletlenséget látunk?"


Nos ha kicsit körbe néznél a Bibliában megtalálnád a választ!

Amúgy meg mi a tökéletlenség?Az emberek?

Megnézted már a természetet? Szerinted nem csodálatosan tökéletes még így is, hogy az ember megtesz mindent, hogy tönkretegye a pénzért ami valóban nem is létezik legalábbis nem olyan formában ahogy azt gondolják. :)

2010. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig te magad mondod, hogy van Isten.

És erre úgy jöttem rá, hogy azt mondod, hogy nincs Isten.

Vagyis a Sátán kezében vagy, mert tagadod Istent.

Ha valaki hisz a Sátánban, hisz Istenben is.

2010. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezenkívül miért van szenvedés? És hogy érted azt, hogy "Miért szenvednek azok, akik vallásosak?", hát drágaság, én vallásos vagyok. Szoktam szenvedni. De ha szükségem van Istenre, ott van mellettem, mert én is ott vagyok mellette. És megszűnik a szenvedés. És parancsolsz, miért van szenvedés? Melyikre gondolsz? Amit az ember okoz saját magának (gyakran a Sátán közreműködésével), vagy azok a szenvedések, amik csak képletesek, pl. ha egy ember agybetegen született, az nem szenvedés. Az is jó. Az egy próbatétel, de nem csak a szenvedőknek, hanem a többi elit tagnak a Földön. Van több szenvedés? Ha elvágod az ujjad, az szenvedés? Vagy hogyha nem hiszel Istenben? NA AKKOR SZENVEDSZ!
2010. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy az emberek mennyire naivak, és semmiben sem akarnak hinni!


Azt a Jelen, múlt, jövő c. részt pedig gondold újra. Mert elég tévúton jársz.

2010. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!