Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek melyik a legnagyob...

Szerintetek melyik a legnagyobb tévhit a Jehova tanúi tanításban?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves Judit!

Nem húztam le a tanúkat ez nem igaz! Azok a tanúk akiket személyesen ismerek kedves emberek és felebarátaim! A héten is voltam náluk még étellel is kínáltak. De csak egy kávét fogadtam el! Sőt volt olyan hogy segítséget kértem és készséggel segített ,kölcsön kértem egy eszközt!

- Egyetértek veled hogy a Bibliát komolyan tanulmányozza az ember!

Judit! Felnőtt emberként nem kell támaszkodnom mások véleményére. Ez persze nem jelenti azt hogy nem kérem ki mások véleményét. De nem jelenti azt sem hogy nincs saját véleményem.

Amit írtam az pedig nem vélemény hanem meggyőződés!

És a helyzet az hogy ismerettel nem szolgáltál egy hajszálnyit sem.


A legegyszerűbbek kezdem!

A nő és az imádkozás. Kérlek bővítsd akkor hiányos ismereteimet ebben a témában!

Olvasd csak!

1Timóteus 2:12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

- Ez egy teljesen egyértelmű utasítás!

Hol van ilyen utasítás azt illetően hogy nő nem imádkozhat férfi jelenlétében?

2020. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Látod kérdező! Judit aki Jehova tanúja nem tud szembenézni még ezzel az egyszerű felvetéssel sem!

Tudja hogy az eszével hogy védhetetlen az Őrtorony szervezet teológiája de erős érzelmi hatás alatt van. A félelem ,amelyet beleültetett az Őrtorony szervezet.

2020. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%

A tévhit az, hogy övék a leghitelesebb fordítás, holodd ferdítés, az igék átváltoztatása, manipulációja, amu egy laikus számára, logikus lehet. De egy jártas keresztény észre veszi. Nem hogy észre egyenesen a tűzbedobja! Az egész felekezet egy tév hiten alapul. A sok proifécia, a sok jöventőlés is tév hit volt a felekeznek. Így mindig variáltak, a bibliájukban legfőképp az ortoronyba, ugyanis nem az őrtonyonyuk alkalmaszkodik a bibliájukhoz, hanem a biblia, amit üök maguk szájízüleg ferdítettek, eretnekségből. Igazi szekta, amit már egyházzá alapítottak ez is jól mutatja milyen mesterien képesek manipulálni a magyarázatuk, és a könyvük.


Egy volt tanu!

2021. febr. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az jehovatanuknál nem létezik teológia, helyette tudomány és vezetőség kutatási filózófiájujból fakad/fakadt, a teológiát nem ismerik!
2021. febr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

#64

Én azt vettem észre, hogy a teológiát egyfajta szitokszónak tartják.

2021. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!