Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha apostoli jogfolytonosság...

Ha apostoli jogfolytonosság van, akkor egy vagyonos katolikus pap hogyan tudja ezt összeegyeztetni a Bibliával és hogy lehet így Jézus tanítványa?

Figyelt kérdés

Egy Katolikus pap fel tud oldozni bűneidtől, eukarisztiát mutathat fel, meg tudja szentelni a házad és még társai.. hogy miért.. mert az apostoli jogfolytonosság miatt erre joga van mert így Jézus tanítványa..

Igen ám de sok a vagyonos pap nálunk, audival jár stb.

Lehet azt mondani hogy nem az övé hanem az egyházi... na de mégis ki egyház a pápa, akkor ott a vagyon.. hogy is van ez ugyanis a Bibliában ez van..

„Aki közületek nem mond le mindarról, amije van, nem lehet az én tanítványom” (Lk 14,33).


2020. nov. 4. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

A papok nem az apostolok utódai.

Másrészt egy papot se láttam még audival, sőt nálunk a püspök is egy teljesen egyszerű autóval jár.


"na de mégis ki egyház a pápa, akkor ott a vagyon"

Ezt kérlek fogalmazd meg magyarul is, mert így nem értem.


Egyébként volt az apostolok közt is jómódú.

2020. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyébként volt az apostolok közt is jómódú.


Volt, aztán elhagyta feleségét, vagyonát

2020. nov. 4. 17:26
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Melyik hagyta el feleségét és vagyonát? Hol írja ezt konkrétan a Biblia?
2020. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3. ha azt mondja Jézus hogy nem lesz az a tanítványom aki nem adja oda mindenét az logikus hogy nem úgy lett a tanítványa hogy megartotta vagyonát
2020. nov. 4. 17:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés. Jézus nem azt értette alatta, hogy a megélhetését felkell adnia, és a feleségét elhagynia. Hanem azt, hogy ne az legyen az életében a központban, hogy meggazdagodjon. De ha olyan a munkája, az még nem teszi efogathatatlanná, csak mert jól keres. Persze becsülettel.

Isten soha ilyet nem mondott.

(1Korintusz 9:5) 5 Talán nincs jogunk arra, hogy hívő feleséget vigyünk magunkkal, miként a többi apostol, az Úr testvérei és Kéfás is teszi?

Még Péter is elvitte a feleségét a szogálatba magával ahova ment. Nem hagyta magára, elválni nem is lehet.

2020. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, te melyik szekta tagja vagy?
2020. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Apostoli jogfolytonosság nem létezik! Ilyen nincsen. Apostol csak 12 volt.


Senkinek sincsen joga és hatalma mások, idegen embereknek a bűneit megbocsátani, csak is Jézusnak egyedül. Az embernek csakis azokat a bűnöket van hatalma megbocsátani, amik rajtuk estek, azoknak, akik ellenük vétkeztek ill. vétetek.


Olyan megbocsátás nincs és nem létezik, hogy a pap megbocsátja bűneidet és semmivé válik, ha elmondasz néhány "Mi Atyánkat és Üdvözlégyet"! Ez butaság és ostobaság!

2020. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Apostol csak 12 volt."

Akkor Pál és Mátyás mi volt? Bakfittyek? :D

2020. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#2# Kérdező: "Egyébként volt az apostolok közt is jómódú.


Volt, aztán elhagyta feleségét, vagyonát".


Na ilyen nem volt!

2020. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#4# Kérdező: "ha azt mondja Jézus hogy nem lesz az a tanítványom aki nem adja oda mindenét az logikus hogy nem úgy lett a tanítványa hogy megtartotta vagyonát".


Jézus képletesen beszél erről, egyfajta szívbéli, tudati állapotról, mely a Prioritásról szól leginkább!!!


Mt.10,37. A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

Mt.13,44. Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a szántóföldben elrejtett kincshez, a melyet megtalálván az ember, elrejté azt; és a felett való örömében elmegy és eladván mindenét a mije van, megveszi azt a szántóföldet.

Mt.19,27. Akkor felelvén Péter, monda néki: Ímé, mi elhagytunk mindent és követtünk téged: mink lesz hát minékünk?

Mk.10,28. És Péter kezdé mondani néki: Ímé, mi elhagytunk mindent, és követtünk téged.

Mt.19,29. És a ki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet.

Mk.10,29. Jézus pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, senki sincs, a ki elhagyta házát, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldeit én érettem és az evangyéliomért,


Pál erről a lelki. szellemi állapotról úgy ír és úgy beszél, mint halálról. Nem úgy, hogy elhagyja mindenét, hanem mint aki meghalt a világnak.


Rm.6,2. Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?

Rm.6,7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

Rm.6,8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

Rm.6,10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

Rm.6,11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Gal.2,19. Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.

Kol.3,3. Mert meghaltatok, és a ti éltetek el van rejtve együtt a Krisztussal az Istenben.

2Tim.2,11. Igaz beszéd ez. Mert ha vele együtt meghaltunk, vele együtt fogunk élni is.


Tehát képletes, szimbolikus az elhagyás és a meghalás Jézusért, a Jézusba vetett hitért! Úgy válik a hit élővé és valóságossá, ha mindenféle e világi kötöttség nélkül Jézushoz fordulunk és Ő elé járulunk szabadon hit által.

2020. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!