Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi mit tesznek...

Jehova tanúi mit tesznek akkor, ha kiderül, hogy a gyerekük homoszexuális?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 17:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%

9

Nem kérdés az, hogy tudnék-e áldozatot hozni, hanem áldozatot kell hoznom, ha el szeretném nyerni Isten helyeslését.

(János 15:9) . . .. Tegyetek azért, hogy mindig szerethesselek benneteket.

(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, . . .

2020. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
# 11 Akkor miért nem tartod meg az Úr parancsait?
2020. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Semmit. Jehova tanúi nem tiltják a homoszexuális hajlamot, csupán a homoszexuális intim kapcsolatot. Lehetsz homoszexuális, ha nem folytatsz azonos neművel szexuális életet. Erre int a Biblia.
2020. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13


Az első válaszoló szerint nem lehetséges, hogy egy Tanúnak homoszexuális gyereke legyen. Úgy látszik, te ennek az ellenkezőjét mondod, szerinted létezhet homoszexuális hajlam.


Most akkor mi a helyzet?

2020. nov. 10. 10:05
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

14

Az első válaszloló téved. Valószínűleg nem is tanú vagy ha igen akkor nem ismeri az álláspontunkat.

[link]

2020. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15


Biztos lehetsz benne, hogy tanú, még azt is tudom, kiről van szó, mivel felismerem a stílusát.


A kérdést amúgy csak érdekességből tettem fel, én nem vagyok hívő, és heteroszexuális vagyok.


Köszönöm a választ!

2020. nov. 10. 10:20
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

16

Akkor nincs jól informálva, vagy félreértett valamit. A homoszexuálisak is emberek és nem szabad őket elítélni. Sok homoszexuálisnak a kisujjában több van, mint sok hetero tanúnak, akik bort isznak és vizet prédikálni. Mert sajnos sok ilyen tanú van, aki csak meg van keresztelkedve, de egyáltalán nem keresztényhez méltó életet él.

2020. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen amikor tanú köpköd tanút. Magát sokra tartva szapulja azt, aki ő szerinte nem megfelelő. De szép is a tanúk közti szeretet...
2020. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

18

Senki nem köpköd snekit. Csak azt mondom amit a Biblia mond az azonos neműek szexuális együttléteiről. Isten ezeket ítéli el, nem magukat a homoszexuális embereket.

2020. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Molnár Sándorné ***** válasza:
18%
Sokan azt állitják itt, hogy Jehova tanui ugy gondolják, hogy a homoszexualitás az egyén döntésétől függ. Nos ezzel vitába szállnék. Azt tudjuk, hogy Ádám és Éva bukása után megkezdődtek a betegségek. Igy a homoszexualitás is tekinthető egyfajta betegségnek. Valahol az anyaméhben a gének károsodtak, és ez vezethető oda, hogy az egyén ilyen hajlammal születik. Bár meg kell jegyezni, hogy azon kivül hogy valaki igy születik, vannak akiket azzá tesznek. De itt most kimondottan arra válaszolok, hogy 'nem tehetnek róla', hiszen ilyen hajlammal születtek. És bár sokan tagadják hogy ez egy betegség lenne, mindenképpen rendellenesség. Üdvözlettel: Judit!
2020. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!