Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják egyes emberek...

Miért mondják egyes emberek hogy a biblia és a vallás lelki roncshoz vezet?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magam is sok ilyet láttam. Egyes embereknek teljesen beszűkül a tudatuk a vallástól, és nem képesek reálisan gondolkodni. Elég elolvasni pár kérdést a Kultúra kategóriában.

" Láttam egy meztelen nőt, pokolra kerülök? Megfogtam a saját péniszem, bűnös vagyok? Leejtettem a Bibliát, Jézus most utál?" És efféle agybeteg dolgok.

2020. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljesen elvesztik az emberke a racionalitás érzéküket.
2020. nov. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyeneket főleg az ateisták mondják, akik eleve kizárják, hogy egy vallásos ember lehet "normális" is. Általában úgy gondolják, hogy aki vallásos, az szó szerint veszi, ami a Bibliában van és amit az egyház tanít, pedig persze, hogy nem.

Igaz, sok a rossz példa (lásd 1-es válaszoló példáit), de id*óták ateisták között is vannak.

2020. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek a 3-as válaszolóval!
2020. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az egyes embereket.
2020. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert ahogy minden mást is, a vallásosságot is túlzásba lehet vinni.

Ha pedig valakinek csak ez a témája, akkor elszigeteli magát azoktól, akiket ez nem érdekel annyira és csak azokkal érintkezik igazán, akiket ugyanúgy érdekel a vallás. Ez torz és egyoldalú világképhez vezet.

Ha valaki simán csak vallásos, azt észre se szokták venni, hiszen az általában nem is beszél róla, hacsak nem kifejezetten a vallás a téma. Akkor is max annyit, hogy hisz -e és szokott -e templomba járni.

2020. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy racionalitás?
2020. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!