Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nézi tétlenül ezt...

Isten miért nézi tétlenül ezt a sok rosszat a Világon, miért nem lép közbe ? Ezért a sok rosszért, ami történik itt a Földön, mikor kapunk kárpótlást ? Bővebben lent..

Figyelt kérdés
Háborúk, gyűlölködés, népirtások, terrorizmus, természeti katasztrófák, most meg itt van ez a nyavalyás rohadt Covid-vírus, ami miatt már 1 éve leállt az élet, rengeteg halálos áldozat. Vagy akik betegségben szenvednek, rákosok, akik süketnek vagy Down-kórosnak születnek.

2020. dec. 1. 01:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
43%

Kárpótlás? Kitől várod a kárpótlást?

Istentől? Milyen alapon kárpótoljon?


Tettél azért, hogy a kárpótlásra jogosult legyél?

(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór.

A kárpótlás akkor jár, ha kitart valaki a keresztény életben Jézus mellett, és támogatja a messiási királyságot.

2020. dec. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Én csak remélni tudom, hogy lesz kárpótlás... Törekszem Istennek tetsző életet élni egyébként.
2020. dec. 1. 01:37
 3/38 anonim ***** válasza:
Endtimes...
2020. dec. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Azt még értem, hogy az ember bűnös, gyarló, és belőle származik a harag, rosszindulat, kevélység, fösvénység, irigység stb... Tehát ezek az emberhez kötődnek. Na de az olyan megfoghatatlan dolgok, mint a betegségek, vírusok,ezekre nem mondhatja Isten azt, hogy az is amiatt van, mert bűnös az ember, ezek az emberi hatáskörön kívül esnek.
2020. dec. 1. 01:56
 5/38 anonim ***** válasza:
15%

De bizony mondhatja. A tökéletlenségnek hatása van az ember egészségére is.

Gondolj bele, hogy örököltünk mindent ami ezzel jár.


"Törekszem Istennek tetsző életet élni egyébként."

Ez mit jelent a Te esetedben? Mert az Istennek bemutatott imádat többet foglal magában, mint kerülni az erkölcstelenséget, stb.

2020. dec. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
30%

Ez az, amire nincs konkrét válasza a hívőknek, viszont sokféle magyarázatot legyártottak hozzá. Természetesen egyik sem kielégítő. De ezek a magyarázatok a felszín alatt szerintem nem is a kritikusoknak, hanem önmaguknak szólnak. Mert nyugtatgatni akarják magukat, hogy ne inogjon meg a hitük.


Engem éppen ezért, engem nem is a teológiai, hanem inkább a vallásfilozófiai válaszok érdekelnek. Úgy érzem, a vallásfilozófia közelebb van Istenhez, mint a teológia. Mert a teológia korlátolt, a vallásfilozófia viszont korlátlannak tűnik.

2020. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
37%
Az emberiség miért nézi tétlenül ezt a sok rosszat a világon, miért nem lép közbe ?
2020. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
38%
Isten megalkotott, szabad akaratot adott. Azt csinálsz, amit akarsz. Ne ő tehet arról, hogy faszok az emberek. Te teremtenél csak azért embereket, hogy vigyázhass rájuk és minden hülyeségüket elrendezd? Ez a világ dolga, az embereknek kell rendezni.
2020. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

8:Ez ugyanolyan,hogy a szülő sem hagyja magára a gyerekeit, vigyázik rájuk, ha kell beavatkozik, terelgeti őket.


Isten viszont úgy néz ki teljesen magukra hagyta az embereket.

2020. dec. 1. 12:49
 10/38 anonim ***** válasza:
Biztos nem érdemelték meg...
2020. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!