Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudom ezt a kettősséget...

Hogyan tudom ezt a kettősséget feloldani, vagy ha bennetek van hasonló érzés, nektek hogyan sikerül?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok és van bennem egy kettős érzés a katolikus egyházzal szemben. Egyrészt felháborít a Vatikán gazdagsága, urizálása (saját állam, saját bank, arany, műkincsek, túldíszített ruhák, szerintem felesleges, bürokratikus és drága apparátus stb.), botrányos pénzügyek, magas rangú papok leginkább politikusnak tűnő magatartása, az egyre több pap "nem az esküjéhez méltó" életvitele stb.

Másik oldalról viszont lenyűgöz és példaértékűnek tartom azt, ahogy a tisztességes papok, apácák és szociális nővérek az egész életüket az oktatásnak (tanítás, nevelés), vagy szociális tevékenységnek (gyógyítás, ápolás, segítés, felkarolás stb.) szentelik.



2020. dec. 27. 16:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
ja ez is egy anomália....
2020. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
15%
imádkozz értük-a megtérésükért....
2020. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Jézus anno sejtethette, hogy nem lesz egyszerű...

"Aztán így szólt tanítványaihoz: „Lehetetlen, hogy botrányok elő ne forduljanak. De jaj annak, aki okozza őket." Lk 17,1

2020. dec. 27. 17:00
 4/29 anonim ***** válasza:
ez egybevág a malomköves-kisgyermek megbotránkoztató igével is...
2020. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
* sejthette
2020. dec. 27. 17:03
 6/29 anonim ***** válasza:
ja a kérdező is...
2020. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Jézus is azt a nézetet vallotta, hogy "fejétől bűzlik a hal".

A Bibliában felszólítja az embereket, hogy ha felismerik, hogy egy adott "vallás" nem felel meg a Bibliában leírtaknak, az Istennek végzett tiszta imádatnak, akkor az nem elfogadható. Ezért ne legyünk hallgatólagosan sem része, hanem hagyjuk el.

Ha Jézus abba maradt volna amibe beleszületett, akkor most nem lenne keresztény élet, imádat. A Jelenések könyve ezt írja:(Jelenések 18:4) . . .„Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok a bűntársai lenni, és nem akartok kapni a csapásaiból!

A hamis vallásból és annak Biblia ellenes tanitásaitól, és életmódjától távol kell tartania magát annak, aki a helyes keskeny úton, halad.

Meg kell keresni azt az imádati formát, és népet, akik a Biblia igazságai, és Jézus tanítása alapján igyekeznek élni egységben minden hol a Földön.

2020. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A saját állammal mi a problémád? Egy rendkívül kis államról van szó, egyedül diplomácia szintjén van jelentősége. De a helyedben én óvatosan merném ebben a rosszat látni, mert könnyen lehet, hogy te kerülsz a gonosz oldalra. Például a II. világháború idején Vatikán sok-sok ezer menlevelet adott ki zsidók számára a vatikáni "diplomatákon" nunciusokon keresztül, így rengeteg zsidó életét megmentve. Vatikán manapság se a twitteren politizál, mint teszi ezt néhány nagyképű politikus, hanem a háttérben igyekszik számtalan konfliktust elsimítani a világban. Ez számodra miért probléma? Őszintén érdekel, mert te ezt problémának látod, te a jó ellen vagy.


Saját bank, minden államnak van saját bankja, azok esetében miért nem probléma? Igen, régen voltak kétes ügyek, de nem gondolod, hogy akkor csak ezeket kell felszámolni (ami meg is történt) és nem pedig a gyereket is kiönteni a fürdővízzel?


Arany. Ez valami legenda lehet, mert már korábban is olvastam. Nincsenek mesés aranykészletei a Vatikánnak.


Műkincsek. Ezzel konkrétan mi a probléma? Olvasszanak be mindent és zúzzanak szét mindent? Vagy mit kellene ezekkel kezdeni?


Túldíszített ruhák. Lehet még sose láttad a pápát a tévébe, sose visel díszes ruhát, egyszerű fehéret hord mindig. Egyébként a ruhákkal mit kellene kezdeni? Égessék el? Annak mi értelme lenne?


Az apparátusra se neked, se nekem nincs rálátásunk.

2020. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8-as.

Nem látom azt, hogy miért van szükség egy állam létrehozására és működtetésére ahhoz, hogy Isten igéjét hirdessék. Ugyan ez a bankkal. Az aranynál rosszul fogalmaztam, az aranyozott díszítésekre gondoltam (pl. épületen belül).

Próbálom máshogy érzékeltetni: hitelesebbnek és őszintébbnek érzem Teréz anya vagy egy tulajdont alig birtokló, szandálos pap/testvér/szerzetes tanítását, mint a Vatikán vagy a Pápa megnyilvánulását.

Bár még nagyon az elején tartok a bibliában és hangsúlyozom, hogy laikus vagyok, de arra tippelek, hogy Jézus tanításaiban nem kapott hangsúlyt a pénz, a vagyon és a hagyományos értelemben vett hatalom.

2020. dec. 27. 20:44
 10/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon érthetően leírtam, miért jó, hogy például létezik az Egyház állam formában is, erre hoztam történelmi példát és napjainkból is. Tényleg őszintén sajnálom, hogy ezt nem voltál képes megérteni.

Amúgy szerinted Teréz anya képes lett volna olyan hatékonyan működni, ha nincs mögötte egy világméretű szervezet? Mert bár a közösségét most az ő neve "fémjelzi", de itt sokkal többről van szó, mint egy ember tevékenykedése.

A szandálos szerzetesek is csak úgy tudnak működni, hogy van mögöttük egy ilyen szervezet.


De mondok neked jobbat, miért nem kérdezed meg erről Teréz anya nővéreit, vagy valamelyik szegénységet fogadott szerzetest? Biztos szívesen válaszolnak majd neked. Persze csak ha tényleg hitelesnek tartod és nem a szád jár.


A pápának melyik megnyilvánulásával van baj? Mert folyamatosan a gazdagokat és gazdag országokat ostorozza, hogy segítsék a szükségben szenvedőket. Ő maga puritán módon élt már akkor is, amikor még nem volt pápa.


Van egy olyan érzésem, hogy te még sehol se tartasz a Bibliában. Egyébként olvasd el azt a részt, amikor Dávid templomot akar építeni.

2020. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!