Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek! Hányszor...

Vallásos emberek! Hányszor mentek el kéregető hajléktalanok mellet úgy, hogy elfordítjátok a fejetek és nem adtok nekik némi aprót?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 14:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Én meg tudom érteni hogy egy hajléktalan alkoholista lesz. Azzal mit ér, hogy eszik? Csak tovább él és szenved. Onnan már nem sok esély van a visszaútra, ha volna, akkor nem volna ennyi hajléktalan, mert kétlem, hogy van aki inkább halálra fagy, mint dolgozzon... bár az is lehet, hogy dolgozna, csak épp nem adnak neki munkát...
2020. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

"ki vagyok én, hogy eldöntsem, ki mire költi a pénzét"

úgy érted, a TE pénzedet?

2020. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos, és volt már, hogy vettem nekik ételt. Nem kellett, a pénz kellett volna.

Mindig rossz embernek érzem magam, amiért nem adok pénzt a bolt előtti kéregetőknek. De miért is kéne adnom? Az én hibámból kéregető? Nem. Nekem ad valaki? Nem.

2020. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
Ha lenne elég pénzem, mindnek adnék. De nincs, örülök, ha megélek a fizetésemből. Ennek ellenére szoktam adni, de nem rendszeresen, szóval elég gyakran megyek el mellettük. Sajnos nagyon durva a hajléktalan helyzet, szinte nincs olyan városrész, ahol ne lennének, és egyre rosszabb lesz, ahogy szegényednek el az emberek. Ez szerintem nem csak a vallásosak feladata, hanem a kormánynak kéne nekik hajléktalanszállókat (és ott emberi körülményeket) biztosítani. De ez nem történik meg, hanem helyette betiltják a hajléktalanságot és büntetik...
2020. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként étellel meg itallal nem lehet kitörni.
2020. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

9

"Én is szoktam adni, hogy mire költi az már az ő dolga.'

Kedves Kérdező. Azért ez nem igy van. HA alkoholra költi, akkor hozzájárultál, hogy Nem keresztény életet fog élni, hanem folytatja azt az életét amiben van. Ezzel pedig nem segítettél, hanem továbbra is támogattad abban, hogy maradjon is meg ebben az állapotban.

Mivel segítesz? Ha állandóan halat adsz, vagy megtanítod halászni?

2020. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#16, te hogyan tanítod meg horgászni? (egyébként éhesen?)

Vagy a lopásra gondoltál?

2020. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Ejnye Lucika 🤦‍♀️

Azért kaptuk Istentől azt a Szürkét ott a fejben, hogy gondolkodj.

Mit jelent valakit valamire meg tanítani? Nyilván úgy, hogy megmutatod neki, hogyan kell a hálót, vagy a horgász botot kivetni, bedobni a vízbe. Nem magára hagyod, hogy magától jöjjön rá.

Az élethez szükséges változtatást, a Személynek magának is akarnia kell, Jézus sem tett meg mindent mások helyett. Ez erőfeszítéssel jár.


amikor az apostolok már kellő tapasztalattal rendelkeztek, akkor sem hagyta magára Őket, hanem a szellemével támogatta.

Ezért aki segítséget kér, annak kell segítséget nyújtani, de megkell tanulnia, hogy mindent nem végezhet el más helyette. Az építkezés az alapoknál kezdődik, és nem egyből kacsalábon forgó palotába kerül. Igy azt is megtanulja, hogy hogyan segíthet majd másoknak, hogy végig járják azt a bizonyos "szamárlétrát"

2020. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Azért ez nem igy van. HA alkoholra költi, akkor hozzájárultál, hogy Nem keresztény életet fog élni, hanem folytatja azt az életét amiben van. Ezzel pedig nem segítettél, hanem továbbra is támogattad abban, hogy maradjon is meg ebben az állapotban."

Én adtam, neki meg szabad akarata van amit Istentől kapott.

Majd eldönti mi a fontosabb neki.


Neked is van jövedelmed, téged sem tanítgat a munkáltatód, hogy mire költsd az pénzedet, és hogyan oszd be hó végéig.

A fizetésed megkapod, a többi már rajtad múlik.

2020. dec. 30. 20:03
 20/24 anonim ***** válasza:
94%
Pont annyiszor ahányszor az ateisták.0
2020. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!