Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi komolyan gondoljá...

Jehova tanúi komolyan gondolják, hogy jó ötlet egy gyerekeknek készült mesekönyvbe vérés jeleneteket betenni?

Figyelt kérdés

Mikor gyerek voltam, akkor jártak hozzánk Jehova tanúi. Feltehetően tőlük kaptuk azt a sárga, gyerekeknek készült bibliai könyvet, amit lapozgattam. Kifejezetten véres jelenetek voltak benne. Szerencsére már nincs, viszont most rákerestem, és megtaláltam. Erről a könyvről van szó, ott vannak a képek is belőle:


[link]


Természetesen nem csak Jehova tanúi a hibásak ebben, hanem anyám is, aki beengedte őket a lakásba, és nem nézte meg pontosan, hogy mit kapok a kezembe.


De ettől függetlenül vajon a Társulat tényleg jó ötletnek tartja ennek a könyvnek a forgalmazását?


2021. jan. 10. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok tanú, sőt rühellem őket, de másképp mégis hogy lehetne ábrázolni a bibliai jeleneteket?


Neked ugyan mi bajod lett ettől a könyvtől? Én X-aktákon nőttem fel.


A JT-t sok mindennnel lehet vádolni, de ezzel a könyvvel éppenséggel nincs probléma.

2021. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát nézz meg egy normális gyerekeknek készült bibliai mesekönyvet, és megkapod a választ.


Az X-akták sem való kb. 6-8 éves gyerekeknek, rám az kifejezetten rossz hatással volt.

2021. jan. 10. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érzékenységtől függ, melyik gyereket mennyire rázza meg. Amennyire visszaemlékszem gyerekkoromra, engem ebből az Ábrahám-Izsák kép akasztott volna ki, érdekes, hogy a Salamon királyos nem, mert arra gondoltam volna, hogy mindkét esetben életben maradt a gyerek, de Izsák van annyi idős, hogy emlékezzen rá, hogy a saját apja meg akarta ölni, az a csecsemő meg úgyse fog emlékezni rá.
2021. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Sose voltam vagy lennék jehovás, de azért ennél sokkal több vért látnak a gyerekek nap, mint nap a tévében, interneten, számítógépes játékokban. Én is voltam gyerek, elég jól emlékszem.
2021. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4


Gyerekek alatt 10 év alattiakat értek, akik nem valószínű, hogy pl. A The Evil Within játékkal játszanak a gépen.


Egyébként az a fura, hogy ezekben az Őrtorony képekben van valami egészen bizarr, mondom ezt felnőttként. Tehát nemcsak önmagában a vér teszi azzá. Látszik a rajzokon, hogy nem normális emberek készítették.

2021. jan. 10. 20:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha jól emlékszem, volt Jób ábrázolás is a könyvben. Na, az sem volt semmi... De az a netes linken nincs rajta.
2021. jan. 10. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Én nem adnék ilyen könyvet a gyerekeim kezébe. Van gyerek Bibliánk, de nincs ilyen morbid és szadista kép egyikben sem.

Sőt, gyerekkoromban nekem is volt katolikus gyerek Bibliám és abban sem volt és a nyelvezete sem a szadistához hasonlított.

Valószínűleg már itt elkezdik kondícionálni a kicsiket, hogy ha felnőtt korban tanúk lesznek, akkor ne tűnjön fel az aljasságuk és gonoszságuk.

2021. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szp72 ***** válasza:
98%

Szerintem a mese könyvek, mesefilmek általában tele vannak véres eseménnyel. A sárkány lefejezése, piroska és nagyi megevése, stb.


A Biblia nem mesekönyv, de tudtommal minden gyerek Bibliában benne van például Jézus a keresztre feszítése is, ami azért elég véres.


Persze én sem találom jónak, ha minden bibliai történetet elmesélünk-lerajzolunk gyerekeknek, például amikor az izraeliták gyerekestül csecsemőstül mindenkit megölnek.

2021. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Ábrázolástól is függ, én gyerekként is végighallgattam Krisztus szenvedéstörténetét. Mégis mit kéne ezen szépíteni? Ez így történt. De mondjuk ha a gyereknek olvassák, akkor annyit és úgy képzel el belőle, ami neki még belefér. Amikor a farkas megette a nagyit, azt elég brutálisan lehetne ábrázolni, de a gyerek nem így fogja elképzelni.

Én gyerekként szerettem rajzfilmen Mózes történetét, ami a gyerekek lemészárolásával kezdődik. Nem lettem tőle lelki beteg. Főleg azért sem, mert egy történetet az egészében kell nézni.

2021. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
Bár nem szerettem gyerekként sem és felnőttként sem a Grimm meséket, pont a szadista sztorik miatt, de nem látom értelmét annak, hogy egy érzékeny lelkű gyereknek úgy mutassuk be a bibliai történeteket, hogy a lehető legvéresebb jelenetet még le is rajzoljuk. Ja és Grimm meséket sem mondok a gyerekeimnek, pont azért, mert emlékszem milyen rossz élmény volt gyerekként. Helyette ott van pl Bogyó és Babóca. Miért kell terhelni a gyermeki lelket gonoszsággal?
2021. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!