Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A neandervölgyieket és a...

A neandervölgyieket és a floresi embereket Isten nem szerette, nem mentette meg?

Figyelt kérdés
Nem igazán tartoznak az emberi fajhoz (homo sapiens sapiens), de tudjuk, hogy értelmesek voltak, volt saját kultúrájuk. Ugyanakkor Jézus csak az emberekért halt meg. Miért teremtette akkor a neandervölgyieket és a többi homo nemzetségbe tartozó fajt? Mire volt jó neki, hogy olyan személyeket teremt, akiknek semmi esélye a megváltásra és az örök életre? Illetve nekik miért kellett bűnhődniük Ádám és Éva bűne miatt a halállal? Az angyalokat sem büntette meg érte, akkor más értelmes lényeket miért?

2021. jan. 21. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

"A neandervölgyieket és a floresi embereket Isten nem szerette, nem mentette meg?"


Kitalált figurákkal nem foglalkozott Isten. Az Evolúciós Csalás c. könyv (is) foglalkozik ezekkel.

Nem tudom, hogy melyik előembereket egy talált disznócsontból modellezték fel. A kinézetüket, közösségüket, szokásaikat. Aztán kiderült a csalás. Az egész őskor egy nagy mese.


Ha elolvasod a Teremtés könyvét, láthatod, hogy szó sincs előemberekről. Amúgy a törzsfejlődést már tudományosan is megbuktatták.


"Az angyalokat sem büntette meg érte, akkor más értelmes lényeket miért?"

Te olvastad valaha egyszer is a Bibliát? Az angyalok is kapnak ítéletet.

2021. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy egy keresztény egy muszlim kreacionista könyvével érvel a Biblia mellett.


Wikipedia:


"Bár írásaban erőteljesen támadja az evolúció elméletét, az intelligens tervezést a Sátán eszközének nevezi."


Ez azért így kicsit skizo. Most akkor eldönthetné végre, hogy rossz vagy jó.


"a Mimar Sinan Egyetemen tanult belsőépítészetet"


Amikor egy (nem) belsőépítész ír könyvet az evolúció és őskor cáfolatáról. Nem mintha nem tehetné. Bárki írhat könyvet róla, ez viszont nem jelenti azt, hogy igaza van. Főleg, hogy a területen sem kutat.

Felmerülne, hogy miért hiteles neked ennek az embernek a könyve, pl. egy biológus által írt könyvvel szemben. De már nem lepődök meg semmin.


"Korábbi mentora, Edip Yüksel szerint „miszticizmust igyekezett vegyíteni tudományos retorikával”. Ezek a hallgatók Isztambul magas státuszú, társadalmilag aktív családjaiból kerültek ki."


Juj, miért van a miszticizmus mindig azzal összefüggésben, hogy kitől lehet a pénzt elszivattyúzni?


"felveti, hogy a zsidók és a szabadkőművesek Törökországban igyekeznek kikezdeni a török emberek spirituális, vallási és morális értékeit, állatokhoz hasonlóvá téve őket"


Részben most már értem, hogy egy hitgyülisnek ez miért imponál. De még így is, wow. Van lejjebb?


"Oktar-t letartóztatták és bebörtönözték, majd megfigyelésre a Bakırköy Elmekórházba szállították, ahonnan 19 hónap múlva kiengedték"


Nagy hiba volt. Most pedig sikkaszt és nacionalista szervezetek támogat a kis radikális.


"támadásokat intézett olyan tudósok ellen, akik oktatták az evolúció elméletét. Több tanszéki alkalmazottat zaklattak, megfenyegettek"


Juj, ez sem éppen bibliai vagy krisztusi. Megint kérdezném, hogy miért adsz te ilyen embernek hitelt, de inkább nem kérdezem. Nekem egy közveszélyes elmebetegnek tűnik és talán igazoltan is az, ha kórházban volt.


Meghozta a kedvem a könyvhöz. Imádok trash tartalmakat fogyasztani, biztosan elolvasom. Köszi az ajánlást.

És ismerek is olyat, akinek trollkodásból ezt fogom ajándékozni, ha még beszerezhető.

2021. jan. 21. 16:58
 3/14 A kérdező kommentje:

No megnéztem neten, 28 euróba kerül egy példány. Nem semmi.

A Biblia van 10-14 eurós értékben, szép és új kiadásokban. Az ős meséje sem volt ilyen drága.

A szent grál darabkáit tárolják ebben a könyvben?

2021. jan. 21. 17:04
 4/14 A kérdező kommentje:

Na már meg is van. Belelapoztam. Tehát innen szeditek ezeket a dolgokat.

"A mutáció mindig káros."

"Tengeri csillagból nem lesz hal. Krokodilból nem lesz madár."


"A mutációk által létrejött változások csak olyanok lehetnek, amilyeneket az emberek Hirosimában, Nagaszakiban és Csernobilban is tapasztaltak: halál, nyomorékság és torzszülöttek."


xD Ezt az információt akkor tudathatná a koronavírussal és az oltást kifejlesztőkkel is. Ez az ökör vírus nem fogta fel, hogy nyomorék lett és torz, mi meg itt várunk a lockdown-ban, miközben a mutálódott vírus már rég meghalt.

És amikor a hiv mutálódott és képessé vált emberről emberre terjedni, hát az lett a nyomorékság mintapéldája.

Hihetetlen, hogy ezek a nyomorék mutánsok milyen szívósak lettek.

2021. jan. 21. 17:15
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

"Érdekes, hogy egy keresztény egy muszlim kreacionista könyvével érvel a Biblia mellett."


Nekem úgy tűnik, hogy a keresztény fundamentalisták szinte bárkivel képesek szövetkezni a hivatalos tudományos álláspont elleni harcban. A Sola Scriptura teológiai főiskola - amelyet a Keresztény Advent Közösség tart fent - egyik hangfelvételében úgy emlékszem az ERTEM mozgalmat reklmámozták. Ami azért is furcsa, mert ők elzarkóznak tudomásom szerint az ökumenizmustól, de úgy tűnik, az nem zavarja őket, hogy a mozgalom egyik "szakértője" krisnás, vagyis az ő szemszögükből bálványimádó. Elég az, hogy az evolúciótagadásban egyetértenek velük.

2021. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mármint az értemesekkel.
2021. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, valóban érdekes ez. Uh, így még jobban összezavarják az embert. Néha teljesen elbizonytalanodok, hogy kinek lehet hinni.

Próbálok én sem radikálisba átmenni, de azt hiszem túl indulatos vagyok. :(

2021. jan. 21. 17:24
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

A legegyszerűbb, ha olyanokkal, mint az 1-es nem foglalkozol.


Már Richard Dawkins is megmondta, hogy kreacionistákkal nem vitázik. Pedig ő ateista aktivista.


Vitázni csak azzal lehet, aki értelmes. A kreacionistáknak csak reklámot csinál az, aki szóba áll velük. És nekik talán pontosan ez a céljuk, hogy figyelmet kapjanak.

2021. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerette őket is, de az emberek dolga, hogy ki irt ki kit.
2021. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tényleg jobb, ha ilyesmiken senki sem zaklatja fel magát.
2021. jan. 21. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!