Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért biztosabb hogy Isten...

Miért biztosabb hogy Isten létezik vagy Jézus Isten fia volt és feltámadt, mint az hogy az UFÓK itt vannak már vagy léteznek tündérek illetve koboldok?

Figyelt kérdés
Mindenki hiszik valamiben de biztosat nem tudunk
2021. jan. 24. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mutass nekem egy tündért, UFO-t, koboldot. Akkor elhiszem.
2021. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó de mutass nekem Istent.. ugyanaz... nem?
2021. jan. 24. 12:49
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Irodalma nagyon kiterjedt van a koboldoknak is, szóval a “szentírással” érvelni nem ér.
2021. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Mindegy volt egy ember, úgy hívták Tamás. Csak akkor hitte el, hogy feltámadt Jézus, ha megérinthette a sebeit. Most miért akarod elvenni tőlem azt, hogy mutatsz nekem egy koboldot? Én vagyok kobold hívő Tamás, ha megfoghatok egyet :)
2021. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Az UFO azt jelenti, azonosítatlan repülő tárgy. Ilyen szempontból sok minden lehet az.


Isten létezése és Jézus feltámadása azért tűnik(!) logikusabbnak, mert vallási intézmények meg egy kultura épült rájuk. A kereszténység az egész közepkort meghatározta, ezért valóságosabbnak tűnik. Valójában azonban kb. ugyannyi esély van ezekre, minthogy koboldok vagy tündérek léteznek. Mert végülis honnan tudjuk, hogy az Univerzum egy részében nem élnek olyan lények, akik megfelelnek ezeknek a kitalált lényeknek?


De az valószínűbb, hogy az Európa Hold jégpáncélja alatt élnek primitív vízi élőlények.

2021. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Fogalmi problémák vannak. A hit és a tudás egymást kizáró fogalmak. Ha a szobában látok egy széket, akkor nem "hiszem", hogy az ott van, hanem tudom. Ha viszont be van kötve a szemem, de ezt mondják nekem, akkor ezt elhihetem, ekkor hiszem, hogy van szék a szobában. Viszont bizonyosan nem tudom.

A felsoroltak mind hit kérdése. Bármelyikről hihetem, hogy van, vagy nincs. De bizonyosságot semmiképpen nem tudok. Így annak, hogy "jobban hiszem" semmi értelme.

2021. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Koboldok és tündérek nyilvánvalóan léteznek, szóval ez nem érv amellett, hogy Isten ne létezne.


[link]

2021. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7


Ez egy nagyon gyenge, kiforgatott érvelés, végig sem olvastam, mert az elején tudtam, hogy a szerző mire akar kilyukadni.


Természetesen a Mikulás egy valós személy volt Szent Miklós. A róla szóló leírások keverednek ha jól tudom a Télapóval, akit talán még mindig képvisel valaki a finneknél(?).


De az a Télapó/Mikulás, aki a szánjával relül az égen, 1 éjszaka alatt eljut minden gyerekhez, és a keményen át megy be a házakba, nem létezik!

2021. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*repül az égen
2021. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom, hogy olvasd el, érdekesnek találhatod, mert nem erre fut ki az érvelés :) a Mikulás nem azért létezik, mert Szent Miklós valós személy volt.
2021. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!