Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinél hogyan próbálkozott egy...

Kinél hogyan próbálkozott egy "hitgyülis" megtéríteni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 08:30
A kérdező szavazást indított:
Nem volt tolakodó, elsőre megértette a nem az nem.
Még próbálkozott egy kicsit
Erőszakos és tolakodó volt
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Engem élőben, személyesen még nem próbált hitgyülis megtéríteni, csak itt a fórumon.
2021. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Engem sem próbáltak megtéríteni, csak szólták Isten Igéjét, szelídséggel és jóakarattal. Szimpatikusak voltak, és az életvitelük is keresztény volt. Az egyetemen találkoztam hites keresztény közösséggel, még amikor egyetemi hallgató voltam.
2021. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Élőben még nem próbáltak, egyszer kaptam egy kis lapot, valami közösségi eseményre meghívóként.

Igazából korábban szimpatikus felekezet volt, de itt a fórumon ellenséges hangnemükkel és agresszivitásukkal, gyakran gyűlölködésükkel inkább csak erősen eltérítettek a felekezettől.

Amiért hálás is vagyok nekik.

2021. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Egészen rövid ideig tartott a próbálkozása, mert nagyon csúnyán néztem rá, és 20 kilóval nehezebb, 10 centivel magasabb is voltam nála. :)
2021. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
77%
Nálunk csak a jehova tanúi jönnek egy kis pénzért kuncsorogni, de úgy küldöm el, hogy ha pénzre van szüksége menjen el dolgozni, mert nekem sem ad senki. Megtéríteni meg meg se próbál.
2021. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Soha nem próbáltak. Pedig az egyik barátnőm 20 éve oda jár és közeli jó ismerőseimből is vannak akik oda járnak. Nagyon rendes normális emberek. De biztos vannak akik nem ilyenek, minden ember más és más. Abban sem látok rosszat amúgy, ha valaki szeret valamit vagy jól érzi magát valahol és arra invitál. Semmi rosszat nem akar vele. Meg van ennek a fordítottja is akik gyülölködésre haragra invitálnak.
2021. febr. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Molnár Sándorné ***** válasza:
30%

Kedves 5/6-os!

Amit állitasz, az nem igaz. Jehova tanui 'nem kuncsorognak' senkinél sem pénzért. Mindenki becsületesen dolgozik, akinek van munkája. És eltartja magát. De ha mindez nem elég, akkor még megemlitem, hogy rengeteg folyóiratot és Bibliát adtunk ingyen azoknak, akik kérték. Az más dolog, hogy ha valaki felajánlott valamennyi hozzájárulást ezekért, az elfogadtuk, hiszen a nyomtatás, a papir, a szállitás nem ingyen van. De soha nem kértünk senkitől pénzt. Ezt állithatom teljes biztonsággal. Üdv:Judit!

2021. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Molnár Sándorné! Én a 6os választ irtam és mivel 5/6 irt nekem is válaszolt ezzel? Mert hogy a Jehova tanúiról egy szót nem beszéltem
2021. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!