Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez helyén való, hogy Böjte...

Ez helyén való, hogy Böjte Csaba szentmisén csúnya szót használ?

Figyelt kérdés
[link]

2021. febr. 21. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez legyen a legnagyobb hibája. Amúgy nem elegáns szószékről így beszélni.
2021. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A szaros nem csúnya szó. Főleg nem egy székely falusi származású ember szájából.
2021. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
de jó, hogy minden szarba bele lehet kötni
2021. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mindent IS meg tudtok magyarázni, kivéve az egyest
2021. febr. 22. 06:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A szar még mindig nem csúnya szó. A mélyen vallásos katolikus ismeröseim szájábóp is már hallottam. A trágárkodás egyébként nem számít bűnnek, csak a káromkodás, amikor direkt Istent szidják. Tehát, ha azt mondod:"F@@szom bele verem!", az kisebb bűn, mintha azt mondanád, hogy "kurvv@ Istenit!"
2021. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok írni magyarul, de azt nézd ek nekem... gyorsan gépelek :D.
2021. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem volt helyes, ha jól tudom gyerekek előtt prédikált.


Nem helyes, "ha a pap mondja én is mondhatom" ... Tetejében a mocskos elég lett volna. A gyerekek minősítésként használhatják ezután egymás közt.


Ennek ellenére Böjte olyan, aki a szentlélek erejével prédikál, nem von le életművéből sokat, csak egy morzsát. Ha a "ló" néha megbotlik, a pap se esik el attól.

2021. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezzel semmi baj nem volt. Néha igenis ki lehet mondani ezt a mondanivaló nyomatékosítása érdekében. Ne álszenteskedjünk már.
2021. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Kedves szakértők és kritikusok...


Böjte Csaba ebben a példában azt a retorikus eszközt használta, amikor szinonimákat sorol fel azért, hogy jobban el tudjunk képzelni egy képet. Így a szaros, mocskos ezen esetben azt jelenti, hogy a ruhája mocskos lett, szarba lépett, beleesett és ettől elviselhetetlenül büdös is. Tehát egy vizuálisan elképzelhető képet fest le elénk.


De ha még épp nem is így gondolnánk, mert hát mocskos a fantáziánk, akkor is igen, Erdélyben a szaros szó egy gyakran használt, hétköznapi szó... És nincs az a székely ember aki bekakil, bekakkint a medvétől, mert ők kérem akkor is inkább beszarnak.


Ha pedig pl. azt mondjuk, hogy "a kis szaros" akkor az a kis édi, szeretnivaló gyereket jelenti, aki mindig valami huncutságot csinál, de így is annyira cuki, hogy belehalunk...


Szóval mindent lerövidítve Böjte Csaba sem bűnt nem követett el, se nem hibázott azzal, hogy kimondta a valóságot. Az, hogy a mi retorikus értelmező képességünk nem elég fejlett, és így inkább kiforgassuk szavaiból a másik embert, inkább ez az amin el kellene gondolkodni...

2021. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ez marha jó


[link]

2021. ápr. 14. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!