Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy abortusz után a magzat...

Demion kérdése:

Egy abortusz után a magzat lelke automatikusan a mennyországba kerül?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor tulajdonképpen ez a legjobb, ami történhet valakivel, mert ha nem fog megszületni, akkor nem tud bűnt sem elkövetni, ami miatt esetleg pokolra kerülhetne. Mennybe jutás, a pokolra kerülés kockázata nélkül! Ha valaki hisz ebben, akkor tulajdonképpen támogatnia kellene az abortuszt, nem?


Vagy rossz a logikám?



2021. febr. 23. 10:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
A magzatnak van lelke?
2021. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Van?
2021. febr. 23. 10:28
 3/37 anonim ***** válasza:
74%

Ennek kb. annyi értelme van mintha azt mondanád, hogy azonnal meg kell ölni minden újszülött csecsemőt, és akkor nem tudnak bűnt sem elkövetni, ami miatt esetleg pokolra kerülhetnének. Mennybe jutás, a pokolra kerülés kockázata nélkül! Ha valaki hisz ebben, akkor tulajdonképpen támogatnia kellene az újszülött csecsemő gyilkosságot, nem?


Komolyra fordítva a szót, értem én, hogy valaki abortusz párti, de ennél sokkal jobb érvekkel kell elő állnod, mert amit leírtál az ostobaság. Feltételezve, hogy komolyan gondolod, és nem csak trollkodni akartál...

2021. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 hollófernyiges ***** válasza:
71%
A keresztények szerint a lélek a fogantatáskor kerül a magzatba. A régi álláspont szerint ha meghal mielőtt megkeresztelik, automatikusan elkárhozik, de az a gyanúm, hogy újabban enyhítettek ezen.
2021. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

3

Szerintem is ostobaság, de a keresztény világnézetből ez következik logikusan.

2021. febr. 23. 10:57
 6/37 anonim ***** válasza:
87%

"A keresztények szerint a lélek a fogantatáskor kerül a magzatba."


És ez azt jelenti, hogy a lélek fejlettebb, mint a magzat? A lélek tud gondolkodni, felfogja a dolgok értelmét, míg a magzat erre nem képes? Esetleg a lélek és a magzat együtt fejlődik?

2021. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

De ha a keresztény értékrendekből indulunk ki, akkor kvázi egy csecsemő se juthatna menybe, hisz mindenki bűnösnek születik - én mondjuk mikor vallásos voltam se értettem ezzel egyet.


De anyukám például nagyon vallásos (minimum 3 nap egy héten jár templomba, meg mindenféle gyülekezet stb.) és mesélte, hogy volt olyan ahol a lelkigyakorlatot egy héten keresztül minden jelenlévő a meg nem született gyermekekért ajánlotta fel, hogy a tisztítótűzben utat leljenek.

Tehát a katolikus nézet szerint (legalábbis a szülöföldemen és környékén) a magzat bármely okokból is került túlvilágra (abortusz vagy vetélés) úgy is át kell menjen a purgatóriumon és bár kétlem, hogy pokolba jutna, elvileg meg van rá az esélye.

2021. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudjuk, személyes bűne nyilván még nincs. De úgy gondolom, hogy ugyanaz vonatkozik a magzatra is mint a csecsemőkre. Biztosan nem tudjuk, hogy hova kerül, de mivel Isten minden embert üdvözíteni akar, így joggal feltételezhetjük, hogy miért ne üdvözítene egy csecsemőt vagy egy magzatot?


"És ez azt jelenti, hogy a lélek fejlettebb, mint a magzat?"

Miért lenne fejlettebb? Az emberi lélek nem egy statikus valami, hanem változik: korral is. A lélek szellemi princípium az emberben, viszont egységben van a testtel. Tehát nincs egy "testi" Kovács Pisti, meg egy "lelki" Kovács Pisti. Egy Kovács Pisti van, akinek van teste és lelke.

2021. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
12%
Támogatni az abortuszt?Én sajnos akkor sem tudnám támogatni.A meg nem született testvérem remélem ha van mennyország oda kerül,de az anyám nem tudom hova fog ezért kerülni,neki már azt mondtam,hogy megbocsátottam,pedig valójában soha nem fogom elfelejteni,hogy megöl(et)te a saját magzatát,ő nem érdemes rá hogy egy jobb helyre kerülhessen.
2021. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem is ostobaság, de a keresztény világnézetből ez következik logikusan."


A keresztény világnézetből nem ez következik. Neked van egy elképzelésed a keresztény világnézetről, amiből ez következik, ezzel csak az a baj, hogy a te elképzelésed a keresztény világnézetről nem egyenlő a keresztény világnézettel.

2021. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!